środa, październik 20, 2021

Ciekawostki o Łukaszu Piszczku

0
Ciekawostki o Łukaszu Piszczku

Łukasz Piszczek reprezentował Polską reprezentacje piłki nożnej przez 11 lat, a decyzje o zakończeniu reprezentacyjnej kariery podjął w sierpniu 2018 roku. Również w sierpniu, choć dwa lata później, zrezygnował on z kariery klubowej w Borussii Dortmund i przeszedł na piłkarską emeryturę. Piłkarz jest uznawany za najlepszego prawego obrońcę, jakiego kiedykolwiek miał nasz kraj, a w Dortmundzie jest klubową legendą.

Jeden ze „złotej trójki BVB”

Jako pierwszy szlaki w Borussii przetarł Euzebiusz Smolarek, który pożegnał się z klubem w 2007, jednak to nie zakończyło ery Polskich zawodników w tym klubie, bo w tym samym roku do Borussii przyszedł Kuba Błaszczykowski. Niedługo potem do klubu dołączył Łukasz Piszczek, a finalnie Robert Lewandowski. Mieliśmy wiec obrońcę, pomocnika i napastnika w jednym z czołowych europejskich klubów. Nasza złota trójca pod wodzą Juergena Kloppa przyczyniła się do zdobycia przez Borussie mistrzostwa Niemiec, pucharu Niemiec, superpucharu, a nawet zagrała w finalnie ligi mistrzów. Był to pierwszy i jedyny raz, kiedy mieliśmy aż 3 Polaków w finale najbardziej prestiżowych piłkarskich rozgrywek.

Skąd wziął się ofensywny styl obrońcy?

Każdy, kto choć raz oglądał mecz Polskiej reprezentacji czy Borussii z udziałem Łukasza Piszczka, mógł zauważyć, że bardzo chętnie podłączał się do akcji ofensywnych. Nie strzelał szczególnie dużo, bo w reprezentacji ma na koncie zaledwie 3 trafienia w 66 występach, a w Borussii 19 goli na 382 występy. O wiele lepiej jest w przypadku asyst, bo w reprezentacji ma ich 9, a w Borussii aż 49. Co więc sprawiło, że Piszczek tak dobrze czuł się bliżej bramki rywala? Okazuje się, że karierę zaczynał nie jako prawy obrońca, a napastnik w klubie LKS Goczałkowice-Zdrój. Bił on wiele rekordów jako młodzik, a grając jako napastnik, zdobył nawet mistrzostwo Polski juniorów. W 2004 roku, na mistrzostwach Europy do lat 19, był królem strzelców rozgrywek, mając na koncie 4 trafienia. Nic więc dziwnego, że Łukasz Piszczek potrafi odnaleźć się pod bramką rywala.

Afera korupcyjna z jego udziałem

W 2011 roku Łukasz Piszczek występował w barwach Zagłębia Lubin, w którym dopuścił się przestępstwa korupcji, za co finalnie poddał się karze roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Co więcej, piłkarz musiał zwrócić niemal 50 tysięcy złotych premii otrzymanej w wyniku korupcji oraz dodatkowo zapłacić 100 tysięcy złotych kary. Czego dotyczyła afera? Klub, w którym występował, potrzebował remisu, aby awansować do Pucharu UEFA. Piłkarze, podobno na czele z Piszczkiem, zdecydowali się zebrać 100 tysięcy złotych i zaoferować taką kwotę za remis piłkarzom Cracovii, z którą wtedy się mierzyli. Piłkarze się dogadali, padł remis, a sprawa wyszła na światło dziennie niedługo później, przez co Piszczek poniósł duże konsekwencje. Poza wspominanymi karami był też przez pewien czas zawieszony w reprezentacji Polski.

Powrót do korzeni

W czerwcu 2021 roku, po 14 latach gry w Bundeslidze, Łukasz Piszczek wrócił jako zawodnik do 3 ligowego klubu – LKS Goczałkowice-Zdrój. Poza samymi występami zawodnik również aktywnie wspiera klub, na przykład zapewniając współpracę lokalnej akademii z Niemieckim klubem, w którym występował. Być może takie działania legendy Borussii sprawią, że będziemy mogli oglądać kolejne pokolenia piłkarzy na najwyższym poziomie Niemieckich rozgrywek.

Łukasz Piszczek to zdecydowanie legenda Polskiej piłki i przykład, że chłopak nawet z małej miejscowości może zajść daleko. On, obok dwójki pozostałych ze złotej trójcy, otworzyli drzwi dla światowej piłki dla kolejnych pokoleń. Zainspirowali miliony młodych Polaków, pokazując, że można coś osiągnąć i budując markę polskiego piłkarza za granicą.

Wymagania dla przyszłych kierowców

0
Wymagania dla przyszłych kierowców

Chciałbyś zostać kierowcą samochodu osobowego? Pragniesz mieć uprawnienia do kierowania pojazdem? By twoje marzenie mogło się spełnić musisz podjąć pewne kroki w tym kierunku.

Lodówki gastronomiczne – nowe czy używane?

0
Lodówki gastronomiczne

Zakup lodówki gastronomicznej często wiąże się z poważnymi wydatkami. Nie wszystkich restauratorów stać na taki zakup, zwłaszcza gdy są na etapie wyposażania swojego pierwszego lokalu. Właśnie z tego powodu warto rozważyć zakup używanego urządzenia. Czy warto je kupować? Czy lepsze są nowe lodówki?

Jak odpowiednio zorganizować kremację w krematorium?

0
Jak odpowiednio zorganizować kremację w krematorium

Co ogólnie sprawia, że ludzie decydują się na kremowanie zwłok? Jakie są na tym właśnie polu najczęstsze przyczyny? Jak ta czynność powinna być wykonana w praktyce? Dowiedz się tego z poniższego artykułu.

Warto ogólnie zauważyć, że są rozmaite powody, które skłaniają zasadniczo do tego, by zdecydować się na kremowanie zwłok. Co na pewno należy zaliczyć do tego grona? Nie da się ukryć, że chodzi między innymi o pobudki ekologiczne. Czasami jest też tak, że dana osoba już za życia wyrażała takie życzenie. W takiej sytuacji jej wola powinna być jak najbardziej uszanowana. Co jeszcze jest w tym momencie ważne? Kolejna cenna informacja jest taka, że zakład pogrzebowy jest proszony o wykonanie kremacji, by członkowie rodziny był narażeni na mniejszy stres. Trudno oczywiście stwierdzić, jak to jest w praktyce. Niemniej jednak sporo osób twierdzi, że kremacja jest mimo wszystko mniej obciążająca psychicznie, niż tradycyjny pochówek w trumnie. Warto zatem na pewno chociaż rozważyć ten aspekt. Zwłaszcza że taka forma pochówku jest ogólnie coraz popularniejsza.

Co jeszcze przyczynia się do tego, że kremowanie zwłok wykonywane przez zakład pogrzebowy jest coraz częściej zamawianą usługą? Nie da się ukryć, że dla osób proszących o te usługi liczą się rozmaite zagadnienia. Między innymi chodzi o to, że zakład pogrzebowy w tym konkretnym przypadku zaproponuje mniejsze ceny. Oczywiście, w porównaniu do tradycyjnego pochowku. Nic zatem dziwnego, że sporo osób wyjątkowo chętnie decyduje się na takie właśnie rozwiązanie. Na pewno jednak warto zauważyć, że to wszystko zależy od konkretnego podmiotu. Wszak gdzieniegdzie kremacja jest tańsza. Nie jest to jednak na pewno reguła i należy dokładnie zdawać sobie sprawę z tego właśnie konkretnego czynnika. O czym jeszcze nie można zapominać? Warto zauważyć, że nowoczesny zakład pogrzebowy oferuje szeroki wachlarz usług. Dodatkowo są one wykonywane profesjonalnie. W tym zaś gronie znajduje się właśnie między innymi kremacja. A niektórzy uważają, mają do tego zaś pełne prawo, że taka forma pochowku jest generalnie bardziej estetyczna. Przeczytaj więcej o argumentach, które skłaniają ludzi do wyboru takiej, a nie innej opcji. Możesz to zrobić tutaj https://sacrumkatowice.pl/jak-zorganizowac-kremacje-w-krematorium-w-katowicach-poradnik-sacrum.

Zastanawiasz się na pewno w tym momencie, jak zakład pogrzebowy wykonuje kremowanie zwłok w praktyce… Na pewno warto na tej płaszczyźnie kooperować wyłącznie z fachowcami. Wówczas będzie można bowiem liczyć na to, że jakość usług będzie ogólnie na wysokim albo nawet bardzo wysokim poziomie. Specjaliści są przygotowani do wykonania tego właśnie zadania. Tak naprawdę na rozmaitych płaszczyznach. Co jeszcze jest ważne w tym temacie? Inna kluczowa kwestia jest taka, iż liczy się nie tylko przygotowanie merytoryczne, ale także porządny sprzęt. Na początku ciało jest przygotowane do wykonania procesu. Są zatem realizowane rozmaite zabiegi. Potem następuje zaś właściwa kremacja. Warto zauważyć, że to wszystko trwa około trzy godziny. Na sam koniec prochy są zbierane i umieszczane w urnie. Tak w skrócie jest wykonywana kremacja przez dobry zakład pogrzebowy.

Jak działają tokarki konwencjonalne do metalu?

0
Jak działają tokarki konwencjonalne do metalu

Profesjonalne tokarki konwencjonalne do metalu cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ale pomimo tego w dalszym ciągu wiele osób nie ma pojęcia czym one się wyróżniają i jak działają. W niniejszym artykule znaleźć można odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Dlaczego warto zapisać się na kurs języka niemieckiego?

0
Dlaczego warto zapisać się na kurs języka niemieckiego

Znajomość języków obcych to dziś nawet nie atut, a jedno z podstawowych wymagań pracodawców. Jest niezbędna, by odnaleźć w dzisiejszym, coraz bardziej zglobalizowanym świecie, w którym kontakty międzynarodowe stały się codziennością. Chcąc zwiększyć swoje szanse na sukces, warto uczyć się kolejnych języków – dlaczego niemiecki to świetny wybór?

Czy klej przewodzący zastąpi tradycyjne lutowanie?

0
Czy klej przewodzący zastąpi tradycyjne lutowanie

Lutowie wykorzystywane na co dzień przez elektroników ma wiele wad. Jedną z nich jest potrzeba użycia wysokiej temperatury do jego upłynnienia. Kolejnym problemem, z którym borykają się osoby zajmujące się wykonywaniem drukowanych połączeń elektrycznych, jest niska elastyczność połączeń lutowanych. Co więcej, potrzeba umieszczenia na płytce wielu ścieżek wymaga dość dużo miejsca. Te wszystkie problemy może rozwiązać klej przewodzący.

Prawnik, adwokat czy rada prawny?

0
Prawnik, adwokat czy rada prawny

Zatrudnienie prawnika albo kancelarii prawnej jest poważną decyzją, która musi być podjęta z pełną świadomością. Dobry, skuteczny prawnik to skarb, szczególnie w przypadku skomplikowanej sytuacji. Jaka kancelaria prawna będzie dobrym wyborem? Na co zwrócić uwagę, wybierając prawnika?

Język angielski na rozmowie rekrutacyjnej

0
Język angielski na rozmowie rekrutacyjnej

Osoby poszukujące pracy na stanowiskach specjalistycznych, menadżerskich czy w międzynarodowych firmach, bardzo często widzą w wymaganiach znajomość języka obcego. Najczęściej jest to, rzecz jasna, język angielski. Bardzo trudno znaleźć jest obecnie większą firmę, która nie miałaby jakichkolwiek kontaktów z zagranicą.

Oprogramowanie w biznesie

0
Oprogramowanie w biznesie

Zarządzanie firmą bez komputera było zdecydowanie trudniejsze. Przedsiębiorcy musieli poradzić sobie na inne sposoby. Często wykorzystywali po prostu kartki papieru, długopis i kalkulator. Można więc stwierdzić, że dzisiaj właściciele firm mają ułatwione zadanie. Trzeba tylko posiadać komputer i odpowiednie oprogramowanie.