wtorek, Kwiecień 23, 2019

Wypożyczenie samochodu

0
Wypożyczenie samochodu

W życiu każdego z nas nadchodzi w końcu ten ważny, jeśli nie najważniejszy dzień w życiu. Wesele jest bowiem zaliczane do przełomowych dni i każdy z nas pamięta je na zawsze. Niezależnie od tego, czy bierzemy ślub kościelny, czy cywilny, to przyznać trzeba że towarzyszą temu ogromne emocje. Mamy w końcu głęboko w głowie świadomość tego, że oddajemy się właśnie do końca życia jednej osobie i ślubujemy jej wierność oraz oddanie i opiekę do ostatnich dni. W zależności od tego ilu dobrych znajomych mamy, tyle osób będzie na naszym weselu i będziemy musieli sporo się najeździć, by pojawić się u każdego z owym zaproszeniem. Czasami jednak wesela wyglądają bardzo skromnie, gdyż państwo młodzi nie chcą zapraszać wszystkich, których poznali w życiu, a tylko najbliższą rodzinę.

Tak było wiele lat temu w moim przypadku, gdyż nie zależało nam na wielu prezentach i na tym, by ktoś nas obdarowywał. Chcieliśmy mieć po prostu grono najbliższych i pewność, że ta impreza uda się w pełni i nikt jej nie zepsuje. Czasami jest bowiem tak i widzieliśmy to już kilka razy na własne oczy, że ktoś za bardzo się upije i jest w stanie zepsuć gościom ich największe święto. Żeby więc zminimalizować takie zachowania, sporo osób nie zaprasza po prostu tego typu ludzi, którzy nie potrafią się zakochać, gdy upiją się za bardzo. Na szczęście na naszym ślubie były same cywilizowane osoby i nie musieliśmy się za nikogo wstydzić. Zabrakło jedynie cioci i wujka, którzy na trzy dni przed weselem się mocno pochorowali.

Odwiedzili nas oni jednak na kilka dni po ceremonii, a my podarowaliśmy im placki, które były zapakowane specjalnie dla gości, którzy w weselu nie uczestniczyli. Kolejną fajną kwestią z naszego wyjątkowego dnia, był samochód do ślubu, który zepsuł się po środku drogi. Była to o tyle niesamowita sytuacja, że zamówiliśmy drogiego mercedesa, który miał być niezawodny i chcieliśmy się świetnie zaprezentować gościom. Pech chciał, że pan z agencji, który miał zostać naszym kierowcą, zadzwonił na 4 godziny przed ślubem i powiedział, że jest duży problem. No cóż pomyśleliśmy, a po chwili zaczęliśmy się zastanawiać, czy do tego ślubu pojedziemy. Na całe szczęście nasz prywatny samochód nie był bardzo brzydki, więc stwierdziliśmy, że pojedziemy nim.

Gościom wytłumaczyliśmy całą sytuację zaraz po wejściu na salę zabaw i wynikła z tego naprawdę kupa śmiechu. Oczywiście taka błaha sprawa jak zepsuty samochód, który miał nam wieźć do ślubu, to nie jest kwestia życia i śmierci. Nic takiego się nie stało i to tylko potwierdziło regułę, że rzeczy martwe są nie do przewidzenia. Kilka miesięcy po weselu pojechaliśmy na specjalną sesję owym mercedesem, gdyż firma która miała go nam wynająć, zachowała się pięknie wobec nas i wysłała nas na darmową wycieczkę. Czuli się odpowiedzialni, że przez ich samochód zostało wprowadzone trochę stresu w nasz wyjątkowy dzień i postanowili kilka dni po weselu przysłać nam bon. Przeprosiny przyjęliśmy, gdyż nie ma co palić mostów i obrażać się bez większego powodu.

www.zespolnapiecia.pl

Recepta na skuteczne odchudzanie

0
Recepta na skuteczne odchudzanie

W pogoni za wymarzoną sylwetką wciąż szukamy recepty na skuteczne odchudzanie. Próbujemy ciężkich ćwiczeń fizycznych i drastycznych diet.
Czasami nawet jesteśmy w stanie sięgnąć po tabletki przeczyszczające, głodzić się, wymiotować czy nawet podłożyć się pod nóż chirurga plastyczne, aby tylko zgubić zbędne kilogramy.
Na temat skuteczne odchudzanie forum, w których możemy znaleźć odpowiednie informacje głosi, że skuteczne odchudzanie w 70% wspomagane jest odpowiednią dietą. 30% stanowi natomiast aktywność fizyczna, najlepiej w postaci uprawiania sportów; siłownia, bieganie, crossfit itp. Dzięki odpowiedniemu skomponowaniu naszych posiłków skuteczne odchudzanie jest możliwe. Powinniśmy dbać o to, aby w naszym domu nie gościły produkty przetworzone, tłuszcze trans w postaci nadmiernej ilości mięsa czy margaryny. Powinniśmy wystrzegać się również cukrów prostych, które zawarte są we wszelkich słodyczach. Nadmiar cukrów w naszej diecie eliminuje szanse na skuteczne odchudzanie, a ponadto zwiększa nasze szanse na choroby takie jak cukrzyca, miażdżyca czy pozostałe choroby serca.
Dla prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz aby przyśpieszyć skuteczne odchudzanie zalecane jest wypijanie około 2,5 litra wody dziennie. Prawie połowę, czyli około 1 litra zapotrzebowania na płyny, można również uzupełniać w postaci owoców i warzyw, które wspomogą walkę w odchudzaniu, również poprzez zawarty w nich błonnik. Woda wpływa również na regularne pozbywanie się toksyn z organizmu w efekcie czego następuje skuteczne odchudzanie. Organizm oczyszcza się z niepożądanych substancji, zachowując tym samym równowagę i zdrowie. Metabolizm znacznie się poprawia, dzięki czemu jest łatwiej o zachowanie odpowiedniej sylwetki. Woda wspomaga skuteczne odchudzanie, gdyż bez odpowiedniego nawodnienia wszelkie diety cud i godziny spędzone na siłowni nie przyniosą odpowiednich efektów, a nawet mogą wyrządzić szkody dla organizmu. Pomoc w skutecznym odchudzaniu przynosi również odpowiednia, zbilansowana aktywność fizyczna. Nadmierne obciążające organizm ćwiczenia mogą wywołać poważne negatywne skutki dla naszego ciała. skuteczne odchudzanie zachodzi wtedy gdy odnajdziemy balans pomiędzy odżywianiem, aktywnością fizyczną oraz dobrym stanem psychicznym. Stres który wywołuje nadmierną produkcję kortyzolu przyczynia się do odkładania tkanki tłuszczowej, w szczególności w okolicach brzucha. Kortyzol jest również przyczyną spowolnienia przemiany materii i blokuje skuteczne odchudzanie. Układ hormonalny również jest istotną kwestią w skuteczne odchudzanie ponieważ jego wadliwe funkcjonowanie może doprowadzić do nadmiernej lub niewystarczającej produkcji hormonów żeńskich bądź męskich, czego skutkiem jest maksymalne zwolnienie metabolizmu objawiające się niemożności utraty wagi, a nawet nadmiernym przybieraniu zbędnych kilogramów przez co nasze skuteczne odchudzanie staje w miejscu. Nadmierne ograniczanie kalorii, które doprowadza do niedożywienia organizmu, może prowadzić do efektu jojo które niweczy nasze skuteczne odchudzanie, poprzez odkładanie substancji odżywczych w postaci tkanki tłuszczowej.

www.abczdrowia.com.pl

Cudowne właściwości zielonego jęczmienia

0
Cudowne właściwości zielonego jęczmienia

Zielony jęczmień, zwany również młodym jęczmieniem jest jednym z bardzo popularnych środków wspomagających odchudzanie. Właściwości te, zawdzięcza głównie wysokiej zawartości błonnika. Jest również źródłem wielu cennych witamin i składników mineralnych, które sprzyjają utrzymaniu zdrowej diety.
Wiele osób stosujących zielony jęczmień na odchudzanie, czerpie także inne korzyści prozdrowotne z tego preparatu. Mowa tu o właściwościach przeciwzapalnych, przeciwwirusowych, a nawet przeciwnowotworowych. Ponadto znajduje zastosowanie w leczeniu cukrzycy, problemów układu krążenia oraz wielu zmian skórnych, na przykład trądziku i owrzodzeń.
Zielony jęczmień, dzięki wcześniej wspomnianemu, rozpuszczalnemu błonnikowi pokarmowemu przyspiesza metabolizm, który jest odpowiedzialny za przemianę materii, a tym samych za zachowanie smukłej sylwetki. Młody jęczmień obniża również poziom cholesterolu we krwi, co sprzyja uniknięciu chorób miażdżycowych i nadciśnienia tętniczego.
Jednak powszechnie znany jest jako preparat w walce z otyłością i nadwagą. Dostępny zazwyczaj jako suplement diety w kapsułkach, które to utleniają kwasy tłuszczowe, oczyszczają organizm z toksyn, walczą z wolnymi rodnikami i substancjami kancerogennymi odpowiedzialnymi za powstawanie nowotworów, uzupełniają niedobory składników mineralnych, dodają energii i zmniejszają zmęczenie.
Zawarty w młodym jęczmieniu chlorofil, odpowiedzialny za jego zielony kolor, oprócz wspomagania w spalaniu tkanki tłuszczowej, dostarcza organizmowi także żelazo, które jest odpowiedzialne za czerwone krwinki i zwalczanie anemii.
Zielony jęczmień o tak zwyczajnym, przypominającym trawę wyglądzie, zawiera w sobie tak wiele właściwości prozdrowotnych, iż jest swoistym skarbem natury. Jednak, aby w pełni korzystać z jego bogactwa, musi on zostać poddany specjalnej obróbce. Zamknięty w kapsułki, trafia na półki wielu sklepów. Możemy go nabyć nie tylko w aptekach, ale również w sklepach ze zdrową żywnością, drogeriach i supermarketach. Pośród wielu preparatów na odchudzanie dostępnych na rynku, jest to produkt w pełni bezpieczny, a co najważniejsze naturalny. Daje on nam ponadto wiele innych, jakże ważnych korzyści dla naszego organizmu. W dzisiejszym świecie, gdzie tempo życia jest tak szybkie i często brakuje czasu i siły na odpowiednią dietę bogatą w cenne składniki pokarmowe, jest to doskonały środek na odchudzanie. Nie dość, że sprzyja zachowaniu odpowiedniej sylwetki, to jeszcze dostarcza wielu mikroelementów i witamin. Wiadomo, że na naszą figurę największy wpływ ma zbilansowana, odpowiednia dieta i ćwiczenia. Zielony jęczmień jest jednak doskonałym dopełnieniem. Przyjmowany regularnie i przez dłuższy czas widocznie sprzyja utracie tkanki tłuszczowej i poprawie ogólnej witalności całego organizmu. Dostarcza też energii, tak bardzo potrzebnej do walki ze zbędnymi kilogramami.Zawarte w nim żelazo podnosi poziom czerwonych krwinek i wpływa tym samym na wydolność i efektywność ćwiczeń, które sprzyjają zgrabnej sylwetce.

www.muscular.pl

Odchudznie

0
Odchudznie

Bardzo ważne i istotne jest mądre odchudzanie i tylko ono pozwoli Wam schudnąć zdrowo, bezpiecznie oraz na zawsze utrzymać wymarzoną wagę Waszego ciała. Każdy z nas kto chce schudnąć i zrzucić zbędne kilogramy powinien wiedzieć, czym jest mądre odchudzanie i stosować się jego. Jak wiadomo, odchudzanie wcale nie jest proste i czasami chcielibyśmy pójść na skróty poprzez stosowanie różnych rzeczy i sposobów, które nie zawsze będą bezpieczne oraz zdrowe dla nas i dla naszego ciała. Po pierwsze mądre odchudzanie pozwoli Ci zachować zdrowie na długi czas. Dzięki temu będziesz miał pewność, że Twoje ciało będzie dobrze pracowało i, że nie pojawią się żadne choroby, komplikacje czy problemy. Jeśli zbyt szybko i zbyt mocno schudniemy, to pojawić się może u nas wiele niewskazanych rzeczy i to na pewno nie będzie mądre odchudzanie. Wiadomo, że zrzucenie w ciągu miesiąca 20 kilogramów nie będzie zdrowe dla naszego ciała i na pewno nie można uważać, że jest ono mądrym odchudzaniem. Powinniśmy słuchać naszego organizmu postępować według jego oczekiwań oraz w zgodzie z nim.
Mądre odchudzanie pozwoli Wam również na utrzymanie wymarzonej wagi oraz sylwetki ciała. Jak wiadomo czasami może pojawić się efekt jojo. Oznacza on, że po schudnięciu i odstawieniu diety powraca nam poprzednia waga, a czasami jest ona nawet większa! Mądre odchudzanie będzie dawało Wam gwarancje, że Wasze ciało pozostanie już takie na długo i, że nie będziecie musieli obawiać się o to, że poprzednia waga wróci. Dzięki niemu będziecie mieli pewność oraz spokój i będziecie cały czas bardzo zadowoleni z siebie, oraz ze swojego wyglądu.
Mądre odchudzanie zakładać będzie kilka rzeczy i na pewno będzie się w nim zbilansowana oraz zdrowa dieta, na której Wy, będziecie czuli się dobrze i nie będziecie mieli żadnych niedoborów oraz braków. Dzięki temu będziecie chudli regularnie i co najważniejsze zdrowo i mądrze. Będą w niej występować wszystkie potrzebne składniki odżywcze oraz kaloryczność dań będzie odpowiednia do Waszego wieku, wzrostu, płci oraz wagi. Jak wiadomo, każdy z nas jest inny i dla każdego te cyfry i wagi posiłków będą inne. Mądre odchudzanie, to odchudzanie dobrane indywidualnie do Was i do Waszych potrzeb. Każdy z nas jest inny i każdy potrzebuje czegoś innego, więc pamiętajcie o tym, aby mieć wszystko dobrane specjalnie do siebie. Mądre odchudzanie na pewno wprowadzi Wam również aktywność fizyczną, która jak wiadomo jest bardzo ważna i bardzo zdrowa. To dzięki niej szybciej zrzucicie zbędne kilogramy i będziecie się lepiej czuli. Wasze ciało nabierze większej ilości mięśnie oraz jędrności, która jest bardzo ważna po procesie chudnięcia.
Bardzo ważne jest to, aby stosować się mądrego odchudzania i z niego korzystać. Pamiętajcie, że najważniejsze jest to, abyście chudli zdrowo i bezpiecznie. Liczy się ostateczny wynik, a nie to jak szybko schudniecie. Czasami szybki diety lub różne leki i wspomagacze odchudzania mogą wywołać odwrotny efekt i na pewno nie będą one mądrym odchudzaniem.

www.zdrowakroplakrwi.pl

Pozycjonowanie długi ogon – co to takiego?

0
Pozycjonowanie długi ogon - co to takiego?

Strona twojej działalności kompletnie nie jest widoczna w internetowych wyszukiwarkach? Robisz dla niej już dosłownie wszystko i każdego dnia poświęcasz na nią przynajmniej te dwie godziny, aby dopieścić szatę graficzną, uzupełnić opisy produktów i dodać kolejne zakładki, ale jednak twoje działania nie przynoszą ci żadnych miarodajnych efektów? Skup się teraz na czymś innym. Jeśli chcesz szybkich i widocznych rezultatów, po prostu musisz zająć się pozycjonowaniem. W przypadku stron lokalnych firm najlepsze rezultaty da ci pozycjonowanie długi ogon. Na czym zatem polega ta metoda? Jak możesz ją zastosować?

Sformułowanie „długi ogon” wzięło się z angielskiego zwrotu „long tail”. Oczywiście początkowo znaczyło ono zupełnie coś innego niż teraz, ale dziś rozumie się pod nim technikę stosowaną przy pozycjonowaniu stron internetowych. O co w tym jednak chodzi? Otóż podczas badań przeprowadzanych nad sklepami pewien specjalista od spraw marketingu odkrył, że największy przychód firmom zapewniają te najdrobniejsze elementy występujące w ich asortymencie. Im większa i bogatsza jest oferta sklepu, tym wyższe są jej zyski wynikające ze sprzedaży pojedynczych artykułów, można nawet rzec, że zupełnych drobiazgów. Wydaje się to niemożliwe, a jednak wnioski badań są jasne i niepodważalne. Jeżeli więc twój sklep został wyposażony w ogromną liczbę produktów, ale tylko kilka z nich uznałeś za kluczowe i wyróżniłeś je na stronie, teraz sam możesz zobaczyć, co rzeczywiście daje ci największe zyski. Na pewno się zaskoczysz! Niekoniecznie to te najmocniej promowane artykuły wpływają najskuteczniej na dochody firmy.

Oczywiście wniosek z wyników tych badań jest jeden i zaraz go sobie wyjaśnimy. Jeżeli do tej pory w twoim sklepie występowało wyłącznie kilka sztandarowych produktów i to na ich sprzedaży koncentrowałeś się najbardziej, koniecznie powinieneś pomyśleć o tym, aby uzupełnić je czymś jeszcze, stworzyć z nich część dużo większego pułapu produktów, w których klienci będą mogli przebierać do woli. Póki co to wszystko tłumaczy jednak ogólną definicję długiego ogona. A na czym polega pozycjonowanie długi ogon? Jak te wszystkie uzyskane przed chwilą informacje możesz wykorzystać w trakcie samego pozycjonowania? Otóż wbrew pozorom ta zasada płynnie łączy się z samym polem SEO. Ty sam podczas pozycjonowania skupiasz się przecież na tych najważniejszych dla ciebie frazach. Wyznaczasz kilka kluczowych słów kluczowych dla strony i na nich koncentrujesz całą swoją uwagę, ewentualnie od czasu do czasu stosując dodatkowe hasła. A to w nich może kryć się największa moc. Pomyśl o tym i spróbuj przez kilka miesięcy na nie pozycjonować swoją stronę. Efekty mogą być zaskakująco dobre!

Pozycjonowanie długi ogon w praktyce nie jest aż tak proste jak w teorii. Przyzwyczajony do pozycjonowania strony firmowej na te ogólne hasła, trudno ci będzie początkowo nawet wymyślić te teoretycznie mniej istotne dla niej frazy. Skup się jednak na zadaniu i wykonaj je najlepiej jak tylko potrafisz.

www.wypozycjonujsklep.pl

Odżywka do włosów bez spłukiwania

0
Odżywka do włosów bez spłukiwania

Każdy z nas marzy o pięknych i zdrowych włosach. Każdy chce przecież zawsze wyglądać dobrze. Jednym z elementów naszego wyglądu są włosy. Zaraz po twarzy pierwsze rzucają się nam w oczy. Jeśli chcemy, by nasza fryzura zawsze dobrze wyglądała, a włosy pozostały w odpowiedniej kondycji musimy o to dobrze zadbać. Pielęgnacja włosów to nie tylko mycie pierwszym lepszym szamponem i późniejsze ich rozczesanie. Powinniśmy zadbać o to, by wszystkie produkty do włosów miały dobry skład i były właściwie dobrane do naszego rodzaju włosów. Poza szamponem powinniśmy używać odżywki do spłukiwania i maski. Przydatna będzie również odżywka do włosów bez spłukiwania, która poza zadbaniem o kondycję naszych włosów zwyczajnie pomoże nam je rozczesać. Wygładzi je i nabłyszczy. Dobrze jest też zainwestować w jedwab, bądź olejek do zabezpieczenia końcówek włosów przed rozdwajaniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Jeśli do tej pory nasza pielęgnacja włosów ograniczała się do użycia jedynie szamponu możemy zacząć stosować odżywkę bez spłukiwania. Jest ona najłatwiejsza w użyciu i nie musimy czekać, ani jej później spłukiwać. To dobry pierwszy krok w kierunku zadbania o dobrą kondycję włosów. Jednak takie odżywki zazwyczaj mają małą ilość substancji, które faktycznie regenerują nasze włosy. Dużą część składu tych odżywek stanowią zazwyczaj silikony, które odpowiedzialne są za wygładzenia włosów. Nadają one jedynie wizualne wrażenia poprawienia kondycji włosów. Nie wnikają w ich głąb, przez co po użyciu szamponów efekt ich działania całkowicie znika. Poza takimi odżywkami powinniśmy używać bogatszych w składniki odżywcze odżywek do spłukiwania i przynajmniej raz w tygodniu maskę do włosów. Zajmuje to jednak więcej czasu. Maskę na włosach powinniśmy trzymać przynajmniej 20 – 30 minut a następnie spłukać ją wodą. Jeśli chcemy jeszcze bardziej zadbać o kondycję włosów możemy wdrożyć olejowanie ich. Olej nakładać jest najlepiej na całą noc, a rano spłukać i umyć włosy szamponem. Czasem do całkowitego zmycia oleju z włosów potrzebne są chociaż dwa mycia. Z tego powodu za pierwszym razem powinniśmy użyć na prawdę niewielkiej ilości oleju i sami zobaczyć jak na to zareagują nasze włosy. Jeśli bardzo zależy nam na dobrej kondycji włosów powinniśmy ograniczyć używanie wszystkiego co je niszczy. Do tego zaliczamy stylizację ciepłem – używanie suszarki, prostownicy, karbownicy, lokówki, a także środków do stylizacji włosów, które zawierają alkohol. Wysusza on włosy przez co stają się coraz słabsze i brzydsze. Dobra odżywka powinna być naszym przyjacielem i używać jej powinniśmy po każdym umyciu włosów. Zarówno tej do spłukiwania jak i bez spłukiwania. Zapewni to lepszą kondycję naszych włosów i ochroni je przed zniszczeniami mechanicznymi, jak i tymi powstającymi podczas stylizacji, czy zwykłego czesania. Poza tym znaczenie może skrócić nam czesanie włosów i rozplątywanie ich. Ułatwi z pewnością pracę nad włosami. Pamiętajmy o tym, aby odżywkę bez spłukiwania wybierać tylko taką, która nie zawiera alkoholu. Ze względu na jego wysuszające właściwości.

www.silvanspa.pl

Forma na lato

0
Forma na lato

Pewnie każdemu z nas podczas zimowego lenistwa przeszła kiedyś myśl, że czas wziąć się za siebie i zrobić dobrą formę na lato, zbudować piękną i wysportowaną sylwetkę. Tym którym się to udało to gratuluję, a tym którzy tylko sobie obiecują mogę powiedzieć, że jeszcze nic straconego. Czasu mamy sporo, jak i możliwości do zrealizowania naszego celu.
Profesjonalny body building, składa się z kilku etapów, nie będę się w nie zagłębiał szczegółowo, bo to bardziej system dla zawodowców. Ludzi, którzy często zarabiają na swoim wyglądzie. Skupmy się na nas, przeciętnych nowicjuszy z sportowym światku „fit”. Moda na bycie „fit” kwitnie i to jest bardzo dobra wiadomość. Żeby uzyskać wymarzoną sylwetkę potrzebujemy dwóch głównych składników naszego przyszłego sukcesu, mianowicie dobrze dobranej diety oraz odpowiedniej dawki aktywności fizycznej. Jeżeli wprowadzimy do naszego życia odpowiedni system odżywiania oraz poprzemy to ćwiczeniami na przykład na siłowni, to wyjdzie nam to z korzyścią dla naszego zdrowia. Dodatkowy profit, a jakże pożądany. Przy okazji poprawy naszej sylwetki, poprawiamy nasze zdrowie. Jeżeli już was przekonałem o korzyściach z prowadzenia zdrowego trybu życia, to przejdźmy do realizacji naszych założeń. Na początek dieta, dobra dieta i trzymanie jej, to początek naszego sukcesu. Dietę możemy śmiało ułożyć sobie sami, choć będzie to od nas wymagało pewnego nakładu czasu i sił. W sieci mamy sporo poradników, indeksów kaloryczności danych posiłków, na tej podstawie układamy nasze menu z ulubionych potraw. Część posiłków niestety będziemy musieli wyeliminować z naszego życia, ale spokojnie, nawet kebab możemy przygotować w wersji fit. Nie będzie smakowo ustępował takiemu kupionemu w fast foodzie, moim zdaniem jest nawet smaczniejszy, ale przygotowanie tego posiłku zabierze nam sporo więcej czasu niż zamówienie go w ulubionej jadłodajni, no ale coś za coś. Drugą możliwością w doborze diety, którą gorąco polecam, jest skorzystanie z porad wykwalifikowanego dietetyka. Osoba ta dobierze nam zestaw posiłków do naszego stylu życia, preferencji żywieniowych, posiadanych alergii a często uwzględni ilość ćwiczeń jakie zamierzamy wykonywać w najbliższym czasie. Opcja moim zdaniem idealna. Jeżeli mamy już dietę, to przejdźmy do budowania naszej wymarzonej sylwetki. Mamy tutaj szerokie pole do popisu, kluby fitness, siłownie, baseny, czy też ćwiczenia w domu i rekreacyjne bieganie. Jeżeli zależy nam na dobrych efektach warto udać się do klubu fitness, mamy tam dostępny szereg sprzętów do budowania odpowiednich partii ciała, dostęp do trenerów personalnych, którzy pomogą dobrać nam zestaw ćwiczeń względem naszych potrzeb oraz często gęsto sklepy z odżywkami i suplementami gdzie możemy kupić na przykład suplementy na rzeźbę, które pomogą szybciej osiągnąć nam wymarzone efekty. Jak widać, droga do poprawy naszego wyglądu, kondycji fizycznej i w efekcie naszego zdrowia i samopoczucia, nie jest skomplikowana. Wystarczy trochę chęci i samozaparcia, także do dzieła.

www.alterstyl.pl

Właściwości henny

0
Właściwości henny

Henna stała się w ostatnich latach zabiegiem estetycznym, który zaskarbił sobie uznanie wielu Polaków. Ma ona szerokie zastosowanie, dlatego salony kosmetyczne znajdują dla niej miejsce w swojej ofercie. Jest ona wykorzystywana na przykład do wytwarzania wysokiej klasy kosmetyków przeznaczonych do koloryzacji oraz pielęgnacji.
Henna znana jest w krajach Bliskiego i Dalekiego Wschodu od wieków. Jest to barwnik wytwarzany z rośliny lawsonii. Jest ona powszechnie znana zarówno w Azji, jak i Ameryce Południowej, czy też Afryce. Dlaczego henna jest tak popularna w tych regionach? Oprócz walorów estetycznych, które rzucają się w oczy od razu, warto podkreślić również jej walory zdrowotne. Henna przykładowo jest bogatym źródłem wapnia oraz magnezu. Zawiera też potas oraz inne mikropierwiastki. To również źródło witaminy A, D, B czy też kwasu linolowego.
Jeśli chodzi o typowe właściwości kosmetyczne, to warte podkreślenia jest to, że henna kojarzona jest przede wszystkim z pielęgnacją oraz koloryzacją skóry. Od wieków na Półwyspie Arabskim henna dodawana jest w czasie pobytu w łaźnie w celu uzyskania jeszcze lepiej widocznego efektu brązowego zabarwienia. Skóra dzięki temu zabiegowi wygląda naturalnie i atrakcyjnie. Ważnym atutem henny jest też fakt, że doskonale zmiękcza skórę, dzięki czemu automatycznie staje się ona miękka w dotyku.
Obecnie henna jest łączona przeważnie z kreatyną. Widoczne jest to przede wszystkim w składach różnego rodzaju płukanek do włosów. Dzięki jej obecności włosom nadaje się ciemniejszego odcienia. Wiele kobiet uważa, że zastosowanie takiej płukanki pozwala otrzymać znacznie lepsze efekty, niż stosowanie nawet najlepszych szamponów czy też farb koloryzujących. Dowiedziono również, że henna nie jest zagrożeniem dla naszych włosów. Nie niszczy ich ani w żaden sposób nie osłabia. W celu uzyskania stałego efektu konieczne jest długofalowe stosowanie henny. Rezultaty przychodzą dopiero po pewnym czasie regularnego nakładania henny. Jest ona też stosowana w celu przyciemniania rzęs oraz brwi. Henna grafitowa pozwoli rzęsom stać się ciemniejszymi. Jeśli są one dodatkowo naturalnie długie, nie trzeba będzie ich każdego dnia tuszować.
Właściwości lecznicze henny też przykuwają uwagę przemysłu kosmetycznego. Substancje wchodzące w jej skład wykorzystywane są na przykład przy leczeniu trądu oraz ospy wietrznej. Szczególnie szerokie zastosowanie że poszczególne części krzewu lawsonii pomagają w leczeniu różnego rodzaju schorzeń dotykających skórę.
Wykonanie tatuażu z henny nie niesie ze sobą więc ryzyka zagrożenia pojawiania się zmian alergicznych. Tatuaże takiego rodzaju mają nie tylko do zaproponowania walory estetyczne, ale również zdrowotne. Posiadają one właściwości bakteriobójcze, dzięki czemu zapobiegają one rozmnażaniu się bakterii na skórze. Henna oraz kosmetyki wyprodukowane na jej bazie są ogólnodostępne. Znajdziemy je w każdej drogerii oraz sklepie internetowym. Ceny są na tyle niskie, że zakup takich kosmetyków nie będzie żadnym obciążeniem dla naszego domowego budżetu.

www.kosmetyka.edu.pl

Sycylijskie widoki

0
Sycylijskie widoki

Wiosna za pasem, więc powoli szykujemy się na duże dawki słońca i uśmiechu, które będzie się coraz częściej pojawiał na naszych twarzach, a także na buziach innych osób. Wszak każdy kocha słońce i udowodnione jest, że jego promienie i oddziaływanie na nas, niesie za sobą same pozytywy. Sam kocham słońce i uwielbiam wystawiać się na jego długie działanie. Od razu uwalniają się endorfiny i jestem w stanie śmiać się przez całe godziny. W zimie czuję się za to źle i staram się w miarę możliwości wyjeżdżać gdzieś w tym okresie, by nie wdychać nieświeżego powietrza, którego jest wtedy naprawdę sporo. Szczególnie wtedy, gdy mieszka się w Krakowie, który jest cudownym i pełnym magii miastem, ale w zimie traci cały swój klimat i ludzie chodzą bardzo smutni.

Nie ma się czemu dziwić, gdyż są oni po prostu świadomi tego, co muszą wdychać i jakiej jakości jest to powietrze. Sam nienawidzę w okresie listopada, czy też grudnia i stycznia opuszczać domu. Maski, które są do zaoferowania na rynku, nie chronią nas tak naprawdę przed wieloma pyłkami, które unoszą się w powietrzu i wiele z tych szkodliwych substancji trafia i tak do naszych płuc. Odbiegając już jednak od mrocznych klimatów smogu wróćmy do wakacyjnego tematu, o którym zacząłem pisać wyżej. Moim marzeniem w 2017 roku stał się wyjazd do Włoch. Miałem też upatrzone miejsce, gdyż zostałem zarażony pewnym pomysłem przez grupkę znajomych i chodził on za mną od dawna.

Pomysł był bowiem taki, że pojedziemy na wyścig samochodowy, który odbywał się w tamtej okolicy i uda nam się zrobić przysłowiowe dwie pieczenie na jednym ogniu. Sycylia – wakacje, to brzmiało dumnie. Na dodatek ceny na lot w to miejsce, były naprawdę niskie jak na standardy wycieczki i postanowiliśmy się dłużej nie zastanawiać. Dużym szczęściem był również fakt, że jeden z grupki naszych znajomych, był pracownikiem lotniska. Miał on dostęp do wielu ciekawych informacji na temat wycieczek i promocji, które się w danym momencie odbywają. Korzystaliśmy więc z tego nie raz i kupowaliśmy tak zwane last minute. Jest to bardzo opłacalna opcja na zakup biletu po niskiej cenie i cieszymy się, że mamy takiego informatora w postaci Bartka. Za oszczędzone pieniądze można przecież kupić coś innego.

Na Sycylii wylądowaliśmy w poniedziałek i był przed nami cały tydzień wspólnego przebywania. Dwa dni mieliśmy spędzić na wyścigu, gdyż postanowiliśmy zobaczyć najlepszych kierowców samochodowych z Włoch, a kolejne dni przeznaczyć chcieliśmy na opalanie się. Nasze żony by nam nie wybaczyły, gdybyśmy przyjechali nie opaleni i tak biali, jak podczas wylotu z Polski. Kupiliśmy też specjalne filtry, które miały nas chronić przed słońcem. Jest to bardzo ważny aspekt każdej podróży w miejsca, w których jest dużo więcej słońca, niż w naszym kraju. W zimie nie jesteśmy bowiem przyzwyczajeni do promieni słonecznych i nagły szok mógłby być dla skóry niezbyt zdrowy. Najlepszym filtrem będzie więc ten 75%, czyli jeden z najmocniejszych, ale mieliśmy w planie opalać się całymi dniami.

www.fabrykapodroznika.pl

Wakacje – Grecja.

0
Wakacje - Grecja.

Dla wszystkich planujących zagraniczny wyjazd na letnie wakacje – Grecja ma do zaoferowania najlepszą infrastrukturę turystyczną oraz gwarantowaną słoneczną pogodę.
Od lat Polacy najchętniej wybierają Grecję kontynentalną i wyspy należące do tego kraju na miejsce urlopów. Wczasy, wycieczki objazdowe, wypoczynek połączony z uprawianiem sportów ekstremalnych, obozy i wczasy tematyczne, rejsy morskie – form i opcji wypoczynku w Grecji jest bez liku.
Do tego kraju jadą wszyscy spragnieni słońca – tu niemal przez cały rok jest bezchmurne niebo i temperatura powietrza oraz wody sprzyjająca wypoczynkowi. Latem jest bardzo ciepło i sucho. W najchłodniejszych miesiącach roku – styczniu i lutym temperatury w ciągu dnia oscylują około 15 – 17 stopni. Mrozy, śnieg, obfite deszcze są rzadkością. Można śmiało stwierdzić, że na wakacje do Grecji można wybrać się w dowolnej porze roku.
Osoby szukające wytchnienia w ciepłych promieniach słońca decydują się głównie na wypoczynek w formie wczasów z opcją wyżywienia all inclusive. To doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy są mało aktywni i nie lubią dalszych wypraw poza kurort. Jeśli jednak pobyt zamierzamy połączyć ze zwiedzaniem lepiej wykupić opcję wyżywienia HB albo wczasy i wycieczkę objazdową połączyć w jedno.
Grecja to także raj dla miłośników przeszłości. Kolebka kultury europejskiej, ojczyzna największych filozofów i matematyków, miejsce gdzie narodził się teatr jest dzisiaj Grecja dumną spadkobierczynią kultury antycznej. Turyści masowo odwiedzają wszystkie miejsca związane z przeszłością – nie tylko te najbardziej znane jak ateński Akropol, wyspę Rodos, pałac Minosa w Knossos, ruiny Sparty i Koryntu, ale także inne zabytki rozlokowane na terytorium całego państwa. Nawet bardzo małe miejscowości położone z dala od popularnych szlaków turystycznych mogą kryć niezwykłe skarby architektury.
Podczas pobytu w Grecji można skosztować jednej z najlepszych kuchni świata. Owoce morza, ryby, sery i jogurty, warzywa, oliwki, oliwa, wino, jagnięcina i wiele innych kulinarnych skarbów tego regionu stanowią podstawę wszystkich dań kuchni greckiej. To kuchnia zdrowa, oparta na świeżych regionalnych produktach. Warto podczas pobytu w Grecji zakupić oliwę czy przyprawy będące mieszanką miejscowych ziół – ich zapach i smak przypomni nam zimą letnią wakacyjną przygodę.
Grecja słynie również z produkcji naturalnych kosmetyków, które tworzone są na bazie oliwy, owoców oraz innych roślin rosnących w Grecji.
Pobyt w Grecji można połączyć z rejsem po wyspach. Można skorzystać z ofert lokalnych biur podróży – każde z nich ma propozycje wielu ciekawych rejsów wokół wysp. Z niektórych wysp można popłynąć do Turcji – takie rejsy są organizowane na wyspie Rodos.
Jeśli podczas wakacji chcemy być bardziej aktywni fizycznie, to Grecja okazuje się być miejscem wymarzonym dla miłośników sportów. Można uprawiać wszystkie sporty wodne oraz związane z górami – niemal 4/5 powierzchni państwa stanowią góry i wyżyny. Miłośnicy wspinaczki górskiej znajdą w Grecji ściany o różnym stopniu trudności.

www.weuropie.pl