włosy
fot.: pixabay.com

Istnieje wiele różnorodnych sposobów na dogłębną pielęgnacje włosów. Niektóre z nich są powszechnie znane, inne natomiast wzbudzają ogromne zdziwienie, a czasem nawet… zniesmaczenie. Tak właśnie jest z kontrowersyjnymi metodami pielęgnacji włosów, do których można zaliczyć m.in. urynoterapię, stosowanie mleka klaczy i wiele innych. Jak się jednak okazuje, są to jeszcze nie wszystkie sposoby.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/kontrowersyjne-metody-pielegnacji-wlosow/

Przypalanie włosów

Jakiś czas temu, media obiegła informacja o popularnej metodzie jaką jest velaterapia. Jest to kontrowersyjna metoda pielęgnacji włosów, polegająca na przypalaniu ich końcówek płomieniem świecy. Pomimo, że metoda ta początkowo była negatywnie komentowana, jak się okazało – wykorzystywana przez specjalistów może być bezpieczna, a przy tym zadziwiająco skuteczna.

Dzięki wysokiej temperaturze, włosy stają się gładsze, bardziej lśniące i lepiej odżywione. Jest to również dobra metoda na pozbycie się suchych końcówek, nie tracąc przy tym na długości włosów.

Wczesywanie odżywki

Ta metoda pielęgnacji polega na tym, że czesze się mokre włosy, które są pokryte odżywką. Nie spłukuje się jej w „tradycyjny” sposób, tylko zostawia na włosach. Sposób ten ma zapewnić dogłębną regenerację włosów. Czy rzeczywiście tak jest? Przede wszystkim, metoda ta sprawia, że odżywka dociera do każdego włoska, a przy tym zapobiega ich plątaniu się. Dzięki wczesywaniu odżywki, poprawie ulega kondycja włosów, które stają się znacznie gładsze, a przy tym nawilżone.

Przed rozpoczęciem kuracji warto jednak wyposażyć się w odpowiednią szczotkę lub grzebień, a także odpowiednio dopasowaną odżywkę.

Czy więc nawet najbardziej kontrowersyjne metody pielęgnacji włosów mogą przynieść zaskakujące rezultaty? Jak się okazuje – tak. Aby jednak włosy w żaden sposób nie ucierpiały w trakcie zabiegów, przed ich rozpoczęciem warto upewnić się, że kuracja jest dostosowana do rodzaju i potrzeb włosów. Należy pamiętać, że to co dla innych okaże się skuteczne, u niektórych może nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

Przeczytaj też: http://www.naszawitryna.pl/naturalne-wysychanie-wlosow-czy-suszenie-suszarka/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ