ból kolan

W leczeniu wszelkich schorzeń najodpowiedniejsze wyniki daje połączenie suplementacji od wewnątrz i działania zewnętrznego. Tak jest w przypadku bólu kolan, które doskwierają coraz większej grup osób a to dziś w młodym wieku. Taka podwójna pomoc to gwarancja szybszego powrotu do zdrowia i aktywności. Sprawdź jakie są najodpowiedniejsze sposoby na stawy i bóle kolan bez recepty.

Kolagen na stawy

Jego braki pojawiają się wraz z chorobami przewlekłymi atakującymi stawy oraz postępują z wiekiem, gdy szczególnie bardzo zagraża nam osteoporoza. Więc gdy zaczynają dokuczać nam bóle kolan winni zadbać o dostarczenie dodatkowych zasobów kolagenu. Kolagen pozyskiwany z natury jest bardzo wydajny i tak przyswajalny, bo aktywizuje nasze własne komórki do wzmożonej wytwórczości białka kolagenowego. Z niego tworzą się wiązania kolagenowe uzupełniające niedobory powstałe na przestrzeni lat. Kolagen traktujmy jak naszego sprzymierzeńca, który stopniowo wzmacnia nasze stawy i tym jednym zmniejsza choroby bólowe. Przyjmujmy go w formie pigułek lub saszetek do sporządzenia płynu. Najodpowiedniejsze sposoby na stawy i bóle kolan bez recepty to oczywiście naturalny kolagen: 4FLEX czy Animal Flex dla sportowców. Przy wyborze kierujmy się pochodzeniem kolagenu (kolagen morski z pancerzy skorupiaków lub syntetyczny, gdy jesteśmy uczuleni na owoce morza) a jego daniem (na skórę, stawy, dla sportowców lub osób starych). Coraz większe zapotrzebowanie na kolagen wynika z tego rodzaju życia.

bóle w kolanach - jak sobie z nią poradzić

Europejskie statystyki biją na alarm już jeszcze młodsze osoby zmagają się z nadwagą i otyłością, unikają ćwiczeń i są czas w spoczynku. Nie rzadkie są także choroby autoimmunologiczne atakujące stawy, niedobory żywieniowe, których bardzo ciężko uniknąć a prowadzące do trwałych ubytków w strukturze kości i stawów. Choroby kolan zaczynają się od ścierania tkanki stawowej na skutek zmniejszonej ilości mazi. Produkcja mazi jest pobudzana naszą aktywnością, więc brak ćwiczeń, ucisk i wyłączenie z prac to błędne koło prowadzące w konsekwencji do przewlekłego nacisku kolan.

Sposoby na stawy i na uciski kolan

Bóle kolan powodują wielki dyskomfort i wyłączają z regularnej aktywności. Gdy dopadnie nas ból kolan nie jesteśmy w stanie wejść po schodach, załatwić potrzebnych sprawunków i unikamy spotkań ze znajomymi. Dobrze znają to będący przewlekle, gdy nie tylko ucisk, jednak także obrzęk przykuwają do łóżka. Na nasilony ucisk, jakiemu wtóruje stan zapalny polecane są środki znieczulające, np. Polopiryna S. Gdy ból kolan dopiero wzbiera na sile, można spróbować złagodzić go maściami i żelami. Zapewnia delikatny efekt chłodzący, który koi i zmniejsza obrzęki. Standardowo można stosować maści na bazie naturalnych elementów rozgrzewających olejków eterycznych. Możemy wybrać Rub Arom w form maści lub olejek pichtowy, którym winni nacierać chore miejsce kilka razy dziennie. Pamiętajmy, że chociażby najodpowiedniejsze sposoby na stawy i bóle kolan bez recepty winni wspierać prawidłową dietą, by nie uzależnić się od stosowania preparatów bólowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ