Wymagania dla przyszłych kierowców

0
817

Chciałbyś zostać kierowcą samochodu osobowego? Pragniesz mieć uprawnienia do kierowania pojazdem? By twoje marzenie mogło się spełnić musisz podjąć pewne kroki w tym kierunku.

Wybór szkoły nauki jazdy

W celu rozpoczęcia kursu na kandydata do kierowania samochodem osobowym należy wybrać odpowiednią szkołę nauki jazdy. Warto w tym celu zasięgnąć języka wśród znajomych. Ich pozytywne i negatywne odczucia po kursie w konkretnej szkoła, mogą być kluczowe przy wyborze konkretnej firmy szkoleniowej. Opinie w sieci Internet także warto poczytać, lecz nie są one tak wartościowe jak opinie przekazywane z ust do ust. Wyznacznikiem przy wyborze może być także cena. Ceny kursu w miejscowości Gorzów Wielkopolski, województwo lubuskie, wahają się od 1500,00 złotych do 2200,00 złotych.

Cena uzależniona jest od zakresu usług jakie szkoła oferuje. Podstawowy kurs na prawo jazdy obejmuje trzydzieści godzin zajęć teoretycznych w siedzibie szkoły oraz trzydzieści godzin praktycznych lekcji za kółkiem samochodu szkoleniowego. Obecnie firmy, zajmujące się szkoleniem przyszłych kierowców prześcigają się w ofercie, oferując coś więcej aniżeli podstawowy kurs. W najdroższej wersji pakietu szkoleniowego wchodzi trzydzieści godzin teoretycznych i trzydzieści pięć godzin zajęć praktycznych. Te dodatkowe pięć godzin zajęć praktycznych jest wykorzystane na doszkolenie się przed egzaminem państwowym. Dodatkowo w cenie najdroższego pakietu istnieje możliwość zdawania egzaminu państwowego samochodem, którym kursant się uczył. Ponadto podczas egzaminu, instruktor jazdy jest obecny na tylnym siedzeniu pojazdu. Jest to opcja szczególnie polecana dla osób, które są mało odporne na stres. Podczas egzaminu emocje sięgają zenitu, dzięki obecności osoby znanej oraz dzięki jeździe w pojeździe jaki się zna, kursant jest w stanie się opanować i pozytywnie zdać egzamin państwowy.

Badanie lekarskie przed rozpoczęciem jazdy

Osoby, które chcą rozpocząć kurs na prawo jazdy muszą dostarczyć do szkoły zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kierowania samochodem. Bez tego zaświadczenia nie można rozpocząć kursu. Tylko osoby odpowiednio zdrowe mogą być w przyszłości kierowcami. Zazwyczaj badanie lekarskie takie jest bardzo połowiczne. Lekarz pyta się czy ma Pan/Pani jakieś kłopoty zdrowotne, czy choruje przewlekle, czy dobrze widzi? Dodatkowo sprawdza stan wzroku za pomocą tablicy. Jak wiemy z lat dziecięcych badanie wzroku za pomocą tablicy z obrazkami czy literami nie jest badaniem dokładnym. Nie wyklucza ona wady wzorku.

Dokładniejszym badaniem jakie powinno być zlecone i wykonane przez lekarza jest komputerowe badanie ostrości wzroku. Tylko komputerowe badanie wzroku może wykluczyć wadę i dopuścić przyszłego kierowcę do jazdy. Więcej na temat tego badania można poczytać na stronie wrosinski.pl. Niestety mało, który lekarz dysponuje odpowiednim sprzętem, by wykonać takie badanie. Jeśli nam, przyszłym kierowcom zależy na rzetelnie wykonanym badaniu wzroku, to należy wybrać taki zakład lekarski, w którym mają odpowiedni sprzęt komputerowy do badania wzroku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ