To jedno z ciekawszych miast w Małopolsce, o którego atrakcyjności turystycznej decyduje z jednej strony malownicza dolina Raby, z drugiej – ciekawe góry, które otaczają Myślenice. Są to szczyty Beskidu Wyspowego oraz Beskidu Makowskiego, które są świetnym terenem dla miłośników górskich wycieczek.
Same Myślenice również zasługują na uwagę. Szczególnie ciekawie prezentuje się zachodnia część miasta, w której można ujrzeć typowo miejską zabudową. Jest tu i rynek, który wytyczono w średniowieczu przy okazji lokacji miasta, jest i ciekawa zabudowa. Za Zakopianką, we wschodniej części miasta, Myślenice mają już bardziej letniskowy charakter. Tu znajduje się słynna dzielnica Zarabie, znana jako obszar wypoczynku i rekreacji.
Myślenice mogą zachwycić turystów pięknym rynkiem, przy którym zachowały się kamienice z XVIII i XIX stulecia. Innym ciekawym punktem w tym mieście jest XVIII – wieczny zajazd, zwany „Domem Greckim”. Obecnie służy on miejscowym i turystom jako siedziba Muzeum Regionalnego.
Jednym z najstarszych zabytków w mieście jest kościół parafialny, którego najstarsze elementy pochodzą z końca XV wieku. Po dawnym stylu gotyckim zachowało się tu niewiele, zaś w obecnej architekturze świątyni wyróżnia się głównie styl barokowy. Cennym zabytkiem sztuki sakralnej, który ujrzeć można we wnętrzu tej świątyni, jest obraz Matki Boskiej Myślenickiej. Jest to kopia obrazu, do którego przybywają pielgrzymi odwiedzający Kalwarię Zebrzydowską. Podobnie jak kalwaryjski obraz, tak i jego myślenicka kopia jest celem licznych pielgrzymek.

www.restandsleep.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ