sklep

Sprzedawca nie jest to jedynie osoba, która stoi za kasą i obsługuje klientów. To, w jaki sposób pracujemy na takim stanowisku, zależy w dużej mierze od charakteru miejsca, czyli sklep. Praca w sklepie spożywczym, odzieżowym, meblowym czy zoologicznym posiada nieco inną specyfikę. Oczywiście dominują w tych miejscach codzienne obowiązki sprzedawcy, ale na pewno różne specyfiki pracy można widzieć gołym okiem. Głównym zadaniem sprzedawcy jest obsługa oraz rozmowa z klientem. Musi on dostosować się do ich potrzeb, ale również pamiętać o interesie sklepu. Jak wygląda praca sprzedawcy? Organizacja pracy sprzedawcy. Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-pracuje-sprzedawca-jak-wyglada-praca-sprzedawcy/

Sprzedawca na kasie

Pracuję w sklepie, niestety tego nie unikniesz. Pracownik jest ze sklepu czasami nastawieni są na wielozadaniowość, a kasowanie produktów kupionych przez klienta jest to jeden z podstawowych obowiązków w takiej pracy. Dużych sklepach częsta praktyka i jest uzasadniona przez kasjerów początkujących czy nawet początkujących, którzy pracują do. Bardzo istotna jest również sama umiejętność zdolności koncentracji. Każdy błąd może kosztować nas naprawdę wiele nerwów, a w niektórych przypadkach nawet pieniędzy. Kasowanie towarów zazwyczaj przebiega w sposób sprawny. Kierownik sklepu powinien zaopatrzyć pracownika w odpowiednią ściągawkę dotyczącą oferty dla klienta czy najczęstszych pytań.

Organizacja pracy osoby na stanowisku sprzedawcy

Każdy sklep posiada swoją własną organizację pracy. Strona uzależniona od typu działalności, ilości pracowników, a także kilku norm prawnych. Przeważnie będziemy musieli stosować się do grafiku ustalonego przez właściciela czy kierownika. Bardzo często możesz go wynegocjować. Musisz być przygotowany również, że taka praca trwa ustawowe 40 godzin w tygodniu, odbywa się w różnych porach dnia i nocy. Wczesnym rankiem, w ciągu dnia oraz do późnej nocy. Plusem są zdecydowanie dni wolne. Mamy też zapewnione wolne w każde święta, a także prawie wszystkie niedziele w roku.

Zobacz też: http://www.naszawitryna.pl/gdzie-mozesz-znalezc-prace-jako-broker-ubezpieczeniowy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ