Szukasz sprawdzonego podologa w Poznaniu? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Podolog jest, jak sama nazwa wskazuje, specjalistą zajmującym się naszymi stopami. Jest w stanie w sposób samodzielny rozpoznać powstawanie zmian patologicznych, które dotykają kończyny dolne, a także wskazać ich przyczyny. Podolog w sposób indywidualny dobiera terapię i wykonuje zabiegi, których zadaniem jest przede wszystkim przywrócenie kończynom dolnym, zwłaszcza stopom prawidłowego funkcjonowania i wyglądu/ Stosuje szeroko pojęte techniki pielęgnacji stóp, a także instruuje, jak zadbać o nie samemu w domu. Klientami podologa są zazwyczaj osoby starsze, mające głównie problemy ze stopami, chorzy na choroby przewlekłe, a także ci z problemami po błędnie wykonanych zabiegach pedicure. Podolog jest dzisiaj równie popularny co fryzjer.

Czym dokładnie zajmuje się podolog?

Zadaniem podologa jest nie tylko pedicure lub pielęgnacja stóp. Podolog zajmuje się tak zwanymi grubszymi sprawami, takimi jak:

  • dokładne obcinanie paznokci u stóp,
  • modyfikacje kształtu płytki paznokcia oraz jego odbudowa,
  • profilaktyka odcisków stóp, nagniotków, modzeli, wykwitów na skórze stóp,
  • rehabilitacja i łagodzenie stanów wynikających z cukrzycy,
  • leczenie grzybicy stóp i paznokci,
  • korekcja paznokci z tendencją do wrastania,
  • wykonywanie opatrunków na stopach i piętach,
  • masaże stóp przy użyciu olejków zapewniających ich rozluźnienie i usunięcie uczucia dyskomfortu,
  • udzielanie indywidualnych porad odnośnie zapobieganiu chorób i pielęgnacji stóp.

Jak w praktyce wygląda wizyta u podologa?

Najpierw musimy znaleźć odpowiedni gabinet. Pomocna może okazać się strona https://www.moment.pl/inne/podolog/poznan, gdzie uzyskamy pełną listę najlepszych podologów w mieście i będziemy mogli od razu zarezerwować wizytę.

Wizyta u podologa nie różni się zbytnio od wizyty u każdego innego specjalisty. Składa się ona z kilku kroków, do których powinno się przystępować przygotowanym, co sprawi, że cała terapia będzie ekonomiczna czasowo i przebiegnie bardzo sprawnie.

Na samym początku specjalista podolog przeprowadza wywiad, aby zapoznać się z problemem, z jakim do niego przychodzimy. Na podstawie dostarczonych mu informacji postawi diagnozę, zaproponuje leczenie i skieruje na ewentualne badania.

Następnie za pomocą dostępnych urządzeń sprawdzi kondycje stóp, jej reakcje na bodźce statyczne i dynamiczne, po czym dokona manualnego badania stóp, które wykaże ruchliwość stóp i stawów, stanu mięśni, ich siły, ewentualnych zaników.

Mając te wszystkie informacje, będzie mógł przystąpić do leczenia w odpowiedni sposób.

W sieci znajduje się wielu takich specjalistów, a odnalezienie podologa, który szczyci się wieloma sukcesami, nie jest trudne. Pierwsza wizyta może być nieco krępująca przez sam fakt, że jest to zawód dość młody na rynku usług, ale także specjalista musi wykazać się odpowiednio głęboką wiedzą, przystępując do zabiegu. Z tej racji znacznie częściej można trafić rzeczywiście na kogoś, kto się na tym dobrze zna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ