Czechy Zachodnie i ich atrakcje

Czechy są dla wielu polskich turystów kuszącym celem wypraw turystycznych. Wycieczki chętnie odwiedzają zamki nad Wełtawą, ogromną popularnością cieszy się też Praga. Nieco mniej znane, za to równie atrakcyjne są Czechy Zachodnie. Biura podróży dostrzegają potencjał tej części kraju, z czym wiąże się coraz skuteczniejsza promocja tutejszych zabytków. Jakie atrakcje turystyczne mogą sprawić, że wycieczki zaczną tu zaglądać częściej? Już teraz biura podróży zalecają ciekawym świata turystom wyjazdy krajoznawcze na teren tak ciekawym miast, jak Pilzno czy też Karlowe Wary. To pierwsze miasto znane i kojarzone jest przede wszystkim z piwem, to drugie znane jest jako wspaniałe uzdrowisko. Miejscem, które może oczarować turystów poznających Czechy Zachodniej, są też Mariańskie Łaźnie. Można tu ujrzeć wiele pięknych zabytków i obiektów, w gronie których szczególnie atrakcyjnie prezentuje się Śpiewająca Fontanna oraz kościół, który swą formą nawiązuje do kościołów bizantyjskich. Czechy Zachodnie mogą bez wątpienia zaskoczyć turystów swym pięknem i bogactwem, a wycieczki po tej części kraju mogą okazać się wspaniałą przygodą dla każdego miłośnika uroczych miasteczek.

www.pocztaeuropa.pl