sukienki vintage
fot. pexels.com

Niektóre kobiety bardzo lubią styl lat, które już minęły. Wówczas trendy w modzie były inne, ale również piękne i oryginalne. Niektóre kobiety z chęcią nadal szukają ubrań w duchu vinted i zakładają je na siebie na różne okoliczności, robiąc ogromne wrażenie swoim gustem i niebanalnym stylem. Jakie sukienki z czasów vintage są interesujące i nadal robią wrażenie? Sprawdź!

Pin up

Ten styl jest jak kwiat, rozkwita na każdej kobiecie! W stylu pin up ubierały się kobiety z Ameryki, które żyły w latach 40-50-tych XX wieku. To stylizacja kobiet wiecznie uśmiechniętych, szczęśliwych, które nosiły się w rozkloszowanych sukniach. Obecnie również kobiety chętnie wzorują się na styli pin up i noszą różne stylizacje z tamtych czasów.

Najbardziej znane są stylizacje marynarskie, w których dominują paski granatowe oraz białe, a także czerwień z bielą. Drugą znaną stylizacją z czasów pin up girls są również cukierkowe stroje, w których pojawiają się kwieciste sukienki, które są rozkloszowane na dole, a także sukienki w groszki, prążki lub paseczki. Do tego dodaje się również często kokardy oraz wisienki, które stanowią charakterystyczny element.

Lata 70-te

Również powracającym trendem do mody damskiej są lata siedemdziesiąte, w którym królowały dzieci kwiaty. Kobiety często chcąc nawiązać do tej ery noszą rozkloszowane spodnie, ale nie tylko! Również noszą sukienki, które w tych czasach były bardzo szalone i odważne. Wśród młodych osób w tym czasie królowały kolorowe wzory, kwieciste tonacje oraz cała feeria barw.

W latach siedemdziesiątych również bardzo popularne były sukienki, które obecnie przypominają nam szmijzerki. Takie sukienki nosiły panie domu, które dzięki nim wyglądały zawsze kobieco i stylowo.

Sukienki vintage, które są również chętnie noszone znajdują swoje inspiracje w jeszcze wcześniejszych latach. Obecnie mieszanie trendów ze stylem vintage jest bardzo modne. Czy wiesz, że np.: plisowane spódnice były bardzo modne w latach 30-tych? Obecnie znów przeżywają swój renesans!

Przeczytaj też: http://www.naszawitryna.pl/modne-i-tanie-sukienki-gdzie-kupic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ