Jest miejscem niezwykle malowniczym, a ze względu na bliskość schroniska oraz Trzech Koron również bardzo popularnym wśród odwiedzających Pieniny turystów. Wąwóz Szopczański sam w sobie jest ciekawym celem wycieczki, choć zazwyczaj jest jedną z kilku atrakcji, jakie spotyka się w trakcie wyprawy na Trzy Korony. Bez wątpienia jest to miejsce niezwykle malownicze, które z pewnością zasługuje na uwagę turystów. Co warto wiedzieć na temat tego wąwozu?

Wąwóz Szopczański zaczyna się koło schroniska Trzy Korony w Sromowcach Niżnych. To tu zaczyna się kamienista droga, która powoli pnie się w górę i która prowadzi turystów do takich atrakcji, jak bacówka oraz właściwy wąwóz – miejsce kuszące wyjątkowym krajobrazem. Ważnymi elementami tutejszego pejzażu są wysokie skałki i potok Szopczański. Trasa, początkowo łagodna, z czasem nabiera górskiego charakteru. Z tego też względu Przełęcz Szopka (779 m n. p.m.) często określana jest mianem „Chwała Bogu”. Przełęcz ta jest jednocześnie bardzo ważnym węzłem turystycznych, a odchodzące stąd szlaki prowadzą m. in. na Trzy Korony oraz do tak ważnych miejscowości, jak Sromowce Niżne oraz Krościenko nad Dunajcem.

Wąwóz Szopczański to piękne miejsce, które może oczarować każdego miłośnika górskich wędrówek i pienińskiej przyrody. Kto w czasie wycieczki po tych górach odwiedzi ów wąwóz, ten szybko przekona się, jak malowniczą i zadziwiającą grupą górską są Pieniny.

www.starovka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ