Jak zwalczyć opryszczkę

Opryszczka to infekcja wywołana przez wirusa HSV (herpes simplex). Wirus ten atakuje zewnętrzne narządy płciowe, obszar odbytu, powierzchnie śluzówki i skórę w innych częściach ciała.
Objawy obejmują pęcherze, owrzodzenia, ból przy oddawaniu moczu, opryszczkę i upławy. Chociaż nie ma lekarstwa, które umożliwiłoby pozbycie się opryszczki raz na zawsze to można leczyć ją za pomocą leków i środków do domu.
Niewiele osób zastanawia się nad pochodzeniem wirusa, dopiero jak nas dopadnie to myślimy nad tym co na opryszczkę zastosować.
Większość ludzi nie doświadcza objawów przez miesiące lub lata po zakażeniu.
Pierwotna infekcja to termin używany w przypadku ogniska opryszczki narządów płciowych, które występuje, gdy dana osoba jest zarażona. Objawy mogą być dość poważne i mogą obejmować: pęcherze i owrzodzenia na zewnętrznych narządach płciowych, w pochwie lub na szyjce macicy, upławy, ból i swędzenie, tkliwe i powiększone węzły chłonne, ból podczas oddawania moczu, wysoką temperaturę (gorączka), złe samopoczucie, opryszczkę wokół ust, czerwone pęcherze na skórze. W większości przypadków wrzody się zagoją, a osoba nie będzie miała trwałych blizn.
Pomocne w zwalczaniu opryszczki mogą być środki zaradcze takie jak: przyjmowanie środków przeciwbólowych, takich jak ibuprofen, kąpiel w lekko osolonej wodzie pomaga złagodzić objawy, stosowanie wazeliny do dotkniętego obszaru, unikanie ciasnej odzieży wokół dotkniętego obszaru.
Należy pamiętać o częstym myciu rąk, aby nie roznosić wirusa.

www.normalsi.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ