Wakacje - Grecja.

Dla wszystkich planujących zagraniczny wyjazd na letnie wakacje – Grecja ma do zaoferowania najlepszą infrastrukturę turystyczną oraz gwarantowaną słoneczną pogodę.
Od lat Polacy najchętniej wybierają Grecję kontynentalną i wyspy należące do tego kraju na miejsce urlopów. Wczasy, wycieczki objazdowe, wypoczynek połączony z uprawianiem sportów ekstremalnych, obozy i wczasy tematyczne, rejsy morskie – form i opcji wypoczynku w Grecji jest bez liku.
Do tego kraju jadą wszyscy spragnieni słońca – tu niemal przez cały rok jest bezchmurne niebo i temperatura powietrza oraz wody sprzyjająca wypoczynkowi. Latem jest bardzo ciepło i sucho. W najchłodniejszych miesiącach roku – styczniu i lutym temperatury w ciągu dnia oscylują około 15 – 17 stopni. Mrozy, śnieg, obfite deszcze są rzadkością. Można śmiało stwierdzić, że na wakacje do Grecji można wybrać się w dowolnej porze roku.
Osoby szukające wytchnienia w ciepłych promieniach słońca decydują się głównie na wypoczynek w formie wczasów z opcją wyżywienia all inclusive. To doskonałe rozwiązanie dla tych wszystkich, którzy są mało aktywni i nie lubią dalszych wypraw poza kurort. Jeśli jednak pobyt zamierzamy połączyć ze zwiedzaniem lepiej wykupić opcję wyżywienia HB albo wczasy i wycieczkę objazdową połączyć w jedno.
Grecja to także raj dla miłośników przeszłości. Kolebka kultury europejskiej, ojczyzna największych filozofów i matematyków, miejsce gdzie narodził się teatr jest dzisiaj Grecja dumną spadkobierczynią kultury antycznej. Turyści masowo odwiedzają wszystkie miejsca związane z przeszłością – nie tylko te najbardziej znane jak ateński Akropol, wyspę Rodos, pałac Minosa w Knossos, ruiny Sparty i Koryntu, ale także inne zabytki rozlokowane na terytorium całego państwa. Nawet bardzo małe miejscowości położone z dala od popularnych szlaków turystycznych mogą kryć niezwykłe skarby architektury.
Podczas pobytu w Grecji można skosztować jednej z najlepszych kuchni świata. Owoce morza, ryby, sery i jogurty, warzywa, oliwki, oliwa, wino, jagnięcina i wiele innych kulinarnych skarbów tego regionu stanowią podstawę wszystkich dań kuchni greckiej. To kuchnia zdrowa, oparta na świeżych regionalnych produktach. Warto podczas pobytu w Grecji zakupić oliwę czy przyprawy będące mieszanką miejscowych ziół – ich zapach i smak przypomni nam zimą letnią wakacyjną przygodę.
Grecja słynie również z produkcji naturalnych kosmetyków, które tworzone są na bazie oliwy, owoców oraz innych roślin rosnących w Grecji.
Pobyt w Grecji można połączyć z rejsem po wyspach. Można skorzystać z ofert lokalnych biur podróży – każde z nich ma propozycje wielu ciekawych rejsów wokół wysp. Z niektórych wysp można popłynąć do Turcji – takie rejsy są organizowane na wyspie Rodos.
Jeśli podczas wakacji chcemy być bardziej aktywni fizycznie, to Grecja okazuje się być miejscem wymarzonym dla miłośników sportów. Można uprawiać wszystkie sporty wodne oraz związane z górami – niemal 4/5 powierzchni państwa stanowią góry i wyżyny. Miłośnicy wspinaczki górskiej znajdą w Grecji ściany o różnym stopniu trudności.

www.weuropie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ