Płyn micelarny

Płyn micelarny jest to kosmetyk, który ułatwia codzienną pielęgnację skóry twarzy. Pojawił się na rynku już jakiś czas temu i od razu został pokochany przez kobiety. Głównie za sprawą swojej wszechstronności, ponieważ świetnie sprawdza się podczas demakijażu, oczyszczania twarzy, łączy w sobie kilka produktów na raz.

Czym są micele?

Płyn micelarny ma wodną formułę, jest pozbawiony mydła, substancji zapachowych, alkoholu oraz barwników. Mimo to jest niesamowicie skuteczny w oczyszczaniu skóry twarzy. Zawdzięcza to swojej unikalnej formule, która bazuje na micelach. MIcele to malutkie ‚kuleczki’, powstałe z wielu połączonych ze sobą cząsteczek, które zostały zawieszone w roztworze wodnym.

Cząsteczki miceli, które są ułożone ‚na zewnątrz’ znakomicie przyciągają wodę, ale odpychają tłuszcze, z kolei cząsteczki, które są ułożone ‚do wewnątrz’ mają właściwości odwrotne, czyli przyciągają tłuszcz, a odpychają wodę.

Przeczytaj też: http://www.naszawitryna.pl/maseczki-oczyszczajace-czy-sa-skuteczne/

Dzięki temu płyn micelarny świetnie usuwa zanieczyszczenia tłuste, przy jednoczesnym rozpuszczeniu w roztworze wodnym pozostałych zanieczyszczeń. Przy tym wszystkim jest bardzo delikatny dla skóry, nie narusza warstwy ochronnej skóry i nie podrażnia. Przeznaczony jest dla każdego rodzaju skóry.

Właściwości płynu micelarnego

Głównym zadaniem płynu micelarnego jest dokładne oczyszczanie skóry z zanieczyszczeń i makijażu. Jednak dzięki dodatkowym substancjom aktywnym, ma również działanie pielęgnacyjne. Jest to kosmetyk uniwersalny, który również przywraca prawidłowe pH skórze nawilża ją i odświeża. Żeby było mało, to jeszcze zwęża i zamyka pory.

Płyn micelarny jest wszechstronnym kosmetykiem, który śmiało może zastąpić:

  • mleczko do demakijażu, ale to co go wyróżnia to to, że nie pozostawia na skórze tłustego filmu, który może być nieprzyjemny, zwłaszcza dla posiadaczek tłustej skóry;
  • żel, emulsję oraz piankę do mycia twarzy;
  • tonik, płyn micelarny ma tak delikatną formułę, że może być stosowany przy każdej skórze. W przypadku toniku, należy wybrać rodzaj, który będzie pasował do typu cery;
  • płyn do demakijażu oczu, nie obciąża i nie podrażnia wrażliwej skóry wokół oczu.

Źródło: https://www.kupiecka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ