Witryna do salonu – tradycyjna czy nowoczesna?

0
2433

Witryna do salonu wielu osobom kojarzy się z czasami PRL-u. Wówczas ten rodzaj mebli był bardzo popularny. Witryny pojawiały się wszędzie tam, gdzie gospodarze chcieli pochwalić się „rodową porcelaną”. Obecnie witryny wracają do łask, jednak ich wygląd oraz funkcjonalność znacznie różnią się od tego, z czym mieliśmy do czynienia kiedyś. Jaką witrynę wybrać do salonu? Postawić na tradycję czy nowoczesność?

Jak wyglądają witryny do salonu?

Witryna w salonie to najczęściej rodzaj mebli z przeszkleniem. Może ona przybierać formę wysokiego, pojedynczego słupka, dużej, dwudrzwiowej komody czy niewielkiej wiszącej szafki. Możemy zakupić również witryny narożne do salonu, dlatego nie powinno być problemu z ich ulokowaniem we wnętrzu. Zwykle witryna służy do eksponowania ciekawych przedmiotów, naczyń czy pamiątek z wakacji. Jej zaletą jest przede wszystkim fakt, że schowane w niej rzeczy są na widoku, jednak nie kurzą się tak, jak rzeczy stojące na zwykłych półkach. Nie musimy się więc obawiać, że ozdobne, kryształowe kieliszki, które właśnie zakupiliśmy, będą tylko zbieraczem kurzu. Najpopularniejsza jest witryna drewniana do salonu, która pasuje do wnętrz urządzonych w każdym stylu.

Stylowe witryny do salonu nowoczesnego

Czym charakteryzują się nowoczesne witryny szklane do salonu? Przede wszystkim występują w najmodniejszych obecnie kolorach. Standardem jest już witryna szklana do salonu w kolorze bieli – oczywiście lakierowana na wysoki połysk. Inne, modne kolory, to między innymi czerń i różne odcienie szarości. Szare, nowoczesne witryny do salonu będą się pięknie prezentować we wnętrzach urządzonych w stylu skandynawskim.

Jest jeszcze jedna rzecz, a właściwie funkcjonalność, która wyróżnia szklane witryny do salonu. Oczywiście mowa o oświetleniu. Na rynku znajdziemy wiele witryn, które mają podświetlane półki. Co ciekawe, coraz modniejsze staje się oświetlenie LED w różnych kolorach. Zamiast klasycznego, białego światła, stawiamy na kolory niebieskie, zielone czy czerwone. Trzeba przyznać, że takie witryny stają się dzięki temu piękną dekoracją naszego salonu, a jednocześnie delikatnie rozświetlają pokój po zmroku.

A co, jeśli nie masz za dużo rzeczy do wyeksponowania, ale chciałbyś zainwestować w witrynę nowoczesną do salonu? Na stronie https://zona-design.pl/meble/witryny/do-salonu/ znajdziesz różne modele witryn, także dwuczęściowe, w których jedna część jest przeszklona, a druga ma standardowe drzwiczki lub szuflady.

Szklana witryna do salonu tradycyjnego

Nie każdy jest miłośnikiem nowoczesnego stylu. Na szczęście osoby, które urządzają salon w stylu tradycyjnym, klasycznym czy eklektycznym, znajdą również coś dla siebie. W końcu witryna szklana do salonu nie jest nowym wynalazkiem, więc znajdziemy wiele klasycznych modeli. Oczywiście najlepiej w tradycyjnych wnętrzach wyglądają witryny dębowe do salonu. Do wyboru mamy m.in. słupki na ozdobnych nóżkach czy szerokie witryny stylizowane na meble antyczne. Mogą one być rzeźbione, mogą też posiadać jedynie ozdobne klamki czy frezowania.

Jeśli chcemy znaleźć antyczną witrynę, która posiada sój urok i klimat, dobrym rozwiązaniem będą witryny do salonu używane. Możemy je znaleźć na targach staroci oraz w Internecie.

Jeśli chcesz urządzić piękny i przytulny salon, duży wybór mebli znajdziesz w sklepie internetowym https://zona-design.pl/meble/do-salonu/.