Jest wyjątkowym miastem, które może oczarować każdego turystę. Gdańsk to ciekawy kierunek wycieczki i dla miłośników historii, i dla tych, których fascynują skarby dawnej architektury. Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę podczas spacerów po gdańskich uliczkach?
Gdańsk nie bez powodu cieszy się tak wielkim zainteresowaniem wśród turystów. To miasto ma się czym pochwalić, a już sama jego lokalizacja jest czynnikiem, który wpływa na jego korzyść. Miasto to rozłożyło się w miejscu, w którym Wisła uchodzi do Bałtyku, a to zadecydowało m. in. o roli, jaką ten ośrodek miejski odgrywał w dawnych czasach. Gdańsk to przecież ważny port, a jednocześnie miasto, które kusi pięknym wybrzeżem. Bliskość pięknych plaż i kąpielisk sprawia, że rejon Gdańska staje się atrakcyjnym miejscem dla tych, którzy chcą spędzić rodzinne wczasy nad morzem. Doskonale rozwinięta baza noclegowa zachęca, kuszą też różnorodne atrakcje, dzięki którym każdy z nas może spędzić w Gdańsku urlop w taki sposób, jaki uzna za najciekawszy. A warto zaznaczyć, że wycieczki krajoznawcze po Gdańsku mogą się dla każdego z nas okazać wspaniałą przygodą. Ogromne wrażenie na turystach robi słynny Trakt Królewski, przy którym skupiły się najsłynniejsze skarby gdańskiej architektury. Fontanna Neptuna, Ratusz Głównego Miasta czy Dwór Artusa – oto wybrane atrakcje, z jakimi można się spotkać podczas wycieczki po tej części Gdańska. Dla tych, którzy wczasy nad morzem zdecydują się spędzić właśnie w tej części Trójmiasta, nie lada gratką będzie też wizyta w Muzeum Bursztynu. Westerpalatte, Centrum Solidarności oraz liczne muzea i galerie – dzięki tym ciekawostkom w Gdańsku nuda nikomu nie grozi.

www.poczujnature.pl