niedziela, Czerwiec 24, 2018

Winogrona – właściwości odżywcze i zdrowotne

0
winogrona

Winogrona to owoce, których stronie są doceniane od tysiącleci. Ta długowieczna roślina zabezpiecza przed chorobami cywilizacyjnymi, m.in. przed nadciśnieniem tętniczym czy rakiem. Poza tym z winnych jagód powstaje najodpowiedniejsze wino, zdrowy olej i smaczne rodzynki. Sprawdź, jakie jeszcze wartości mają winogrona i jakie znalazły wykorzystanie. Winogrona to owoce, których cenie były modne już 5 tys. lat p.n.e. Wówczas znalazły wykorzystanie m.in. jako metoda na chorób układu pokarmowego, skaleczenia i rany. Właściwości winogron doceniła także współczesna medycyna niekonwencjonalna – powstał nawet jej specjalny dział, który nosi nazwę ampeloterapia, czyli leczenie winogronami, sokiem winogronowym, a nawet winem. Nic dziwnego – winogrona są skarbnicą witamin i elementów mineralnych. Mają witaminy C i A, witaminy z grupy B, potas, fosfor oraz wapń, magnez, cynk, miedź, żelazo. Również należą do nielicznych owoców zawierających jod – niezbędny dla działania tarczycy. Są także zasadotwórcze, co działa w pozbyciu się nagromadzonych w organizmie kwasów.

Winogrona zabiją komórki rakowe

Winogrona zawdzięczają swoje antynowotworowe właściwości flawonoidom, które określają się w pestkach, skórkach i szypułkach winogron, a także witaminom C i A. Flawonoidy, jak i witaminy C i A, to naturalne przeciwutleniacze (odmiennie antyoksydanty), które wymiatają z organizmu wolne rodniki, winne m.in. za rozwój chorób nowotworowych. Jak wynika z dotychczasowych badań naukowców, wyciąg z nasion winogron efektywnie niszczy komórki rakowe w hodowli, m.in. raka skóry, sutka, jelita, płuc, żołądka, prostaty. Z kolei amerykańscy naukowcy na łamach pisma „Clinical Cancer Research”, przekonują, że ekstrakt z nasion winogron przyczynia się do śmierci komórek nowotworowych odpowiedzialnych także za białaczkę. Xianglin Shi z University of Kentucky wraz z kolegami z zespołu badawczego oceniali działanie innych dawek ekstraktu z nasion winogron na naturalne komórki nienowotworowe i komórki białaczki (w laboratorium). Zaobserwowali oni, że u 75 proc. komórek białaczki dochodzi do apoptozy (zaprogramowanej śmierci komórkowej) po 24 godzinach od podania wyciągu z nasion winogron. Także ekstrakt nie uszkodził zdrowych komórek.

jakie działanie ma winogron i co zawiera

Naukowcy dowiedli również, że wyciąg z nasion winogron aktywuje w celach nowotworowych białko JNK, które kieruje komórki na drogę apoptozy. Nie ocenia to jednak, że jedzenie winogron pomoże konkretnym osobom pokonać raka – zaznaczają naukowcy. Jednak jedzenie winogron oraz pozostałych owoców, a także warzyw, z pewnością wspomoże zapobiegać wzrostowi nowotworów.

Winogrona mogą zapobiec wadom serca i cukrzycy

Naukowcy z Uniwersytetu Michigan na łamach serwisu EurekAlert przekonują, że zielone, czerwone i czarne winogrona pomagają obniżyć ciśnienie krwi i ograniczyć odporność na insulinę, a co za tym idzie – zmniejszają ryzyko rozwoju chorób serca i cukrzycy. Zdaniem naukowców jest to zasługa zawartych w winogronach fitochemikalii, czyli substancji czynnych pochodzenia roślinnego, które wykazują działanie przeciwutleniające. Mimo, że analizowania były przeprowadzane na szczurach, naukowcy przypuszczają, że spożywanie winogron ma podobnie korzystny wpływ na ludzi.

Najlepsze leki na bóle kolan bez recepty

0
ból kolan

W leczeniu wszelkich schorzeń najodpowiedniejsze wyniki daje połączenie suplementacji od wewnątrz i działania zewnętrznego. Tak jest w przypadku bólu kolan, które doskwierają coraz większej grup osób a to dziś w młodym wieku. Taka podwójna pomoc to gwarancja szybszego powrotu do zdrowia i aktywności. Sprawdź jakie są najodpowiedniejsze sposoby na stawy i bóle kolan bez recepty.

Kolagen na stawy

Jego braki pojawiają się wraz z chorobami przewlekłymi atakującymi stawy oraz postępują z wiekiem, gdy szczególnie bardzo zagraża nam osteoporoza. Więc gdy zaczynają dokuczać nam bóle kolan winni zadbać o dostarczenie dodatkowych zasobów kolagenu. Kolagen pozyskiwany z natury jest bardzo wydajny i tak przyswajalny, bo aktywizuje nasze własne komórki do wzmożonej wytwórczości białka kolagenowego. Z niego tworzą się wiązania kolagenowe uzupełniające niedobory powstałe na przestrzeni lat. Kolagen traktujmy jak naszego sprzymierzeńca, który stopniowo wzmacnia nasze stawy i tym jednym zmniejsza choroby bólowe. Przyjmujmy go w formie pigułek lub saszetek do sporządzenia płynu. Najodpowiedniejsze sposoby na stawy i bóle kolan bez recepty to oczywiście naturalny kolagen: 4FLEX czy Animal Flex dla sportowców. Przy wyborze kierujmy się pochodzeniem kolagenu (kolagen morski z pancerzy skorupiaków lub syntetyczny, gdy jesteśmy uczuleni na owoce morza) a jego daniem (na skórę, stawy, dla sportowców lub osób starych). Coraz większe zapotrzebowanie na kolagen wynika z tego rodzaju życia.

bóle w kolanach - jak sobie z nią poradzić

Europejskie statystyki biją na alarm już jeszcze młodsze osoby zmagają się z nadwagą i otyłością, unikają ćwiczeń i są czas w spoczynku. Nie rzadkie są także choroby autoimmunologiczne atakujące stawy, niedobory żywieniowe, których bardzo ciężko uniknąć a prowadzące do trwałych ubytków w strukturze kości i stawów. Choroby kolan zaczynają się od ścierania tkanki stawowej na skutek zmniejszonej ilości mazi. Produkcja mazi jest pobudzana naszą aktywnością, więc brak ćwiczeń, ucisk i wyłączenie z prac to błędne koło prowadzące w konsekwencji do przewlekłego nacisku kolan.

Sposoby na stawy i na uciski kolan

Bóle kolan powodują wielki dyskomfort i wyłączają z regularnej aktywności. Gdy dopadnie nas ból kolan nie jesteśmy w stanie wejść po schodach, załatwić potrzebnych sprawunków i unikamy spotkań ze znajomymi. Dobrze znają to będący przewlekle, gdy nie tylko ucisk, jednak także obrzęk przykuwają do łóżka. Na nasilony ucisk, jakiemu wtóruje stan zapalny polecane są środki znieczulające, np. Polopiryna S. Gdy ból kolan dopiero wzbiera na sile, można spróbować złagodzić go maściami i żelami. Zapewnia delikatny efekt chłodzący, który koi i zmniejsza obrzęki. Standardowo można stosować maści na bazie naturalnych elementów rozgrzewających olejków eterycznych. Możemy wybrać Rub Arom w form maści lub olejek pichtowy, którym winni nacierać chore miejsce kilka razy dziennie. Pamiętajmy, że chociażby najodpowiedniejsze sposoby na stawy i bóle kolan bez recepty winni wspierać prawidłową dietą, by nie uzależnić się od stosowania preparatów bólowych.

Bogaty wybór ekskluzywnej bielizny damskiej, czyli wyjątkowe produkty od Ewa Bien Lingerie

0

Wybór bielizny to dla wielu kobiet jedna z najważniejszych spraw jeśli chodzi o kwestie doboru garderoby. Nie ma się tu zresztą czemu dziwić, bo funkcje bielizny są również niesamowicie istotne. Po pierwsze, bielizna ma zapewniać pełen komfort noszenia. Po drugie, ma pozwalać czuć się w pełni swobodnie i kobieco. Nasza ekskluzywna bielizna damska niewątpliwie spełnia te warunki. Tworząc kolejne biustonosze i inne elementy w tej kategorii, mamy przede wszystkim na uwadze to, by kobiecość mogła zachować maksimum swojego wymiaru. To przecież oczywiste, że będziemy w stanie najbardziej elastycznie dobrać dla siebie tutaj bieliznę, ponieważ jesteśmy zawsze w stanie posłużyć swoją pomocą oraz doświadczeniem.

Twoja wyjątkowa i elegancka bielizna

Sprawdź koniecznie jakie czynniki sprawiają, że bielizna od Ewa Bien Lingerie to rzeczywiście strzał w dziesiątkę. Między innymi ze względu na ogromny poziom zróżnicowania tych elementów. Tu każda kobieta jest w stanie idealnie dla siebie dopasować takie produkty, które będą mogły się przełożyć na pełne zadowolenie. Takie są fakty, gdy wziąć od uwagę to, co znajdziesz, nasza marka czyli Ewa Bien będzie idealną odpowiedzią na Twoje zapotrzebowanie.

Wygoda, styl i co jeszcze?

Poza tym, że bielizna ma pozwolić się nosić w pełni wygodnie, trzeba jeszcze wskazać na jedną rzecz. Dla kobiet niesamowicie ważny jest wygląd, to przecież oczywiste. Ale najważniejsze jest zdecydowanie to, by bielizna zapewniała kobiecość i poczucie, że panie czują się świetnie same ze sobą. To jest oczywista sytuacja, w której możemy mówić o bardzo ciekawych efektach, w kontekście bardzo wielu elementów. Na pewno będzie się tu jeszcze liczył fakt, że nasza zmysłowa bielizna będzie w stanie sprostać wyjątkowym oczekiwaniom każdej kobiety.

Stawiamy także na konkretne elementy, które będą mogły pomóc w doborze najlepszego rozwiązania w kategorii bielizny od Ewa Bien Lingerie. Mamy całkowitą pewność co do jednego. Gdy trafisz na naszą stronę internetową, szybko będziesz w stanie upewnić się co do tego, że będziemy mogli pomóc w doborze najlepszych propozycji. Zapraszamy do dokładnego przyjrzenia się naszym propozycjom oraz do aktywnego wskazania najlepszych opcji dla siebie. Bielizna, którą dostarcza nasza marka to gwarancja pełnej kobiecości oraz zadowolenia ze wszystkich istotnych aspektów noszenia naszych biustonoszy i innych kategorii w asortymencie. Zapraszamy serdecznie do kontaktu oraz sprawdzenia naszych porad, dotyczących doboru bielizny. Postaw na profesjonalistów i przekonaj się, że naprawdę warto.

Nalot na języku – jakie są możliwe przyczyny obłożonego języka

0
nalot na języku

Narastanie nalotu na języku jest to tak zwany obłożony język. Może wynikać on z różnych przyczyn. Zazwyczaj większość z nich są zupełnie niegroźne, inne jednak łączą się z poważnymi chorobami. Nalot może mieć odcień biały, żółtawy, brązowy, zielony, a nawet czarny. Jeśli nie znamy przyczyny nalotu, a dodatkowo pojawiają się inne dodatkowe objawy to koniecznie należy zgłosić się do lekarza.

Przyczyny białego nalotu na języku

Przyczyny:

 • Leukoplakia– to stan, w którym pojawia się biały nalot w jamy ustnej i na języku. Może okazać się sygnałem o zagrożeniu rozwojem nowotworu. W pozbyciu się nalotu pomaga rzucenie palenia oraz alkoholu.
 • Kandydoza jamy ustnej, jest to infekcja grzybicza wywołana przez drożdżaka. Zakażenie objawia się serowatym, białym osadem na języku i podniebieniu, a także pieczeniem, owrzodzeniem, nadżerkami w kącikach.
 • Liszaj płaski – choroba ta powoduje rozrost siateczki białych prążków w obrębie jamy ustnej. W niektórych przypadkach wiąże się z bólem dziąseł oraz dyskomfortem podczas jedzenia.
 • Biały nalot na języku powodują także infekcje bakteryjne, choroby zębów, gardła, migdałków, zakażenia wirusowe.

Przyczyny żółtego nalotu na języku

Przyczyny:

 • Infekcje, przeziębienia.
 • Suchość jamy ustnej lub częste oddychanie przez usta.
 • Problemy związane z układem pokarmowym.
 • Objaw ten występuje często u osób palących, pijących dużo alkoholu lub kawy, stosujących żółte przyprawy, jak curry czy kurkuma.

co może oznaczać nalot na języku

Przyczyny brązowego nalotu na języku

Przyczyny:

 • choroby układu pokarmowego, takie jak wrzody, nieżyt żołądka lub kamica pęcherzyka żółciowego.
 • Toksemii
 • niedotlenieniu organizmu.
 • Może być też skutkiem picia dużej ilości kawy, herbaty, pozostawania resztek pokarmowych na jego powierzchni.

Powody zielonego nalotu na języku

Przyczyny:

 • kandydoza jamy ustnej,
 • infekcja bakteryjna lub wirusowa,
 • podrażnienie gardła,
 • tak zwany język włochaty,
 • czasem pojawia się podczas długotrwałego leczenia antybiotykami, a także u palaczy marihuany.

Czego przyczyną jest czarny nalot na języku?

Przyczyny:

 • Nadmierny wzrost brodawek na powierzchni języka, miedzy nimi pozostają resztki jedzenia, barwniki i bakterie. Ich namnażanie powoduje zazwyczaj czarny nalot.
 • Dokładny powód powstawania włochatego języka w kolorze czarnym tak naprawdę do końca jeszcze nie jest znany.

Ciekawostki o języku

Obecnie najpewniejszym faktem dotyczącym języka jest to, że jest on bardzo ważnym mięśniem. Więc jeśli chcemy mieć zdrowy język, zalecane się przede wszystkim odstawienie używek takich jak  alkoholu i papierosów lub przynajmniej ograniczenie. Również nie warto pić tak dużych ilości kawy. W końcu język ma się tylko jeden. Dobrze jest regularnie obserwować swój język, bo kolor nalotu może nas poinformować o rodzaju choroby.

Converse białe – moda, która nie mija

0

Wybierając modne obuwie, nie można przejść obojętnie obok takiego modelu jak Converse białe, które są niemal najpopularniejszym produktem na świecie. Można je kupić w każdym kraju i znaczek firmy jest rozpoznawalny przez większość społeczeństwa, dlatego nie ma nic dziwnego w tym, że wszystkie warstwy społeczne decydują się na zakup produktów tej marki.

Converse białe to niezwykle eleganckie trampki, uwielbiane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Doskonale pasują do wszystkiego, więc bez żadnego skrępowania, można ubrać je zarówno do sukienki, spódnicy, jeansów i spodni materiałowych – pasują niemal do wszystkiego, dodając do elegancki luzu i braku skrępowania.

Cena, dostępność i materiały

Każda marka produkująca obuwie, zastanawia się jak osiągnąć taki sukces, w końcu jest to fenomen na skalę światową, który trwa od wielu lat i nie zapowiada się, żeby nadszedł jego koniec. Szukają idealnych produktów, które będą pasować do wszystkiego, jednak moda na wiele z nich przychodzi i szybko umiera – w przypadku białych trampek od firmy Converse, można spodziewać się, że nawet za 30 lat, w dalszym ciągu będą dostępne w ofercie wszystkich sklepów obuwniczych.

Converse białe można kupić w cenie od 200 złotych w górę, w zależności od dystrybutora i wybranego modelu, gdyż mogą one różnić się od siebie detalami, wysokością i materiałami, jednak są bardzo do siebie podobne, więc w większości przypadków, tylko prawdziwy fan marki dostrzeże różnice. Czy to duża za trampki? Wiele osób powie, że jest to wysoka cena, jednak należy wziąć pod uwagę, że ciężko kupić oryginalne, uniwersalne, eleganckie obuwie wysokiej jakości w tej kwocie. Jeśli chodzi o dostępność, nie trzeba martwić się, że ciężko jest je znaleźć, gdyż wszystkie duże i renomowane sklepy na całym świecie, są w stanie zaoferować ten produkt – więc jeśli użytkownicy są nawet na drugim końcu świata, mogą wybrać produkt, który spełni ich oczekiwania względem jakości. Takie buty jak Converse białe, charakteryzują się wykorzystaniem najlepszych materiałów na rynku, dzięki czemu użytkownicy mają pewność wieloletniej niezawodności i wytrzymałości. Lekkość i wygoda są równie ważna, a trampki same w sobie posiadają takie cechy.

Jak w skrócie można opisać Converse białe? Jest to obuwie uniwersalne, doskonale na każdą okazję, lekkie, przewiewne, wygodne, wytrzymałe i przede wszystkim dostępne w atrakcyjnych cenach. Czy czegoś więcej można oczekiwać? Raczej nie, więc nie ma na co czekać i należy jak najszybciej uzupełnić swoją szafę o ten model butów!

Na co zwracać uwagę przy zakupie koszuli?

0

Koszule męskie są absolutnym must have. Jeszcze do niedawna kojarzyły się raczej z bankierami, czy urzędnikami, a obecnie każdy mężczyzna powinien mieć je w swojej szafie. Wybór na rynku jest naprawdę duży, jednak warto postawić na jakość i dobrać odpowiedni krój do sylwetki.

Czym różni się wino musujące od zwykłego prócz bąbelków?

0

Smak i zapach wina to wyjątkowe bukiety, których spożywanie daje jest wyjątkowym doznaniem. Pijąc je możemy się rozkoszować się niezwykłymi doznaniami smakowymi i zachwycać mnogością aromatów. Odpowiednio skomponowane wzbogacają smak każdej potrawy, poprawiając przy tym również trawienie. Wina popularnością cieszyły się już w czasach starożytnych. Grecy i Rzymianie rozcieńczali je z wodą, czyniąc je napojem podstawowym oraz dodatkiem do każdego posiłku. Obecnie wina cieszą się coraz większą popularnością. Czym różnie się wino musujące od wina zwykłego?

Jakie piosenki na weselu podobają się Polakom?

0

Wesele to czas skocznych tańców, szaleństwa na parkiecie do upadłego, wyśmienitej zabawy do białego rana. Podczas tej nocy goście świętują ślubowanie miłości Pana i Panny Młodej. Muzyka od zawsze łączyła pokolenia i łagodziła obyczaje – warto zatem podczas ślubu postawić na sprawdzone piosenki, przy których skorzy do pląsów na parkiecie będą zarówno młodzi, jak i przedstawiciele starszego pokolenia. Jakie piosenki na weselu podobają się Polakom, porywając do tańca i sprawiając, iż parkiet zaludni się parami spragnionymi szampańskiej zabawy?

Właściwe przechowywanie mięsa – wykorzystanie plastiku

0

W przemyśle spożywczym lub w gospodarstwach domowych zwraca się dużą uwagę na właściwe przechowywanie żywności. Jednym z najbardziej kłopotliwych produktów jest mięso, które w stanie surowym szybko traci estetyczność i walory odżywcze – po prostu psuje się. Proces ten można spowolnić, używając odpowiednich pojemników i pilnując, by nie narażać mięsa na zbyt wysokie temperatury lub wilgoć.

Najlepsze książki fantasy

0

Od kilku już lat seriale, filmy i książki fantasty są niezwykle popularne. Wszystko zaczęło się od wspaniałej ekranizacji „Władcy Pierścienia” , która choć zrealizowana już kilkanaście lat temu, nadal potrafi zachwycać i wbijać w fotel. To właśnie wtedy zaczął się istny szał na literaturę Tolkiena, a wszystkie jego tytuły były dosłownie prawdziwymi hitami w każdej księgarni wysyłkowej. Jeżeli ktoś chciał je wypożyczyć z biblioteki – musiał mieć prawdziwe szczęście aby na nie natrafić. Dzisiaj nie brakuje nowych propozycji książek fantasty, które są uwielbiane przez dzieci, młodzież oraz oczywiście dorosłych.

Najlepsze książki fantasy

Fantasy to literatura, w której można się zakochać lub której można nie cierpieć. Warto jednak dać sobie szansę i zapoznać się z najpopularniejszymi autorami, takimi właśnie jak wcześniej wspominany Tolkien, autorem chociażby niedługiego „Hobbita”. Taki pierwszy kontakt z literaturą fantasty pozwoli ocenić, czy w ogóle to książki dla nas.
Jeżeli spodobają się nam bohaterowie nie z tej ziemi, smoki, trolle i ogry, żyjące zupełnie zwyczajnie gdzieś obok ludzi, to może być znak, że czas sięgnąć po coś więcej. Warto też wspomnieć, że dla fascynatów fantasy, ale też dla osób nie do końca przekonanych do tego typu literatury, dobrym pomysłem mogą być gry planszowe, opierające się bardzo często o historie znane z książek. W ten sposób można zaznajomić się z fantasy inaczej.

Książki fantasy w livro.pl

Jeżeli ktoś nie jest natomiast zupełnie przekonany i uważa, że to historie co najwyżej dla nastolatków, chyba warto przypomnieć mu, że jeden z najbardziej teraz popularnych seriali, który chyba zna cały świat, to właśnie fantasy. Chodzi oczywiście o „Grę o Tron”, która jest doskonała zarówno w wersji filmowej jak i książkowej. W livro.pl można kupić wszystkie części i cieszyć się nieprzerwanie lekturą. Pewnie jednak nie na długo, bo tak wciąga, że trudno odłożyć książkę nawet późno w nocy. Tak właśnie jest z doskonałą literaturą.

Zakupy w księgarni internetowej

Gdzie najtaniej i najszybciej można dostać książki fantasy? Oczywiście w księgarniach internetowych, takich jak livro.pl. Właśnie tam nawet najgorętsze tytuły są zawsze w niskich cenach, zatem można cieszyć się nową książką nawet kilka razy w tygodniu. To szczególnie ważne dla osób, które uwielbiają nowości, których zwykle nie da się kupić w antykwariatach czy komisach z używanymi książkami. Pozostają tylko księgarnie i polowanie na promocje. We wspominanej księgarni nie trzeba jednak na nie polować, bo przystępne ceny są przez cały rok na okrągło.

Książka fantasy na prezent

A może zrobić komuś bliskiemu niespodziankę i zamówić dla niego książkę fantasy z dostawą do domu? Dzięki księgarniom wysyłkowym to bardzo proste, można bowiem kupić tam jakiś ciekawy tytuł, a następnie zamówić przesyłkę do domu przyjaciela czy kogoś z rodziny. Znaleźć niespodziankę książkową to musi być wyjątkowo miłe uczucie. Warto czasami zrobić taki drobny miły gest, aby pokazać, że ktoś jest dla nas ważny.