Jak dbać o buty ze skóry naturalnej?

Nubuk to specjalna skóra uzyskiwania ze zwierząt hodowlanych, nie może być ona uszkodzona na licach, jest zdecydowanie droższa oraz rzadziej spotykana. Buty z takiej skóry kosztują zdecydowanie więcej pieniędzy niż przeciętne buty. Używają jej zazwyczaj firmy, które są bardzo znane i cenione ze względu na materiały, które stosują.
Właściwa pielęgnacja jest niezwykle istotna dla utrzymania jakości produktu. Prawdziwa skóra musi być właściwie utrzymywana, ponieważ jest bardzo podatna na zawilgocenie oraz na zabrudzenia, dzieje się tak, gdyż jest ona naturalnym surowcem.

Czyszczenie butów ze skóry nubuku

Nigdy nie wolno chować zabrudzonego obuwia. Pamiętać należy, aby usunąć sznurówki przed czyszczeniem oraz przed polerowaniem butów. Po zdjęciu wkładek i sznurowadeł należy usuwać wszystkie zabrudzenia za pomocą delikatnej gąbeczki lub szczoteczki z miękkiego włosia. Używamy letniej wody oraz specjalnego mydła, które doskonale nadaje się do czyszczenia podeszwy. Jeśli nasze buty są wyjątkowo mocno zabrudzone to traktujemy je środkami czyszczącymi opracowanymi specjalnie dla obuwia ze skóry nubukowej. Takie środki można znaleźć tylko w sklepach, w których sprzedaje się obuwie ze skóry nubukowej, Czyszczenie nubuku nie jest skomplikowane, wymaga jednak od nas solidności oraz regularności. Nie możemy zostawiać obuwia brudnego.

Najlepiej używać dobrej szczotki do zamszu. Szczotka zamszowa pomoże usunąć kurz i brud, który przywarł do obuwia i bardzo mocno się trzyma, staramy się nie używać wody, ponieważ źle wpłynie na naszą naturalną skórę. Regularne szczotkowanie obuwia jest łatwym i skutecznym sposobem dbania o buty skórzane, i to nie tylko te wykonane ze skóry nubuku. W ten sposób możemy dbać o obuwie zamszowe oraz takie, które zrobione jest z różnych tekstyliów. Stosujemy też impregnaty, które chronią nasze buty przed wilgocią. Pierwszy raz spryskujemy impregnatem obuwie, które dopiero co kupiliśmy, następne zabezpieczenie wykonujemy po dwóch tygodniach użytkowania. Po każdym czyszczeniu obuwia chronimy je.

www.intelektualnie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ