Jak usunąć zapach moczu

Zamoczony fotel lub kanapa przez nasze dziecko? A może to sprawka naszego czworonożnego pupila? Nie panikujmy, są sposoby na pozbycie się uciążliwego i nieprzyjemnego zapachu moczu.

Doskonałym sposobem jest papka sporządzona z wody i sody oczyszczonej. Tym roztworem należy natrzeć przemoczoną powierzchnię. Miksturę zmywamy przy użyciu octu. Następnie rozkładamy ręczniki papierowe w tym miejscu, mocno je dociskamy, aby wciągnęły nadmiar wilgoci. Nie należy więcej powtarzać tego zabiegu, bo można uszkodzić czyszczony materiał. Do wysuszenia, jeśli nie ma możliwości naturalnego wyschnięcia na słońcu, można użyć suszarki. Zapach octu może jeszcze się utrzymywać przez jakiś czas, ale nieprzyjemny zapach moczu zniknie na zawsze.

Kolejnym, skutecznym sposobem jest użycie popularnej wody utlenionej. Należy stosować ją ze szczególną ostrożnością, ponieważ może uszkodzić tkaniny. Dla pewności najlepiej zrobić próbę w niewidocznym miejscu nanosząc niewielką ilość wody utlenionej i poczekać do wyschnięcia. Jeśli nic się nie stanie, można jej bezpiecznie użyć.

Można także użyć płynu do płukania jamy ustnej. W tym celu należy rozcieńczyć jego odrobinę z wodą i przetrzeć zamoczoną powierzchnię. Następnie za pomocą dociśniętych ręczników papierowych zbieramy nadmiar zawilgocenia.

Zabrudzoną i przemoczoną zapachem moczu powierzchnię można także przemyć roztworem amoniaku i mydła, które należy rozpuścić w wodzie. Przy tym sposobie pamiętajmy o użyciu gumowych rękawic ochronnych.

Innym sposobem na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu moczu, ale także i innych przykrych odorów, jest posypanie powierzchni mąką kukurydzianą, a następnie spłukanie jej za pomocą wody.

Doskonałym sposobem jest użycie środka wybielającego, pamiętając jednak, aby był on przeznaczony do tkanin kolorowych. Nałóżmy niewielką ilość płynu na plamę z moczu i delikatnie go wetrzyjmy, aby wniknął w głębsze struktury materiału. Następnie przetrzyjmy wilgotną ściereczką, a ręcznikami papierowymi zbierzmy nadmiar wilgoci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ