Nauka angielskiego rozpoczęta już za młodu sprawia, iż w późniejszym okresie, w szkole, na studiach i w życiu jej dalsza nauka staje się o wiele prostsza. Nauka angielskiego u małych dzieci zachodzi automatycznie, gdyż jest to okres w którym ich zdolności lingwistycznie rozwijają się naturalnie, dzieci uczą się porozumiewania z dnia na dzień. W tym okresie także ich aparat mowy jest jeszcze niedostatecznie wykształcony, co sprawia, iż znacznie łatwiej jest dziecku opanować dźwięki jakie pojawiają się w obcym języku, także wczesne osłuchanie się z językiem sprawia iż później jest łatwiej go zrozumieć. Nauka angielskiego już w przedszkolu jest bardzo dobrym pomysłem, rodzice dzieci, którzy decydują się na to by umieścić dzieci w przedszkolach anglojęzycznych zdają sobie sprawę na własnym przykładzie jak ważna jest nauka języka obcego i chcą to swoim dzieciom ułatwić. Nauka angielskiego w przedszkolach nie jest obciążająca dla dzieci, one nie odbierają tego jako dodatkowe zajęcie, w tym okresie nauka angielskiego przychodzi automatycznie.