Jak zwalczyć pluskwy domowe

Zwalczanie pluskiew domowych to żmudne i pracochłonne działania, jednak możliwe do wykonania.

W pierwszej kolejności należy zlokalizować siedlisko owadów. Pluskwy najczęściej gnieżdżą się w sypialniach, atakują nocą człowieka podczas snu. Podobnie jak komary w swojej wydzielinie mają środek znieczulający dlatego jesteśmy nieświadomi ugryzienia, stwierdzamy je już po fakcie, zauważając na ciele ślady ukąszenia.

Podstawową zasadą w walce z pluskwami jest czystość. Pluskwy kochają bowiem brud. Najczęściej przebywają w szczelinach łóżek i mebli oraz w trudno dostępnych miejscach.

W pierwszej kolejności należy zdjąć pościel, którą przed praniem trzeba dokładnie sprawdzić. Za pomocą odkurzacza czyścimy bardzo starannie całe łóżko, odkurzając materac i wszystkie, nawet najmniejsze szczeliny.

Za pomocą wąskiej przystawki odkurzamy całe meble i listwy przypodłogowe. Po zakończonym zabiegu musimy wymienić filtr w odkurzaczu, a worek ze środka wyrzucić, ponieważ mogą znajdować się w nim zarówno pluskwy, jak i ich larwy.

Pluskwy mogą przebywać dosłownie wszędzie. Nad ramami obrazów czy zdjęć, w książkach oraz koszu z brudną bielizną. Należy niezwłocznie wyprać wszystkie nasze ubrania, pościel najlepiej wygotować, co daje gwarancję zniszczenia wszystkich larw i jaj szkodników.

Musimy znaleźć miejsca i szpary, przez które mogły dostać się pluskwy do naszego mieszkania. Należy uszczelnić wszystkie dziury, szczeliny i pęknięcia w każdym pomieszczeniu domu.

W walce z pluskwami świetnie sprawdzą się parowe urządzenia czyszczące. Dla pewności zabieg czyszczenia parowego stosujemy przez co najmniej 9 tygodni. Materac z łóżka czyścimy za pomocą uderzenia pary przez 2 – 3 sekundy w każde pęknięcie i szczelinę.

Wszystkie sprzęty z naszego otoczenia muszą być bardzo dokładnie umyte i wyprane. Jeśli czegoś nie można wyprać, należy to zamknąć szczelnie w plastikowym worku na okres 2 tygodni. Wykładziny i dywany trzeba starannie odkurzyć i wyszczotkować, nie zaszkodzi także wyczyszczenie ich parą wodną dla pewności zabicia wszystkich osobników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ