golenie

Każdy mężczyzna napotkał na swojej drodze problemy związane z goleniem. Miło jest mieć gładko ogoloną twarz, jednak codzienne golenie szybko staje się dla skóry męczące. Co zrobić żeby ochronić skórę przed podrażnieniem?

Jak uniknąć podrażnienia po goleniu?

Kosmetyki do golenia są podstawą pielęgnacji dla każdego mężczyzny, który regularnie pozbywa się zarostu z twarzy.

Codzienne golenie może spowodować podrażnienie skóry, dlatego preparaty, które są przeznaczone do pielęgnacji skóry po goleniu mają w swoim składzie składniki, które łagodzą i nawilżają skórę. Na rynku większość firm kosmetycznych, ma specjalne serie przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn. 

Rodzaje kosmetyków do golenia 

Kosmetyki do golenia dla mężczyzn przybierają różne formy. Na rynku jest cała masa produktów, czym różnią się od siebie?

Żel i pianka do golenia, to najczęściej wybierane kosmetyki do golenia. Zarówno pianka, jak i żel skutecznie zmiękczają zarost, w wyniku tego ryzyko skaleczenia jest minimalne, a golenie łatwiejsze. 

Żel do golenia różni się od pianki, konsystencją. Żel jest zdecydowanie gęstszy, przez co jest bardziej wydajny. Wystarczy odrobina żelu, żeby usunąć cały zarost z twarzy. Takie kosmetyki pozostawiają skórę po goleniu gładką i miękką w dotyku. 

Męskie kosmetyki do golenia - jakie są rodzaje?

Krem do golenia ma delikatną, aksamitną konsystencję, dzięki czemu goli się nim łatwo i wygodnie. Krem jest niezwykle przyjazny dla skóry oraz ostrza maszynki. Tego typu produkty są bogate w substancje nawilżające i glicerynę.

Mydło do golenia, jest hipoalergiczną alternatywą kosmetyków do golenia. Bazą takiego mydła, są głównie składniki pochodzenia naturalnego. Polecane dla skóry bardzo wrażliwej, ponieważ w składzie nie ma takich substancji jak: sztuczne barwniki, parabeny, silikon, czy SLS. Ryzyko podrażnienia jest niewielkie.

Olejek do golenia, nie jest popularnym preparatem do golenia dla mężczyzn. Może przez swoją konsystencję. Większość mężczyzn nie lubi tłustych kosmetyków. Olejek skutecznie chroni skórę podczas golenia. W znacznym stopniu ułatwia golenie oraz zapobiegnie powstawaniu podrażnień. Szczególnie polecany dla osób ze skórą wrażliwą.

Przeczytaj też: http://www.naszawitryna.pl/jak-dba-o-siebie-wspolczesny-mezczyzna/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ