Banki prześcigają się w wymyślaniu różnych opcji zaciągania kredytów, kredyty są teraz tak powszechne, że każdy bank wychodzi z nowymi ofertami by pozyskać nowych klientów. To, że coraz więcej osób w Polsce zaciąga kredyty nie wynika z tego, iż coraz mniej się ich boją, po prostu nie mają innego wyjścia. Kredyty mieszkaniowe są obecnie zaciągane na nawet kilkadziesiąt lat na dwadzieścia, nawet trzydzieści. Kredyty łączą się z dużą odpowiedzialnością, trzeba dokładnie przemyśleć czy jest się w stabilnej sytuacji finansowej, często z uwagi na rodzaj pracy i zatrudnienia banki nie zgadzają się na kredyty, gdyż uważają iż zdolność kredytowa klienta jest niewystarczająca. W obecnych czasach bardzo trudno jest się młodym małżeństwom, młodym osobom usamodzielnić, założyć własną rodzinę, zdecydować się na dzieci, często tak poważne decyzje są przekładane, na początku myśli się wyłącznie o karierze, po czym tak ważne rzeczy jak rodzina schodzą na drugi plan, co wiąże się z pewnego rodzaju rozczarowaniem i żalem.