Jakie śruby ze stali nierdzewnych są aktualnie często kupowane?

Wybór dobrych śrub ma bardzo duże znaczenie w kontekście odpowiedniej pracy maszyny, stabilności danej konstrukcji itd. Eksperci z miłą chęcią decydują się na produkty ze stali nierdzewnej. Mają bowiem świadomość, że akcesoria z tej grupy posiadają rozmaite zalety – są odporne na korozję, łatwe w czyszczeniu, żarowytrzymałe itp. Obecnie można zdecydować się na różne śruby tego typu – nierzadko kupowane są elementy imbusowe stożkowe oraz zamkowe. Chcecie dowiedzieć się czegoś więcej na temat tych akcesoriów? W takim razie zapraszamy do dzisiejszego wpisu.

Śruby imbusowe stożkowe

Śruby imbusowe stożkowe ogólnie powstają nie tylko przy użyciu stali nierdzewnej A2 (INOX). Producenci stosują także takie komponenty, jak na przykład stal kwasoodporna A4, stal węglowa. Opisywane urządzenia łączące lub regulujące mają następujące normy: DIN 7991/ISO 10642. Jeśli chcecie kupować i sprzedawać akcesoria tego typu, to warto znać przede wszystkim normę ISO, która jest najbardziej uniwersalna – odpowiada za nią ogólnie Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna. Śruby imbusowe stożkowe posiadają metryczny rodzaj gwintu i występują w trzech różnych klasach wytrzymałości (są to klasy: 8.8, 10.9, 12.9). Warto tutaj wspomnieć na temat ochrony przed korozją – producenci zastosowali między innymi ocynk galwaniczny, ocynk płatkowy lub oksydowanie. Do wyboru jest również wariant surowy, czyli bez żadnej powłoki.

Gdzie mogą być wykorzystane śruby imbusowe stożkowe DIN 7991/ISO 10642? Są to produkty bardzo uniwersalne, ponieważ sprawdzają się na przykład w motoryzacji, przy budowie różnych maszyn itp. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać je w zakładach ślusarskich, w branży remontowo-budowlanej, a także tam, gdzie niezbędne jest licowanie śruby z materiałem.

Śruby zamkowe

Jakie najważniejsze parametry posiadają śruby zamkowe? Każda osoba musi znać normy określające te akcesoria regulujące lub łączące. W tym przypadku są to DIN 603/ISO 8677/PN 82406. Śruby z łbem grzybkowym z podsadzeniem, nazywane także w literaturze jako zamkowe, posiadają metryczny rodzaj gwintu. Występują w różnych klasach wytrzymałości (4.6, 4.8 i 8.8), a to sprawia, że traktuje się je jako bardzo uniwersalne. Należy zwrócić uwagę na fakt, że są stosowane na przykład do skręcania płotów, ławek oraz elementów ogrodzeniowych. Wykorzystywane są również do połączeń konstrukcji drewnianych lub takich, gdzie występuje prawdopodobieństwo bezpośredniego kontaktu ze skórą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ