Ból zatok.

Kto choć raz doznał bolących zatok, wie, że jest to bardzo uciążliwa dolegliwość. Niestety ból zatok lubi powracać, nawet w ciepłe miesiące roku. Jak się ratować, kiedy dopada nas to? Co na ból zatok? Przede wszystkim, pomimo wszystko, działanie prewencyjne jest podstawą. Trzeba wszystko robić, by jednak nie przeziębić się. W okresie zimowym koniecznie jest noszenie czapki oraz oczywiście innych ciepłych ubrań. Wyziębiony organizm jest bardziej podatny na wszelkie infekcje.
Na bolące zatoki, polecam domowe inhalacje. Do miski należy wlać gorącą wodę, taką, która paruje. Wlej do niej kilka kropli olejku eukaliptusowego, albo miętowego. Nakryj głowę ręcznikiem i wdychaj ten napar. Do wody można również wrzucić majeranek, który również ma działania lecznicze. Taka domowa inhalacja pozwoli nam w pewien sposób oczyścić zatoki z zalegającej wydzieliny, którą jest bardzo ciężko wydmuchać. Po takim zabiegu nie wychodź już z domu. Najlepiej taką kurację zastosować na noc. Innym sposobem jest okład z soli. Sól (może być zwykła kuchenna) rozgrzewamy na suchej patelni. Ciepłą sól wsypujemy do lnianego woreczka lub na bawełnianą ściereczkę i przykładamy ją do bolących miejsc. Sól powoduje rozgrzanie zatok, dzięki czemu ból może całkowicie ustąpić. Po tym zabiegu również nie należy wychodzić z dom. Pamiętaj, że zimno może spotęgować ból rozgrzanych zatok.
Na rynku jest również wiele środków medycznych na problemowe zatoki. Są to np. preparaty do płukania zatok, które można kupić bez recepty. Czasem ból zatok wynika z zapalenia i aby uśmierzyć ból, potrzebny jest antybiotyk.

www.ladychwila.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ