Moda na podróżowanie po terenie Węgier trwa w najlepsze. Efekt? Biura podróży mają dla nas wiele ciekawych ofert, dzięki którym każdy z nas może odkrywać Węgry i ich najpiękniejsze miasta. Wycieczki po tym kraju to przede wszystkim wyprawy do Budapesztu – jednego z najpiękniejszych miast w tej części Europy. Stolica Węgier ma się czym pochwalić, a znajdujące się na jej terenie zabytki mają wiele uroku. Miejsc, którym w czasie wycieczki po tym mieście warto się dokładniej przyjrzeć, jest sporo. W tym gronie wyróżnia się Wzgórze Gellerta – wyjątkowa atrakcja, której znane biura podróży poświęcają najwięcej uwagi. Dlaczego? Bo to miejsce to wspaniały punkt widokowy oraz szereg atrakcji, dzięki którym turyści mogą w ciekawy sposób odkrywać Budapeszt i jego niezwykłe piękno. Jakie atrakcje można tu spotkać? Zachwyca kąpielisko Rudas, które znane jest jako najlepiej zachowany poturecki zabytek na terenie Budapesztu. Piękną architekturą i ciekawą historią kusi kąpielisko Rác, będące jednym z najstarszych kąpielisk w tym znanym uzdrowisku. Wzgórze Gellerta może się również pochwalić tak ciekawym zabytkiem dawnej architektury, jakim jest XIX-wieczna cytadela. Dziś jest ona traktowana głównie jako świetny punkt widokowy, dzięki któremu każdy z nas w czasie wycieczki po węgierskiej stolicy może na nią spojrzeć z góry. Biura podróży zachęcają też do zatrzymania się przy pomnikach, z jakimi można się spotkać na tym wzgórzu. Jednym z nich jest ustawiony już po wojnie Pomnik Wolności, drugi to pomnik przedstawiający biskupa Gellerta. Dzięki tym pomnikom wzgórze staje się miejscem jeszcze ciekawszym, a wędrówki po jego terenie stają się okazją do poszerzenia swej wiedzy na temat przeszłości węgierskiej stolicy.

www.beautifulnight.pl