Jak bezpiecznie zwalczyć karaluchy w mieszkaniu

Jak bezpiecznie pozbyć się karaluchów w domu? Chociaż są one bardzo uciążliwe, jednak jest kilka sposobów na ich pozbycie się. Warto spróbować w pierwszej kolejności domowych metod, ponieważ dostępne środki owadobójcze mogą okazać się szkodliwe, zwłaszcza dla dzieci oraz zwierząt.

Podstawową zasadą jest dbanie o czystość w domu. Jak wiadomo karaluchy lubią brud oraz żywią się resztkami jedzenia. Ciągły dostęp do pozostałości pożywienia jest wymarzonym rajem do rozmnażania się karaluchów. Należy więc dokładnie wyczyścić wszystkie szafki, pozamykać szczelnie opakowania z żywnością. Niedopuszczalnym jest pozostawianie zaschniętych plam po słodkich napojach, ponieważ wytworzony na ich powierzchni cukier wabi w sposób szczególny karaluchy.

Należy kupić kwas borowy, dostępny jest on w aptekach i sklepach z chemią gospodarczą. Następnie zmieszać go z cukrem w równych proporcjach. Kwas borowy jest całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt. Cukier przyciągnie karaluchy, a kwas skutecznie je zwalczy. Dodatkowo karaluchy przeniosą kwas do gniazda, co daje duże prawdopodobieństwo zniszczenia pozostałych szkodników. Najlepiej tę mieszankę wysypać w miejscach lubianych przez karaluchy, czyli pod lodówką i w szafkach kuchennych. Kwas borowy to jeden z najskuteczniejszych środków na karaluchy, znajduje się on w składzie wielu preparatów owadobójczych.

Okazuje się, że karaluchy są wielkimi smakoszami piwa. Dlatego warto jakieś szmatki nasączyć tym napojem i rozłożyć w miejscach żerowania szkodników. Najlepiej zrobić to wieczorem, ponieważ zazwyczaj karaluchy wychodzą ze swoich kryjówek nocą. Rano otumanione piwem owady zbieramy ze szmatką, którą następnie palimy.

Ważnym aspektem w walce z karaluchami okazuje się również uszczelnienie wszelkich szpar w mieszkaniu, zwłaszcza przy systemie wodociągowym w kuchni i łazience. Wszystkie produkty spożywcze należy trzymać w szczelnie zamykanych pojemnikach, a odpady i resztki jedzenia trzeba często wyrzucać do zewnętrznych pojemników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ