Metody powiększania biustu - najważniejsze informacje

Biust jest jednym z największych kobiecych atutów. Niestety dla sporej ilości kobiet piersi stają się kompleksem, który wpływa na obniżenie ich poczucia wartości. Najczęstszymi problemami jest ich mały rozmiar, nieładny kształt bądź duża dysproporcja wielkości między nimi. Rozwiązaniem tych problemów może być operacyjne bądź nieoperacyjne powiększenie biustu.

Co należy wiedzieć o operacji powiększenia biustu?

Operacja powiększenia biustu jest zabiegiem najbardziej inwazyjnym, wobec czego decyzję o jej wykonaniu należy podjąć po dokładnym zastanowieniu i konsultacji z dobrym chirurgiem, który zleci wykonanie wszystkich niezbędnych badań. W przypadku występowania jakichś nieprawidłowości bądź problemów ze zdrowiem, lekarz powinien odmówić przeprowadzenia operacji.

Powiększenie biustu za pomocą implantów wykonywane jest w znieczuleniu ogólnym, pozostawia po sobie bliznę oraz wymaga dość długiej rekonwalescencji. Dodatkowo pacjentka powinna ściśle przestrzegać zaleceń chirurga, takich jak na przykład: nie unoszenie rąk czy podnoszenie ciężkich przedmiotów w okresie powrotu do zdrowia. Nowoczesne protezy piersiowe w przeciwieństwie do dawnych posiadają dożywotnią gwarancję i nie wymagają z czasem wymiany, chyba że implant ulegnie zniszczeniu w wyniku urazu bądź przemieszczeniu. Operacja powiększenia biustu wiąże się także z kilkudniowymi dolegliwościami bólowymi.

Nieoperacyjne metody powiększania biustu

Powiększenie biustu bez operacji jest nie tylko nieinwazyjne, ale również nie pozostawia po sobie blizn, nie wymaga znieczulenia ogólnego i jest bezpieczniejsze dla organizmu. Piersi można powiększyć o 1-2 rozmiary za pomocą kwasu hialuronowego, który naturalnie występuje w ludzkim ciele, wobec czego nie powoduje reakcji alergicznych. Zabieg trwa tylko 30-40 minut i wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Efekty zabiegu utrzymują się od 18 do 30 miesięcy.

Drugim sposobem na powiększenie biustu bez operacji jest przeszczep własnej tkanki tłuszczowej, która gwarantuje dobre przyjęcie bez reakcji alergicznych i zapalnych. Dodatkowym atutem tej metody jest pozbycie się niechcianego tłuszczyku z różnych części ciała – brzucha, bioder, ud czy pośladków. Ten zabieg również przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i nie pozostawia on blizn. W tym przypadku jednak efekt jest długotrwały.