Jednoślady stały się atrakcyjnym i szybkim środkiem transportu, dlatego też są coraz popularniejsze i mnożą się na polskich drogach. Zapalenia motocykliści to zazwyczaj ludzie, których pasjonuje motoryzacja i wszelkie sprawy z nią związane. Jednak występowanie motocykli na drogach wiąże się także z nowymi zagrożeniami. Niektórzy kierowcy samochodów uważają, że motoryzacja i jej zdobycze kończą się na ich własnym aucie i nie dość, że są na drodze agresywni, to jeszcze i bezkrytyczni wobec swoich możliwości. Oczywiście nie jest też tak, że tylko kierowcy samochodów zachowują się źle. Motocykliści bez namysłu przekładają brawurę nad własne możliwości i takie zachowania często kończą się tragicznie. Obecnie jednak coraz częściej zwraca się uwagę na istnienie takich zachować w ruchu drogowym i przestrzega się kierowców zarówno aut, jak i motocyklów. To dotyczy także kultury na drodze i wzajemnego szacunku. Każdy przecież gdzieś jedzie i każdy chce gdzieś dotrzeć, dlatego poza ostrożnością należy zachować też spokój, który jest gwarancją koncentracji w trakcie kierowania pojazdem.

www.driversclub.pl