Kuchnia w mieszkaniu na wynajem – sprawdź jak ją urządzić

Posiadasz mieszkanie, w którym już nie mieszkasz? Dobrym pomysłem będzie je wynająć i co miesiąc zyskać dodatkowe pieniądze do domowego budżetu. Zanim to jednak zrobisz, musisz je odświeżyć, a nieraz wyremontować, by ktokolwiek chciał w nim zamieszkać. Sprawdź, jak zająć się kuchnią, by była ładna i funkcjonalna!

Uniwersalny wystrój

Kolorystyka, w jakiej będzie utrzymana kuchnia w mieszkaniu na wynajem, powinna być uniwersalna i nie wzbudzająca skrajnych uczuć. Jeśli jesteś fanem wystroju rustykalnego pełnego kwiatów i drewnianych dodatków albo industrializmu zakładającego surowość wnętrz, łącznie z rurami biegnącymi po ścianach, zachowaj te inspiracje do własnego mieszkania. W takiej kuchni najlepiej postawić na jasne kolory – całe pomieszczenie będzie sprawiało wrażenie większego, a przy tym czystego.

Jakie meble?

Choć obecnie w nowoczesnych kuchniach króluje zabudowa, w mieszkaniu na wynajem nie warto stawiać na to rozwiązanie. Przede wszystkim jest ono o wiele droższe od zwyczajnych zestawów mebli, trzeba do nich kupić specjalnie dopasowane sprzęty AGD, a gdy te się zepsują, kłopot z ich wymontowaniem z zabudowy nie zachwyci ani Ciebie, ani Twoich lokatorów. Dlatego też najlepiej postawić na zwykłe meble. Nie kupuj od razu całego kompletu, ale samodzielnie dobierz poszczególne szafki – dzięki temu zadbasz, aby pomieszczenie było maksymalnie funkcjonalne!

Sprzęt AGD – na co się zdecydować

Sprzęt AGD – na co się zdecydować?

Skoro już podjąłeś decyzję o zwykłych meblach kuchennych, takie też powinny być urządzenia. Lodówka koniecznie powinna być z zamrażarką i dość dobrej klasy – nie chcesz w końcu, by ciągle się psuła. Odpowiedzialność za sprzęt AGD będzie bowiem spoczywała na Twojej głowie. Zrezygnuj z bajeranckich modeli z kostkarkami i wyświetlaczami. Warto jednak, by lodówka miała system No Frost – nie łudź się, że w razie konieczności lokatorzy będą rozmrażali urządzenie i zadbaj o to zawczasu.

Jeśli chodzi o gotowanie, potrzebna będzie kuchenka. Jeśli posiadasz w mieszkaniu przyłącze gazowe, możesz kupić kuchenkę gazową lub gazowo-elektryczną. Takie modele są sporo tańsze od nowocześniejszych kuchenek elektrycznych. Zamontuj także okap kuchenny – dzięki temu unikniesz osadzania się pary wodnej na ścianach i na dłużej zachowasz odświeżony charakter kuchni

Garnki i talerze – co powinno się znaleźć w kuchni

Garnki i talerze – co powinno się znaleźć w kuchni?

Kuchnia powinna być wyposażona, czyli posiadać podstawową zastawę, kilka garnków, patelnię oraz sztućce. Nie przejmuj się jednak za bardzo i nie kupuj od razu patery na ciasto, woka czy szybkowaru – tego typu wyposażenie każdy lokator powinien kupować we własnym zakresie, jeśli chce go używać. Ważne jednak, aby w mieszkaniu znalazło się kilka zestawów naczyń – dużych, małych i głębokich talerzy, a także kubków i szklanek. Nie zaszkodzi też zostawienie w szafkach kilku plastikowych lub metalowych misek, noży oraz podstawowych akcesoriów, jak drewnianej łyżki, sitka oraz praski do czosnku. Tak przygotowana kuchnia będzie gotowa na wynajem – pozostałe ustalenia uzgodnisz z osobą, której wynajmiesz mieszkanie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ