To najważniejsza atrakcja turystyczna, jaką może się pochwalić współczesny Kędzierzyn-Koźle. Zespół zamkowy to ważna pamiątka oraz nie lada gratka dla każdego miłośnika historii. Co warto wiedzieć na temat tego obiektu?
Zespół zamkowy odgrywa bardzo ważną rolę na mapie miasta. Jego historia sięga XIII wieku, choć czasy swej świetności osiągnął on w XVI wieku, czyli w czasach Oppersdorfów. W tym właśnie czasie zamek został przebudowany i rozbudowany, w tym tez okresie powstała półokrągła basteja. W XIX wieku zamek uległ kolejnym przeobrażeniom. Niestety, konflikty zbrojne z XIX i XX wieku oraz powojenne zaniedbania sprawiły, że dziś zespół zamkowy jest tylko namiastką tego, co znajdowało się tu przed laty. Zabytki, które wchodzą w skład kompleksu, to tak ciekawe obiekty, jak dawny lamus, basteja, baszty oraz pozostałości murów obronnych. Największa atrakcja turystyczna w tym miejscu to wieża, która po przeprowadzeniu niezbędnych prac stała się atrakcyjnym punktem widokowym. Dziś jest ona coraz chętniej odwiedzana przez turystów, którzy odwiedzają Kędzierzyn-Koźle i którzy chcą spojrzeć na to miasto z nieco innej perspektywy.
Zespół zamkowy to wspaniała atrakcja turystyczna, dzięki której Kędzierzyn-Koźle jest miastem bardzo chętnie odwiedzanym przez miłośników historii. To jednocześnie miejsce, które doskonale przypomina o długiej historii tego miasta i jego burzliwych dziejach, zatem warto mu poświęcić nieco więcej uwagi.

www.rodzinne-wakacje.pl