Zwykle głodówka kojarzy nam się z czymś nieprzyjemnym- obecnie jest to często przejaw protestu wobec represji politycznych. Jednak głodówka może być też elementem diety, a poprawnie przeprowadzona (koniecznie pod nadzorem eksperta!) może mieć pozytywne skutki dla zdrowia.
Przede wszystkim należy pamiętać, by skonsultować się z lekarzem- istnieje bowiem szereg przeciwwskazań, powodujących, że głodówka mogłaby być bardzo szkodliwa, a nawet niebezpieczna dla zdrowia. Najbardziej oczywistym przykładem jest ciąża, ale jest szereg innych, które wykluczają taką dietę.
Kolejną ważną sprawą jest przygotowanie się do głodówki. Natychmiastowe zaprzestanie jedzenia spowoduje nieomal na pewno szok organizmu, skończy się fatalnym samopoczuciem i fiaskiem całego przedsięwzięcia. Dlatego należy uzgodnić z ekspertem plan wejścia w głodówkę, by załagodzić negatywne dla zdrowia i samopoczucia efekty. Pamiętajmy też, że głodówka wcale nie oznacza nieprzyjmowanie pokarmów i napojów. Tutaj też należy przygotować odpowiedni plan żywieniowy. Zwykle polega na zrezygnowaniu z większości posiłków na rzecz napojów- głównie soków owocowych i warzywnych. Dostarczają one bowiem sporo witamin, a słodkie soki owocowe- również węglowodanów. Równie ważne jest też wychodzenie z głodówki- tutaj też niezbędny jest plan przeprowadzony z żelazna konsekwentnością.
Głodówki potrafią być skutecznymi metodami na odchudzanie, czy oczyszczanie organizmu, muszą jednak być przeprowadzane odpowiedzialne i pod opieką fachowca. Najbardziej kluczowym elementem jest konsekwentność- więc jeśli ktoś charakteryzuje się słomianym zapałem- lepiej zadbać o zdrowie i urodę w inny sposób!

www.blognazdrowie.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ