Zdobywanie wiedzy wiązało się, jeszcze kilkanaście lat temu z bezpośrednim kontakcie ucznia z nauczycielem i podręcznikami. Znaczny obszar z tej dziedziny przejął obecnie Internet oraz wszelkie technologie informatyczne. Komputery obecne są w szkołach już od najmłodszych klas. Cyfryzacja i digitalizacja spowodowały, że dostęp do materiałów edukacyjnych i wiedzy stał się niemal nieograniczony. Podręczniki w wersji elektronicznej zamieszczane są w sieci, podobnie jak filmy, nagrania, dźwięki, mapy, zdjęcia i obrazy. Nauka języków w sieci nie stanowi obecnie niemal żadnych barier. Dzisiejsi uczniowie, którzy w większości mają możliwość korzystania z komputerów na własny użytek również wymieniają się materiałami, dzielą się wiedzą i rozwijają zainteresowania. Książki elektroniczne w postaci e-booków czy audiobooków stają się coraz bardziej popularne, zwłaszcza wśród ludzi młodych. Biblioteki dzielą się swymi zbiorami i informacjami z użytkownikami sieci, wychodząc naprzeciw współczesnym standardom.

www.fragout.pl