żywienie psa miniaturowego

Szczeniak, senior, aktywny, leniuszek czy borykający się z różnymi chorobami – każdy pies ma nieco inne potrzeby na składniki znajdujące się w pokarmie. Podobnie jest w przypadku czworonogów o różnych rozmiarach i wadze – szczególnie tych najmniejszych. Zatem co warto wiedzieć i jak właściwie żywić psa miniaturowego?

Wielkość to nie wszystko

Większość psów małych i miniaturowych wyróżnia się niespożytymi pokładami energii. Zdrowy, prawidłowo odżywiony psiak jest niezwykle ciekawski, ma czujny, błyszczący wzrok i prawie bez przerwy znajduje się w ruchu. Niemal identycznie działa większość jego funkcji życiowych, w tym proces trawienia. Pieski niewielkich rozmiarów mają wysoki metabolizm, co oznacza, że znacznie szybciej trawią pokarmy w porównaniu z rasami dużymi. Prawidłowość ta dotyczy zarówno szczeniąt miniaturowych, jak i dorosłych czworonogów. Dlatego też żywność przeznaczona dla małych psów powinna być zbilansowana w taki sposób, by zawierała głównie składniki o wysokiej strawności. Karma Purina PRO PLAN® Small & Mini Adult jest przystosowana do specjalnych wymagań niewielkich brzuszków.

Karma dostosowana do rozmiaru psa

Pyszczki najmniejszych ras mogą być naprawdę niewielkich rozmiarów, a w krótkich kufach nie może się zmieścić na raz zbyt wiele jedzenia. Dlatego też karmy przygotowane z myślą o psach do kilku kilogramów składają się z odpowiednio mniejszych kawałków tak – by idealnie pasowały do ich szczęki, wyposażonej przecież w bardzo drobne zęby. Równocześnie kształt chrupek w suchej karmie jest dostosowany do małych pyszczków w taki sposób, aby wspierać higienę i zdrowie jamy ustnej psa, redukując przy tym odkładanie kamienia nazębnego.

Zbilansowana karma dla psa miniaturowego

Niespożyte pokłady energii, chęć do zabawy, lśniąca sierść i błyszczące oczy u małego lub miniaturowego psa to nie tylko efekt odpowiedniej pielęgnacji oraz troski o formę ulubieńca. Właściwie dobrana do wieku, rozmiarów i trybu życia dieta wpływa pozytywnie zarówno na organizm, jak i pracę poszczególnych narządów zwierzaka. Ma również ogromne znaczenie dla stanu skóry, sierści czy wzroku. Stworzona specjalnie dla najmniejszych psów karma Purina PRO PLAN® Small & Mini Adult dzięki odpowiedniej kompozycji składników odżywczych, minerałów i witamin wspiera zdrowie Twojego psa, dzięki czemu twój ulubieniec będzie miał mnóstwo energii i ochoty na zabawę przez cały rok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ