Nierówności, fałdy skórne i przebarwienia- to właśnie jest cellulit, spowodowany niewłaściwym rozmieszczeniem tkanki tłuszczowej. Najczęściej występuje na pośladkach, udach, biodrach i na brzuchu, rzadziej na ramionach i dekolcie. I choć dokładne przyczyny powstawania cellulitu nie są do końca jasne- jedno jest pewne: jest nieestetyczny i trzeba się go pozbyć. Na szczęście wiadomo, co pomoga.
Po pierwsze- istotny jest ruch. Nie tylko pomaga z cellulitem, ale też poprawia ogólny stan zdrowia. Szczególnie polecane są sporty, które pobudzają układ krążenia- przede wszystkim sporty wodne. Warto więc zainwestować w karnet na basen, czy tez zapisać się na aqua aerobik. Pomaga również bieganie, jazda na rowerze, a nawet… taniec! Jeśli zaś nie jesteśmy entuzjastycznie nastawieni do sportu- pamiętajmy, że pomóc mogą nawet dłuższe spacery.
Oczywiście dieta jest kluczowym elementem jeśli chodzi o zdrowie- i walka z pomarańczowa skórką nie jest tu wyjątkiem. Niestety, nie ma uniwersalnej diety-cud, która pozwoliłaby wyeliminować wszelkie dolegliwości, aczkolwiek wiemy, ze czekolada, fast-food, tłuszcze zwierzęce i słodkie napoje gazowane sprzyjają tworzeniu się cellulitu. Warto również ograniczyć spożycie soli. Co zatem pomaga? Przede wszystkim zwiększenie spożycia owoców i warzyw, warto też przyjmować więcej płynów- głównie wody mineralnej. Pomaga również picie herbaty zielonej, naparów z ziół- na przykład napar z liści mięty pieprzowej, czy soki owocowe.
Na koniec- warto tez ograniczyć długie, gorące kąpiele- lepiej zastosować prysznic naprzemiennie z cieplej i zimnej wody. Pomocne będą również peelingi oraz masaże. W połączeniu z odpowiednią doza ruchu i dietą- pomogą osiągnąć niesamowite efekty!

www.rehaform.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ