montaż wideo
fot. pexels.com

Montowanie filmów to umiejętność, która w najbliższym czasie może okazać się bardzo pomocna. Otóż przekazywanie treści w formacie wideo staje się coraz bardziej popularne i wręcz dominuje Internet. Dowiedz się, co warto wiedzieć o montowaniu filmów i na co zwrócić uwagę podczas nauki montowania!

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jak-montowac-filmy/

Czy montowanie filmów jest dla każdego?

Montaż video, to nic innego jak umiejętność takiego połączenia nagrań i dodania efektów, które ma zachowaną pewną koncepcję, niesie przesłanie. Ta umiejętność montowania polega na wiedzy, jak zastosować pewne techniki, aby całość wideo była spójna, ciekawa, oryginalna. Jak widzisz, pojawia się tutaj słowo ,,umiejętność’’. No właśnie montowanie filmów jest umiejętnością. Każdy może się jej nauczyć. To, że ktoś lepiej montuje filmy, a ktoś gorzej wynika tylko i wyłącznie z tego, w jaki sposób dana osoba zna techniki montażu, narzędzia w tym pomocne i na ile jest kreatywna. Każdej z tych rzeczy można się nauczyć.

Dobry program do montażu wideo

Jeśli przed tobą nauka montowania, to warto wybrać do tego jak najprostszy program. Wiele komputerów i telefonów ma wbudowane narzędzia, które na start sprawdzą się idealnie. Na samym początku dobrze jest uczyć się montować na wideo, które nie wymagają skomplikowanych cięć, scaleń itd. Wiele osób na start poleca nagrać samego siebie, gdy coś mówimy i edytować wideo. Tak, dobrze czytasz – nie montować, a edytować, czyli testować opcje, jakie oferuje dany program do obróbki wideo. Dzięki temu mamy szansę obeznać się z danym programem, zobaczyć gdzie ma ukryte konkretne opcje. 

Montaż sam w sobie nie jest trudny. Chodzi bowiem o połączenie kilku fragmentów, w tym przypadku mówimy oczywiście o wideo. Profesjonalny i atrakcyjny montaż nie ogranicza się jednak do połączenia jednej części z drugą, ale na efektach, które przyciągają wzrok i sprawiają, że filmik wciąga.

Na start nie warto inwestować w płatne programy do montowania wideo, ale wypróbować kilka darmowych. Jest wiele darmowych programów, które oferują świetne opcje i można w nich przygotować naprawdę fajne wideo oraz wiele nauczyć się o montowaniu. Dopiero, jeśli umiemy posługiwać się biegle programem darmowym, będziemy umieli odnaleźć się w tym odpłatnym.

Przeczytaj też: http://prowital.pl/jak-szybko-nauczyc-sie-nowego-jezyka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ