Turyści pokochali greckie wyspy z kilku względów. Wycieczki po ich terenie są szansą na poznanie ciekawych zabytków, które w niezwykłej scenerii prezentują się wspaniale. Dobre warunki do wypoczynku oraz wspaniała atmosfera to kolejne czynniki, dzięki którym niemal każde biuro podróży oferuje wczasy na ich terenie. W gronie najchętniej odwiedzanych wysp greckich znalazła się Samos – wyspa będąca w czasach starożytnych jedną z największych morskich potęg ówczesnego świata. Samos kusiła też swymi naturalnymi bogactwami, dzięki którym na jej terenie osadnictwo zaczęło się rozwijać dość wcześnie. Czy współcześnie przyciąga ta wyspa?
Turystyka na Samos ma ogromne znaczenie, a atrakcji turystycznych jest tu sporo. Zachwyca miasteczko Wathi z piękną dzielnicą portową oraz wspaniałym Muzeum Archeologicznym. Zachwyca też Moni Megalis Panagias – klasztor z XVI wieku, będący jednym z najstarszych zabytków tego typu na wyspie. Miłośników historii swymi wykopaliskami i Muzeum Archeologicznym przyciąga Herajon – miejsce znane z silnego kultu płodności już w czasach neolitu. Atrakcyjnym celem wycieczki dla aktywniejszych turystów jest z kolei góra Kerki, będąca drugim pod względem wysokości szczytem na wyspach Morza Egejskiego.
Różnorodność krajobrazu oraz ciekawe obiekty czekają na Samos niemal na każdym kroku. Warto je odkrywać w czasie swych podróży po Grecji, gdyż każda z tych wyspiarskich atrakcji ma swój unikalny charakter.

www.patland.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ