Lodówki gastronomiczne

Zakup lodówki gastronomicznej często wiąże się z poważnymi wydatkami. Nie wszystkich restauratorów stać na taki zakup, zwłaszcza gdy są na etapie wyposażania swojego pierwszego lokalu. Właśnie z tego powodu warto rozważyć zakup używanego urządzenia. Czy warto je kupować? Czy lepsze są nowe lodówki?

Na pewno sprawne

Nowe lodówki gastronomiczne są zawsze w pełni sprawne. Nie można z tym dyskutować. Nowy sprzęt po prostu działa, bo jeszcze nigdy nie był używany. Jest jednak bardzo małe prawdopodobieństwo, że nowa lodówka nie będzie po zakupie działała. W takim wypadku można skorzystać z udzielanej na nią gwarancji.

Kupując lodówkę, używaną nie można liczyć na żadną formę wsparcia ze strony sprzedawcy. Takie lodówki nie są objęte żadną gwarancją. W związku z tym, jeśli się popsują… to nowy właściciel urządzenia będzie miał spory problem, który może go sporo kosztować.

Zgodna z potrzebami

Każdy lokal jest urządzony zgodnie z innym projektem. W związku z tym nie ma jednej idealnej lodówki, która będzie pasowała do każdego wnętrza i wystroju. W związku z tym zakup urządzenia z drugiej ręki może być problematyczny. Nie zawsze można przecież znaleźć taką lodówkę, która będzie pasowała do przeznaczonego na nią miejsca.

Inaczej jest w przypadku zakupu nowej lodówki. W takim wypadku można po prostu wybrać jedno z urządzeń dostępnych w ofercie. Duży wybór pozwoli dopasować urządzenie do wystroju wnętrza. Wolisz szafę chłodniczą? A może raczej ladę lub lodówkę podblatową?

Atrakcyjna cena

Oczywiście lodówki gastronomiczne z drugiej ręki są dużo tańsze, niż te nowe. Jest to związane z ich niższą jakością oraz prawdopodobieństwem, że coś w nich nie będzie do końca sprawne. Często takie lodówki trzeba dokładnie domyć po to, by przygotować je do używania. Jeśli lodówka nie była używana przez dłuższy czas, to może się okazać, że potrzebuje gruntownego szorowania. Mycie lodówki oczywiście jest też związane z wydatkami – na środki oraz oddelegowanie pracownika do tego zadania.

Nowe lodówki zwykle są droższe niż te używane. Warto jednak pamiętać, że kupując sprzęt w sklepie lub hurtowni, można bardzo często skorzystać z atrakcyjnych form finansowania np. zakupu na raty albo nawet leasingu.

Lodówki gastronomiczne dostępne są w ofercie Gastrosilesia.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ