Kompletna wyprawka dla dziecka
Fot.: pexels.com

Nowo narodzonemu dziecku chcemy zapewnić wszystko co tylko możliwe. Jeżeli jednak zabierzemy się za kompletowanie wyprawki szybko zorientujemy się, że wybór jest ogromny. Warto dowiedzieć się co jest niezbędne w wyprawce dla noworodka, na co trzeba zwrócić uwagę i jak wszystko dobrać, aby niczego nie zabrakło?

Przeczytaj też: http://www.bydgoszczinaczej.pl/wyprawka-dla-noworodka-od-a-do-z/

Wyprawka dla noworodka – spanie

Małe dziecko większość czasu przesypia a więc ta strefa powinna być bardzo dobrze zaopiekowana. Należy dobrać tak asortyment aby wygodnie było dziecku oraz mamie. Zacząć należy od zakupu łóżeczka. Warto przy tym pomyśleć o łóżeczku, które może nam służyć przez kilka lat, a więc będzie ono przeznaczone też dla większego dziecka. Następnie wyposażamy środek łóżeczka, czyli materac, kołderka, kocyk. Dziecku musi być wygodnie i komfortowo, aby mogło spokojnie spać. Ponadto możemy zakupić karuzelę, którą montuje się na łóżeczku aby dziecko się zaciekawiło i przy tym uspokoiło. Świetnym rozwiązaniem są też szumiące misie, które przyjemnie szumią, usypiając przy tym dziecko.

Wyprawka dla noworodka – karmienie, przewijanie i kąpiel

Są to kolejne trzy niezbędne czynności, które chcemy sobie i dziecku ułatwić. Przy karmieniu świetnie sprawdzi się poduszka do karmienia w kształcie rogala. Jest bardzo komfortowa, ponieważ dziecko może przyjąć odpowiednią pozycję. Przewijanie malucha natomiast nie może odbyć się od przewijaka. Jest ono tak skonstruowane, aby było stabilne i proste. Dzięki temu dziecko można sprawnie przewinąć. Przy przewijaniu sprawdzą się także różnego rodzaju kosmetyki, które dzięki odpowiedniej pielęgnacji zadbają o skórę noworodka i zapobiegną ewentualnym zmianom czy przesuszonej i odparzonej skórze. Kosmetyki warto również dobrać do kąpieli. Codzienny rytuał powinien odbywać się w dobrze wyprofilowanej wanience, która pozwoli na bezpieczną i szybką kąpiel.

Wyprawka dla noworodka – ubranka

Niepodważalnym faktem jest, że maluszki bardzo często się ubrudzą, najczęściej dlatego że coś im się “uleje”. Dlatego warto zakupić dość dużo ubranek, które w takich sytuacjach można zmienić. Powinny to być body, pajace, czapeczki, skarpetki, rękawiczki niedrapki, bluzeczki i spodenki. Wszystko powinno być wykonane z miękkiej bawełny, aby było przyjemne i komfortowe.

Zobacz też: http://www.naszawitryna.pl/o-czym-trzeba-pamietac-robiac-wyprawke-dla-dziecka/

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ