mieszkanie
fot: pixabay.com

Oba warianty – dom na wsi czy mieszkanie w mieście mają swoje plusy i minusy. Trzeba je przefiltrować przez swoje indywidualne preferencje, by podjąć właściwą dla swojej rodziny decyzję.

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/gdzie-zamieszkac/

Dom czy mieszkanie

Zazwyczaj dylemat: dom czy mieszkanie rozstrzygają finanse. Nie każdy może sobie pozwolić na kupno domu, jest to zdecydowanie droższa opcja. Możemy odkładać oszczędności przez kilkanaście  lat i w międzyczasie powoli budować dom. Część osób woli jednak od razu uniezależnić się od rodziców i wybiera tańszą wersję czyli zakup mieszkania. Znacznie łatwiej jest uzyskać kredyt na zakup swojego m4, ponieważ jego wysokość jest znacznie niższa niż w przypadku domu. 

Dom pochłania również znacznie większe środki finansowe w dłuższej perspektywie. Mawia się, ze dom to niekończąca się inwestycja i jest w tym stwierdzeniu dużo prawdy. Dom wymaga po kilku latach zaczyna wymagać nieustannych napraw, remontów. W przypadku mieszkań trud renowacji większości instalacji i budynku spoczywa na wspólnocie, spółdzielni czy administratorze budynku. Niewielka miesięczna opłata na te cele zdejmuje nam z głowy spory kłopot, a czasu na co dziń mamy przecież tak niewiele. 

Potrzeby się zmieniają

Dom jest idealnym miejscem do zamieszkania dla rodzin z małymi dziećmi. Maluchy mają przestrzeń do zabawy i bardzo często własny ogródek, w którym mogą bawić się swobodnie nie angażując rodziców. Dzieci mieszkające w blokach często odczuwają ograniczoną powierzchnię, roznosi je energia. Potrzebują regularnych wyjść na plac zabaw czy do parku, by dać upust swojej energii. Jest to dość uciążliwe dla rodziców, którzy muszą wówczas poświęcić sto procent swojej uwagi na pilnowanie malucha wśród licznej grupy rówieśników. 

Za to gdy dzieci dorosną znacznie łatwiej jest zaspokoić wszystkie ich potrzeby mieszkając w mieście w bloku. Nie trzeba dowozić ich do szkół, na liczne zajęcia dodatkowe, a gdy podrosną – na spotkania z rówieśnikami. Dzieci dążą do coraz większej samodzielności i łatwiej jest im to umożliwić w mieście, gdzie cała infrastruktura jest w zasięgu ręki. 

Podejmując decyzje o miejscu zamieszkania warto mieć na uwadze to, że wraz z upływem czasu potrzeby naszej rodziny będą się zmieniać. 

Przeczytaj też: http://www.naszawitryna.pl/rolety-antywlamaniowe/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ