Masz szpilki, i nie za bardzo umiesz w nich chodzić, ale te buty, które masz w swojej szafie są akurat obecnie modne i chciałabyś się nauczyć jednak w nich chodzić. Ale jak to zrobić, skoro do tej pory chodziłaś cały czas w płaskich butach?. Najprostszą metodą, na to, by nauczyć się chodzić w szpilkach, jest nauka w domu, tak, żeby było bez stresu ,że ktoś się na Ciebie patrzy, albo, że się przewrócisz na środku ulicy itd. dlatego lepiej będzie, jak będziesz się uczyć w swoich szpilkach chodzić u siebie w domu, bo będziesz wtedy miała pewność, że nie zrobisz sobie ani obciachu, ani krzywdy, gdy wyjdziesz w nich na miasto. Gdy będziesz już pewna, że umiesz w nich chodzić, wtedy sobie na spokojnie możesz wyjść na miasto, lub na imprezę, tam gdzie chcesz iść w swoich szpilkach i będziesz wyglądać wtedy bardzo dobrze, i również tak samo się czuła, skoro będziesz wiedziała, że opanowałaś technikę ich chodzenia i że nic się Tobie nie stanie. Wtedy, gdy będziesz już umiała chodzić w swoich szpilkach, to będziesz mogła wtedy też kupować sobie inne tego typu buty i będziesz już się czuła w nich swobodnie. Nie będziesz się już wtedy stresować tym, że coś Ci się stanie, lub że coś będzie nie tak wyglądało. Ale musisz też pamiętać, że jak jednak nie dasz rady się nauczyć chodzić w szpilkach i, że nawet jeśli to jest modne, to i tak nie musisz na siłę w nich chodzić, bo wtedy, możesz mieć np. problemy z nogami, więc po co Ci takie kłopoty.