Jakie napoje wskazane są w ciąży

Podczas ciąży, kiedy to w organizmie kobiety rośnie nowe życie, powinna ona dbać szczególnie o swoją dietę. Często mówi się o tym, jak powinna wyglądać zdrowa dieta kobiety w ciąży, jednak mało kto wspomina o tym, jakie napoje są wskazane w tym czasie, a jakich powinno się unikać.
To oczywiste, że w diecie kobiety ciężarnej powinno znaleźć się dużo warzyw i owoców. Dobrze, jeśli będzie jadła ona produkty wartościowe w składniki odżywcze i jak najmniej przetworzone. Jest też kilka produktów, których zdecydowanie powinna unikać jak na przykład sushi i inne surowe produkty odzwierzęce, sery pleśniowe czy fast food.
A co pić w ciąży?
Na pewno młodej mamie ani maleństwu nie zaszkodzi czysta woda źródlana lub mineralna czy lekka herbatka. Są osoby, które zalecają zrezygnowanie w tym czasie z picia kawy. Jednak niektórzy lekarze uważają, że jedna filiżanka niezbyt mocnej kawy nie zaszkodzi. Gdyby kobieta miała problemy ze snem nawet po takiej ilości, a jest smakoszem kawy, może w tym czasie zdecydować się na picie kawy zbożowej, która nie zawiera pobudzającej kofeiny.
W czasie ciąży można pić kompoty, soki, lekkie herbaty, jednak tutaj też dobrze jest zwrócić uwagę, jaką herbatę wybrać. Bez ryzyka można pić większość herbat ziołowych, jednak ostrożnie należy podchodzić do herbaty zielonej czy czarnej, ze względu na zawartość w nich wspomnianej już wcześniej kofeiny.
Absolutnie zakazany w ciąży jest alkohol, którego nawet już najmniejsze dawki wpływają destrukcyjnie na rozwijające się dziecko i mogą powodować poważne zaburzenia w rozwoju.

www.miedzycechowy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ