wskazówki co do pielęgnacji skóry twarzy

Każdej kobiecie zależy na jak najdłuższym utrzymaniu młodego wyglądu. Aby to osiągnąć bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja cery. Procesy starzenia się skóry za pomocą pewnych czynników można przyspieszyć, jak i opóźnić. Jak zatem należy dbać o cerę, żeby prezentowała się jak najlepiej?

Czynności, które wykonujemy podczas codziennej pielęgnacji są bardzo ważne. Istotne jest również to, żeby były one dopasowane do rodzaju naszej cery. W innym wypadku mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

Codzienna pielęgnacja skóry

Codzienne zabiegi pielęgnacyjne mają na celu utrzymanie cery w jak najlepszej kondycji. Aby były skuteczne muszą być dopasowane do naszej skóry. Wybór kosmetyków również ma znaczenie. Codzienna pielęgnacja powinna składać się z kilku podstawowych kroków, które są wykonywane zarówno rano, jak i wieczorem.

Oczyszczanie skóry – ta czynność jest kluczowa, od niej zależy to jak nasza skóra będzie przyjmować składniki aktywne z pozostałych kosmetyków. Skórę twarzy, należy oczyszczać rano i wieczorem. Bez znaczenia czy na co dzień wykonujemy makijaż, czy nie. Na powierzchni skóry w ciągu dnia osadza się wiele zanieczyszczeń, a do tego sebum oraz martwy naskórek. Podczas wyboru kosmetyku do oczyszczania skóry twarzy powinniśmy wybrać taki, który jest delikatny i nie będzie uszkadzał warstwy ochronnej.

Przeczytaj też: http://www.naszawitryna.pl/mgielka-do-wlosow-czym-sie-charakteryzuje/

Indywidualna pielęgnacja – każda z nas boryka się z innymi problemami, które pojawiają się na naszej twarzy. Niektóre kobiety walczą z trądzikiem, inne z przebarwieniami, a jeszcze pozostałe ze zmarszczkami. Dlatego ważny jest dobór dodatkowych kosmetyków do pielęgnacji. Nie może być tak, że jeden produkt może być stosowany w przypadku wszelkich problemów skórnych.

Nawilżanie – jest to obowiązkowy krok pielęgnacji każdego rodzaju cery. Nawet cera tłusta wymaga odpowiedniego nawilżenia. Ważne jest tylko, żeby w jej przypadku unikać produktów tłuszczowych. Najlepszym wyborem będzie krem o lekkiej konsystencji, który nie będzie działał komedogennie. Odwrotna sytuacja dotyczy z kolei cery suchej, taki rodzaj skóry wymaga porządnego nawilżenia i natłuszczenia.

Ochrona przeciwsłoneczna – większość kobiet pamięta o niej latem, jednak jest to produkt który należy stosować przez cały rok. Bez względu na to jaka pora roku panuje. Proces starzenia się skóry przebiega znacznie szybciej, gdy nie stosujemy odpowiedniej ochrony. Należy pamiętać, żeby krem nakładać około 15 minut przed wyjściem na zewnątrz.

Źródło: https://www.poboczemdrogi.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ