wtorek, Styczeń 26, 2021

Ekonomista – ile zarabia?

0
ekonomista

Zawód ten jest strzałem w dziesiątkę dla kogoś, kto uważa się za dobrego ścisłowca. Jak możemy wywnioskować z samej nazwy, ekonomista zajmuje się sprawami ekonomicznymi, czyli teoriami ekonomicznymi oraz ich weryfikacją. Do jego zadań należą też zagadnienia związane z finansami. Zastanawiając się nad podjęciem danego zawodu, dużo osób interesują kwestie finansowe. Ile zarabia ekonomista? Czy praca na takim stanowisku jest dobrze płatna? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-ekonomista/ 

Ile jesteśmy w stanie zarobić pracując jako ekonomista?

Takie informacje podaje nam popularny portal wynagrodzenia.pl. Na nim zostały przeprowadzone ankiety, których wyniki prezentują się następująco: miesięczne wynagrodzenie całkowite, czyli inaczej mediana na takim stanowisku wynosi 5 220 złotych brutto. Co drugi ekonomista pracujący w naszym kraju otrzymuje pensję w wysokości od 4 490 złotych do 7 970 złotych. 25% najgorzej wynagradzanych ekonomistów zarabia kwoty niższe, niż 4 490 złotych brutto. 

Czy ekonomista dobrze zarabia? 

Na zarobki większe, niż 7 970 złotych brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych ekonomistów w naszym kraju. Jednak docierając do innych źródeł dowiadujemy się, że zarobki ekonomisty różnią się w zależności od miejsca pracy. Można jednak powiedzieć, że jest to zawód stosunkowo dobrze opłacany. Należy podkreślić, że na wyższe pensje mogą liczyć absolwenci politechniki, niż uniwersytetu. Ekonomiści, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę mogą liczyć na zarobki znajdujące się w widełkach 3000 – 3500 złotych brutto. Z upływem czasu zarobki mogą zwiększyć się dwukrotnie.

Ile zarabia ekonomista pracujący w banku?

Miesięczne wynagrodzenie całkowite osób, pracujących na stanowisku ekonomisty w banku wynosi 5 250 złotych brutto. Co drugi ekonomista otrzymuje wynagrodzenie znajdujące się w wysokości od 4 650 złotych do 7 580 złotych. 25% najgorzej wynagradzanych ekonomistów zarabia poniżej 4 650 zł brutto. Na zarobki większe, niż 7 580 zł brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych ekonomistów w naszym kraju.

Ogólnie rzecz biorąc każdy bank zatrudnia doświadczonych ekonomistów, którzy za zadanie mają analizowanie rynku i danych rynkowych.

Zobacz też: http://e-chlopak.pl/programista-ile-zarabia/

Złote kolczyki – z cyrkonią czy diamentem?

0
Złote kolczyki

Złoto samo w sobie wygląda bardzo szlachetnie i luksusowo. Nic dziwnego, że kobiety tak chętnie wybierają złote kolczyki jako element stroju wieczorowego czy na specjalne okazje. Chcąc podarować w prezencie piękne kolczyki, warto zastanowić się nad takimi, które są dodatkowo zdobione kamieniem szlachetnym. A jaki wybrać? Klasyka zawsze się obroni, więc najlepiej postawić na białe kamienie, czyli złote kolczyki z cyrkonią lub diamentem.

Kosmetyki do makijażu twarzy na zimę

0
Kosmetyki do makijażu twarzy na zimę

Wykonanie trwałego makijażu zimą to nie lada wyzwanie. Niekorzystne warunki atmosferyczne sprawiają, że szybko on spływa i wygląda nieatrakcyjnie. Aby temu zapobiegać, warto sięgać po sprawdzone kolorowe kosmetyki do makijażu twarzy na zimę. Czym się one charakteryzują? Zobacz przepis na idealny make-up zimowy.

Sprzedawca – jak wygląda praca na takim stanowisku?

0
sklep

Sprzedawca nie jest to jedynie osoba, która stoi za kasą i obsługuje klientów. To, w jaki sposób pracujemy na takim stanowisku, zależy w dużej mierze od charakteru miejsca, czyli sklep. Praca w sklepie spożywczym, odzieżowym, meblowym czy zoologicznym posiada nieco inną specyfikę. Oczywiście dominują w tych miejscach codzienne obowiązki sprzedawcy, ale na pewno różne specyfiki pracy można widzieć gołym okiem. Głównym zadaniem sprzedawcy jest obsługa oraz rozmowa z klientem. Musi on dostosować się do ich potrzeb, ale również pamiętać o interesie sklepu. Jak wygląda praca sprzedawcy? Organizacja pracy sprzedawcy. Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-pracuje-sprzedawca-jak-wyglada-praca-sprzedawcy/

Sprzedawca na kasie

Pracuję w sklepie, niestety tego nie unikniesz. Pracownik jest ze sklepu czasami nastawieni są na wielozadaniowość, a kasowanie produktów kupionych przez klienta jest to jeden z podstawowych obowiązków w takiej pracy. Dużych sklepach częsta praktyka i jest uzasadniona przez kasjerów początkujących czy nawet początkujących, którzy pracują do. Bardzo istotna jest również sama umiejętność zdolności koncentracji. Każdy błąd może kosztować nas naprawdę wiele nerwów, a w niektórych przypadkach nawet pieniędzy. Kasowanie towarów zazwyczaj przebiega w sposób sprawny. Kierownik sklepu powinien zaopatrzyć pracownika w odpowiednią ściągawkę dotyczącą oferty dla klienta czy najczęstszych pytań.

Organizacja pracy osoby na stanowisku sprzedawcy

Każdy sklep posiada swoją własną organizację pracy. Strona uzależniona od typu działalności, ilości pracowników, a także kilku norm prawnych. Przeważnie będziemy musieli stosować się do grafiku ustalonego przez właściciela czy kierownika. Bardzo często możesz go wynegocjować. Musisz być przygotowany również, że taka praca trwa ustawowe 40 godzin w tygodniu, odbywa się w różnych porach dnia i nocy. Wczesnym rankiem, w ciągu dnia oraz do późnej nocy. Plusem są zdecydowanie dni wolne. Mamy też zapewnione wolne w każde święta, a także prawie wszystkie niedziele w roku.

Zobacz też: http://www.naszawitryna.pl/gdzie-mozesz-znalezc-prace-jako-broker-ubezpieczeniowy/

Odpowiednio realizowana opieka osób starszych

0
Odpowiednio realizowana opieka osób starszych

Ewidentnie wiecie, że opieka osób starszych to zawód wręcz dla Was stworzony? Macie generalnie wszystkie najważniejsze cechy, by praca opiekunki była przez Was realizowana zgodnie z najważniejszymi standardami? Marzy Wam się zatem wyjazd do takiego kraju, jak Niemcy? Praca opiekunki jest tam opłacana naprawdę dobrze. Jak jednak znaleźć odpowiednie oferty? Jak zaś wygląda pierwszy dzień w takiej właśnie pracy?

Bardzo istotne jest to, że opieka osób starszych to zawód, który naprawdę może dawać sporo satysfakcji i pieniędzy, jednocześnie. Interesuje Was zaś praca opiekunki, a może opiekuna, gdyż jesteście po prostu facetami? W takiej konkretnej sytuacji warto zastanowić się nad rozpoczęciem współpracy z AMBERCARE24. Marzy Wam się, generalnie w całkiem niedalekiej przyszłości, wyjazd do takiego państwa, jak właśnie Niemcy? Praca opiekunki albo opiekuna istotnie może być tam realizowana. Bardziej ważne jest jednak to, że można rzecz jasna liczyć na dobre warunki finansowe. Współpraca z tą agencją to znakomity wybór. Dlaczego? Choćby właśnie biorąc pod lupę sprawy finansowe. Okazuje się bowiem, że możecie liczyć na stabilne i pewne zatrudnienie. Na podstawie umowy o pracę. Na pewno zatem opieka osób starszych nie będzie realizowana na czarno. To gwarancja wysokiego wynagrodzenia, które będzie wypłacane systematycznie. O czym jeszcze nie powinno się zapominać? Kooperacja z tym podmiotem to nie tylko sprawiedliwe, uczciwe traktowanie. Można też liczyć na pełen pakiet ubezpieczeń. Nie inaczej jest uwzględniając wysokie składki. Będą one bowiem regularnie odprowadzane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych itp.

Zainteresowała Was taka właśnie opcja? Jesteście generalnie przekonani, że praca opiekunki jest jak najbardziej zawodem dla Was? W takiej sytuacji wyjazd do Niemiec będzie odpowiednim rozwiązaniem. Na samym początku muszą być jednak znalezione odpowiednie oferty. Znajdują się one chociażby zaś na stronie internetowej https://ambercare24.pl/oferty-pracy/. Dlaczego warto tam właśnie wejść? Z rozmaitych przyczyn. Na pewno są to zweryfikowane podmioty. Nie ma zatem możliwości, by zdecydować się na jakiś wariant i potem tego żałować, bo ktoś kogoś oszuka itp. Poza tym można selekcjonować oferty pod wieloma rozmaitymi względami. Jakimi konkretnie? Szukacie czegoś dla kobiet? A może w głównej mierze dla mężczyzn? Wszak ten zawód nie jest zarezerwowany tylko dla pań. Poza tym oferty mogą być selekcjonowane pod kątem lokalizacji, znajomości języka niemieckiego, minimalnego wynagrodzenia, które Was obecnie właśnie interesuje. Opcji jest sporo. Tak, by opieka osób starszych odbywała się w odpowiednich dla Was warunkach.

Sporo osób zastanawia się zaś, jak wygląda pierwszy dzień w takiej pracy. Na pewno trzeba zaznajomić się nie tylko z samym podopiecznym, ale również z całą jego rodziną. Dużo cennych informacji na ten temat znajduje się na rozmaitych tematycznych portalach. Co jeszcze jest ważne? Na pewno trzeba zapoznać się z warunkami mieszkaniowymi. Powinniście również jeszcze raz dokładnie ustalić zakres obowiązków. Tak, aby mieć wiedzę w związku z tym tematem dosłownie czarno na białym. Dzięki temu będzie się Wam po prostu o wiele lepiej pracowało. O jakich jeszcze czynnikach nie powinno się zapominać? Pamiętajcie, by nie realizować czynności, które nie należą do Waszych obowiązków. Trzeba od samego początku jasno postawić granice w tym temacie. Więcej o tym aspekcie znajduje się na stronie internetowej https://ambercare24.pl/pierwszy-dzien-pracy-jako-opiekun-seniorow-wyglada-o-warto-zadbac/.

Coco Glam Teeth Whitening o co chodzi?

0
wybielanie zębów
fot. pexels.com

Piękny, biały uśmiech to marzenie niejednej osoby. Niestety nasze zęby nie zawsze wyglądają tak, jakbyśmy tego chcieli i wtedy należy szukać sposobu na to, by je wybielić. I do tego właśnie służy zestaw Coco Glam Teethi Whitening Kit! Zobacz jak go stosować!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/coco-white-mint-specjalny-preparat-do-pielegnacji-zebow/

Zestaw do wybielania zębów

Obecnie trwa moda na hollywoodzki uśmiech, który prezentuje piękne białe zęby, które powalają blaskiem. Możesz osiągnąć ten efekt stosując zestaw do wybielania zębów Coco Glam Teeth Whitening! To nowość na polskim rynku, która zyskuje ogromną popularność! Może on wybielić zęby nawet o 9 tonów!

Zawiera trzy wydajne pióra z żelem wybielającym zęby, które możesz użyć nawet 30 razy! Są one bezpieczne dla szkliwa oraz dziąseł, nie musisz się o to martwić. W zestawie Coco Glam Teeth Whitening znajdziesz również silikonową, wodoodporną nakładkę z szesnastoma jasnymi diodami LED, które mają zimne, niebieskie światło, a także trzy przejściówki iOS, Android, USB-C oraz USB, które umożliwią ci podłączenie nakładki do swojego telefonu. Dodatkowo w zestawie znajdziesz również skalę bieli zębów, do której możesz porównywać swoje efekty!

Jak to działa?

Innowacyjna nakładka na zęby LED z diodami jest zasilana przez twój telefon. Moc diod Led zmieni kolor twojego uśmiechu na znacznie bielszy. W zestawie znajduje się również żel wybielający, który zmienia proces wybielania w rytuał, który jest bardzo przyjemny i wygodny. Jest on bezpieczny w stosowaniu, nie uszkadza zębów ani dziąseł.

Jedna sesja wybielająca trwa zaledwie szesnaście minut. Trzy aplikatory, które znajdziesz w zestawie pozwalają na aż 480 minut wybielania! Nakładka jest wodoszczelna, możesz ją myć. Po zakończeniu aplikatorów możesz je kupić pojedynczo, bez konieczności kupowania całego zestawu od nowa!

Kurację powinno się stosować minimum 7 dni. W trakcie i po niej powinno się zachować zasady białej diety, a także powtórzyć kurację po 2 tygodniach, do 2 miesięcy.

Przeczytaj też: http://www.naszawitryna.pl/jak-kupic-sobie-pamiec/

 

Co robić, gdy dysk wypadnie

0
dysk
fot. pixabay.com

Wypadnięcie dysku to tak naprawdę potoczna nazwa przepukliny kręgosłupa. Schorzenie to kiedyś dotykało najczęściej osoby starsze. Obecnie coraz częściej przytrafia się również młodszym osobom. Winny jest inny styl życia. Przepuklina, choć sama w sobie nie jest poważnym schorzeniem, to jednak konsekwencje jej nieleczenia mogą być poważne i dotkliwe. Postęp medycyny przyniósł nowe metody nieinwazyjnego leczenia, które są bardzo efektywne i w wielu przypadkach pozwalają uniknąć interwencji chirurgicznej. Jak leczyć przepuklinę kręgosłupa i jak ją rozpoznać?

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/wypadniecie-dysku-przepuklina-kregoslupa-sa-przyczyny-objawy-metody-leczenia/

Jak rozpoznać przepuklinę kręgosłupa?

Przepuklina kręgosłupa to dolegliwość spowodowana wysunięciem się jądra krążka międzykręgowego z przestrzeni kręgowej. Towarzyszy jej silny ból, ponieważ wysunięty krążek uciska nerwy. Przepuklina najczęściej występuje na odcinku lędźwiowym oraz szyjnym, choć może być zlokalizowana również w innych odcinkach kręgosłupa. 

Przepuklina kręgosłupa może być wywołana różnymi czynnikami. Najczęściej sugeruje się, że jest to wynik urazu spowodowanego przeforsowaniem się, dźwiganiem zbyt dużych ciężarów, czy przetrenowaniem. Wbrew pozorom jednak wypadnięcie dysku nie jest powodowane jedynie na skutek jakiejś aktywności fizycznej. W dużym stopniu sprzyja mu siedzący tryb życia, który doprowadza do osłabienia mięśni kręgosłupa. W szczególności dotyczy to osób z nadwagą, u których kręgosłup jest dodatkowo obciążony przez zbędne kilogramy. 

Najczęstszą oznaką tego, że wypadł nam dysk jest silny ból kręgosłupa w jednym konkretnym miejscu. Często towarzyszy mu również mrowienie i drętwienie. Chory może odczuwać osłabienie nóg. 

Leczenie przepukliny kręgosłupa

Podejrzenia przepukliny kręgosłupa weryfikuje się podczas rezonansu magnetycznego, tomografii lub badania radiologicznego. Jeśli objawy są łagodne, zazwyczaj zaleca się choremu kilkudniowy odpoczynek. Zdarza się jednak, że stan pacjenta wymaga podania środków przeciwbólowych oraz rozluźniających, a nawet zastrzyków z kortyzonu. Najcięższe przypadki kwalifikują się na operację. 

Przeczytaj też: http://www.zareczona.pl/skutecznosc-wkladki-domacicznej/

Kotyliony na święto narodowe

0
KOTYLION

Kotylion narodowy jest wyrazem patriotyzmu i miłości (przywiązania) do ojczyzny. W naszym kraju kotyliony są w barwach biało-czerwonych. Biel umieszczona jest w środku i stanowi serce kotyliona, zewnętrzny okręg jest w kolorze czerwonym. Nie zawsze jednak tak było. Zanim pojawił się kotylion i kokarda, uczucia patriotyczne wyrażano w postaci kokardy – wstążki zawiązanej w normalny tradycyjny sposób. Pierwotnie kokardy wykonywane były z liści, kwiatów i słomy. Następnie były rozetki z wstążek albo wytłoczone na malowanej blasze.

Problematykę koloru kokardy narodowej, która stanowiła pierwowzór kotyliona, podjął na początku XX wieku Adam Chmiel. To on pierwszy napisał o tym, że barwy kokardy powinny odzwierciedlać kolory chorągwi. Jeżeli na chorągwi są dwa kolory, to kolor znajdujący się wyżej, powinien występować na kokardzie podwójnie. Zgodnie z tą zasadą ozdoba narodowa powinna być biała w środku, otoczona czerwonym okręgiem i wykończona białą obwódką na zewnątrz.

Kotyliony są ozdobami narodowymi, które mają bardziej rozbudowaną formę niż kokarda. W sercu kotyliona można umieścić napis lub jakiś obrazek. Wykonane są najczęściej ze wstążek atłasowych albo satynowych. Ich przykładową ofertę można zobaczyć tutaj: https://okolicznosciowe.com.pl/kategoria-produktu/kotyliony-i-kokardy/.

Właściwy sposób noszenia kotyliona

Biało-czerwone kotyliony jako symbol narodowej tożsamości powinny być noszone na sercu, z lewej strony klapy marynarki albo munduru w przypadku żołnierzy. Kotylion najlepiej nosić na galowym i eleganckim stroju. Noszenie kotyliona zobowiązuje do odpowiedniego zachowania (pełnego powagi i szacunku) podczas uroczystych świąt narodowych.

Noszenie kotylionów podczas świąt narodowych

Kotyliony najczęściej nosi się podczas oficjalnych uroczystości państwowych. Noszone są dla podkreślenia związku uczuciowego z ojczyzną, narodem, państwem. Jest to również wyraz historycznej pamięci. Polacy najczęściej noszą je podczas Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej (2 maja), Święta Konstytucji Trzeciego Maja, Święta Wojska Polskiego (15 sierpnia) i Narodowego Święta Niepodległości (11 listopada).

Noszenie kotylionów podczas obchodzenia świąt narodowych to tradycja podtrzymywana przez wiele narodów. Francuzi wpinają kotyliony z barwami narodowymi 14 lipca dla uczczenia Dnia Bastylii. Anglicy 23 kwietnia w Dzień Św. Jerzego, a  Amerykanie 4 lipca.

Stand-up i kabaret, czyli pomysł na wieczór zamiast oglądania filmu

0
stand-up i kabaret
fot. pexels.com

To, co najczęściej oglądamy na telewizorze czy też w telewizji, to zdecydowanie filmy. Dziś jednak opowiemy Ci o nieco nowej, chociaż już bardzo popularnej formie widowiska telewizyjnego, jakim jest stand-up oraz o kabarecie. Są to alternatywy dla filmów – kabarety z pewnością oglądasz, ale czy stand-upy też? Dowiedz się, jaka jest między nimi różnica!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/romantyczny-wieczor-w-domu-8-topowych-filmow-na-walentynki/

Kilka słów o filmach

Za oglądanie filmów najlepiej zabrać się wtedy, gdy zwyczajnie mamy już film wybrany, pobrany i jedyne co musimy zrobić, to podłączyć wszystko, by móc go obejrzeć. Wiele osób ma tak, i pewnie też jesteś czasem jedną z nich, że za oglądanie filmu zabiera się z tzw. marszu. Podłącza wszystko, co trzeba, siada wygodnie i zaczyna szukać filmu. No właśnie i tutaj pojawia się problem, ponieważ bardzo często kończy się to tym, że upływa dużo czasu, a film nie jest wybrany. Staje się późno i właściwie już go nie oglądamy. To dlatego tak ważne jest, aby przymierzając się do oglądania, wiedzieć co chcemy obejrzeć i mieć ten film pobrany.

Kabaret VS Stand-up

Z kabaretami i stand-up’ami nie ma takich problemów. Wystarczy włączyć YouTube i wybrać dowolny odcinek. W przypadku filmów zastanawiamy się nad klimatem, co chcemy obejrzeć, jaką kategorię filmu itd. Kabarety i stand-upy (mowa tutaj o całych programach, a nie wycinkach sketchu) mają bardzo rozmaity klimat na całości swojego nagrania, są tam rozmaite występy, różne historie. Jest więc tutaj większa dowolność.

Kabarety są znane większości z nas. Zespół, grupa ludzi odgrywa różne scenki. Bardziej lub mniej śmieszne, ale zamierzeniem ich zawsze jest parodiowanie realnej historii, sytuacji, zdarzenia. Ma to na celu pokazać coś w sposób wyolbrzymiony, często nierealny. Dzięki temu sprawia to, że jako widz śmiejemy się, nabieramy dystansu do pewnych sytuacji.

Stand-up to nieco inna forma show. Wiele osób, zwłaszcza tych, którzy pracują w kabaretach mówi, że jest to konkurencja właśnie dla kabaretów. Z jednej strony można tak uznać, ale z drugiej trzeba przyznać, że jest to zupełnie inna forma rozrywki. Stand-up polega na tym, że na scenie stoi jedna osoba i to ona cały czas opowiada. Przedstawia, w bardzo podkoloryzowany sposób, różne historie, odgrywa scenki będąc kilkoma postaciami (najczęściej bez przebierania); porusza często wstydliwe tematy. Stand-upy można powiedzieć są mniej ocenzurowane i często osoby występujące na scenie dużo przeklinają, nawiązują do drażliwych stereotypów i historii.

Przeczytaj też: http://www.naszawitryna.pl/sesja-reportazowa-na-jakie-okolicznosci-skorzystac-z-takiej-sesji/

PlayStation 5 czy Xbox Series X – co wybrać?

0
PlayStation 5 czy Xbox Series X

Takie pytanie zadaje sobie codziennie wielu potencjalnych graczy. Ilość różnych ofert w naszych czasach wcale nie ułatwia wyboru, wręcz przeciwnie, czyni go o wiele trudniejszym. Walka o potencjalnego klienta lub klientkę na rynku gier komputerowych i powiązanych z nimi produktów, trwa na każdym kroku. Pieniądze, które można tutaj zarobić są naprawdę spore i nic nie wskazuje na to, by były mniejsze. Wybór odpowiedniej konsoli leży w rękach konsumenta i wkrótce zostanie podjęty.

1. PS5 – warto spróbować

2. A może jednak Xbox Series X?

3. Decyzja należy do nas

PS5 – warto spróbować

Konsola PlayStation 5 ma się pojawić na światowym rynku pod koniec 2020 roku, ale analitycy nie wykluczają, że ów produkt firmy Sony trafi do sklepów na początku 2021 roku. Jego cena ma oscylować w granicach czterystu, pięciuset dolarów amerykańskich i będzie najprawdopodobniej nieco wyższa od kwoty, jaką trzeba będzie wyłożyć za nowego Xboxa. Będzie ją można nabyć, m.in. tu: https://www.oleole.pl/cms/gk-playstation-5.bhtml. Microsoft musi walczyć o klienta z większym zaangażowaniem, gdyż wcześniejsza konsola Sony odniosła duży sukces, dzięki czemu może sobie pozwolić na potencjalnie nieco wyższą cenę. Specyfikacja techniczna obydwu produktów będzie do siebie bardzo zbliżona, ale niewielką przewagę będzie tutaj miała konsola Microsoftu. Co do wyglądu konsoli PS5 wszystko jest utrzymywane w ścisłej tajemnicy i zapewne karty zostaną odkryte dopiero w dniu premiery tejże. Do każdej z konsol będą też przypisane konkretne gry stworzone z myślą o nich. Flagową propozycją na wyłączność dla PS5 ma być gra „Godfall”, ale oprócz nazwy nic o niej nie wiadomo. Oprócz wyżej wymienionej propozycji, zapewne będzie na niej można też zagrać w: „God of War”, „The Last of Us”, „Gran Turismo”, „Horizon Zero Dawn”, czy też w hit ostatnich czasów, czyli „Spider-Mana”. Oferowane dotychczas subskrypcje sieciowe pozostaną bez zmian, zgodnie z dotychczasową polityką firmy Sony. Konsola PS5 będzie zawierać funkcję kompatybilności wstecznej, dzięki czemu można będzie na niej grać w gry z jej poprzedniczki, czyli PS4. Konsola będzie najprawdopodobniej wyposażona w napęd optyczny z rodziny Blu-Ray.

A może jednak Xbox Series X?

Nowy produkt Microsoftu, czyli konsola Xbox Series X powinna być dostępna w dystrybucji od dwudziestego szóstego listopada 2020 roku (https://www.oleole.pl/cms/gk-xbox-series-x.bhtml). Tego dnia w USA jest obchodzone Święto Dziękczynienia, co na pewno będzie miało wpływ na jej sprzedaż. Jej cena będzie nieco niższa od ceny konkurentki z Sony. Parametry techniczne Xboxa będą nieco wyższe niż PS5, ale nie na tyle, by miało to bardzo istotny wpływ na zakup. Tu zadziałają raczej moce przyzwyczajenia poszczególnych graczy do konkretnych produktów, acz część z nich być może zmieni stajnię i spróbuje gry na nowym urządzeniu. Wygląd produktu Microsoftu także na razie nie jest znany. Na pewno jednym z tytułów, który zainauguruje nową konsolę Xbox będzie „Halo Infinite”. Oprócz tej propozycji będzie można na niej zagrać w: „Senua’s Saga: Hellblade 2” oraz „Gears of War” czy „Forza Horizon”. Także i tutaj trudno mówić o jakichś szalonych zmianach w kontekście subskrypcji w sieci. Microsoft w swoich zapowiedziach mówi o usłudze streamingowej Project xCloud, dzięki której możliwe by było granie w gry z tej konsoli na dowolnym komputerze, czy np. smartfonie. Kompatybilność wsteczna ma być dostępna także na Xboxie i mieć szerszy zasięg niż ma to miejsce w przypadku PS5.

Decyzja należy do nas

Jaką konsolę więc ostatecznie wybrać? Jak widzimy decyzja nie będzie najłatwiejsza. Wszystko wyjdzie w praniu, ale i tak kluczowe mogą się tu okazać osobiste preferencje każdego z grających. Udanych wyborów!