ekologia ochrona środowiska
fot. Pexels.com

Najważniejsze jest tu i teraz. Tylko od nas zależy przyszłość świata i to, w jakiej rzeczywistości będą żyć nasi potomkowie. Dajmy innym dobry przykład i zadbajmy o ekologię dla przyszłych pokoleń.

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/swiat-ekologia-potomkowie/

Niepokojąca wizja przyszłości

Obecnie żyjemy w komfortowych czasach – nie odczuwamy jeszcze skutków naszych złych wyborów ekologicznych, ponieważ nie zdążyły jeszcze urosnąć na tyle, aby odczuwać ich obecność na co dzień. Jak jednak będzie wyglądała przyszłość, jeśli nie zmienimy naszych nagannych nawyków? Jaki świat zastaną nasze dzieci za kilkadziesiąt lub kilkaset lat? Czy będą musiały płacić za nasze teraźniejsze decyzje? Jedno jest pewne – musimy działać teraz! Co najbardziej zagraża przyszłym pokoleniom?

Niszczycielska siła klimatu

Już teraz możemy zaobserwować częste zmiany klimatyczne wywołane w większości nieodpowiednią działalnością człowieka. Załamania pogody z roku na rok będą coraz bardziej intensywne i niepokojące – będzie dochodziło do częstych zalań terenów, emisji większej ilości niebezpiecznych substancji do atmosfery oraz ogólnego zniszczenia środowiska.

Wymieranie gatunków

Przez postępujące w środowisku zmiany zainicjowane przez człowieka – wycinka drzew, stawianie miast, liczne polowania – wiele gatunków zwierząt wyginęło. Przytłaczająca jest myśl, że już nigdy nie zdołamy przywrócić ich do życia. Dominacja ludzi nad fauną trwa. Jeszcze za naszego życia wyginą kolejne gatunki niewinnych istot. Tylko od naszych decyzji i rozsądnych działań zależy przyszłość zwierząt. Czas pomyśleć o innych stworzeniach i zadbać o ich lepsze jutro.

Przeludnienie

Populacja ludzi rośnie dynamicznie na całym świecie. Na Ziemi już niedługo będzie rezydowało aż 9 000 000 000 ludzkich istot! Wszystko spowodowane jest tym, że człowiek jest jednym z nielicznych gatunków wśród zwierząt, który nie wymiera, a stale się rozmnaża. Stały przyrost urodzeń stanowi duże zagrożenie dla przyszłych pokoleń, ponieważ może dla nich zabraknąć odpowiednich środków do dogodnej egzystencji.

Moda na eko

Na szczęście świadomość ludzi pod względem dobra naszego ekosystemu stale rośnie. Odpowiednia edukacja i stałe wdrażanie systemów eko już teraz poprawiają jakość naszego życia. Zmiana naszego nastawienia względem środowiska jest korzystną wróżbą dla przyszłych pokoleń.