Skuteczne czyszczenie felg

Przed wymianą opon zimowych i założeniem alufelg na okres letni, warto zadbać o ich dobry oraz designerski wygląd.
Czyszczenie alufelg nie jest prostym zadaniem jakby nam się wydawało. Podczas jazdy samochodem i gwałtownego hamowania powstają opiłki, które na skutek tarcia się klocków, osiadają na felgach. Zanieczyszczenie to jest stosunkowo ciężkie do umycia, dlatego, aby skutecznie usunąć owo zabrudzenie z alufelg konieczne trzeba użyć do tego celu specjalnego środka.
Przed przystąpieniem do czynności oczyszczania felgi trzeba upewnić się, że jest ona chłodna, ponieważ praca na rozgrzanej alufeldze nie jest wskazana. Następnie trzeba spłukać z niej myjką ciśnieniową wszelki naniesiony brud. Po umyciu przechodzimy do równomiernego spryskania jej deironizerem, a następnie czekamy kilka minut, aż pojawi się efekt naniesionego płynu, który z bezbarwnego przemieni się na czerwony. Po tym zabiegu naszym oczom pojawi się alufelga na której miejsca pokryte były błotem.
Może się tak zdarzyć, że mimo użycia tego płynu do alufelgi, niektóre zabrudzenia pozostaną nieusunięte. Najczęściej może się to wydarzyć w trudno dostępnych miejscach takich jak załamania oraz wnęki. Wówczas. w celu usunięcia owych niedoskonałości należy użyć pędzla, który to lepiej poradzi sobie z tym problemem, a następnie dobrze spłukać je wodą. Czyszczenie tego rodzaju felg możemy zrobić samodzielnie, na kołach założonych na aucie u siebie na podwórku czy w przydomowym warsztacie.
Samodzielne zajęcie się myciem i konserwacją alufelg nie jest taką ciężką pracą, o ile odpowiednio wykorzystamy do tego celu odpowiednie środki. Płyn do alufelg pomoże nam w rozpuszczeniu brudu, więc czyszczenie na siłę szczotką nie będzie konieczne. Dokładnie wyczyszczenie czterech alufelg w zależności od naszej wprawy może potrwać od półgodziny do kilku godzin w zależności od stopnia ich zabrudzenia.
Specjalistyczny płyn do alufelg wcale nie musi nas dużo kosztować to wydatek rzędu kilkunastu złotych a efekt będzie murowany i to na kilka razy.

www.geostrefa.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ