Lekarz od włosów

Mało osób wie, że istnieje lekarz zajmujący się takimi problemami jak włosy i skóra głowy. Właściwie każdy z nas kiedy widzimy jakieś problemy skórne na głowie i te związane typowo z włosami wybiera się do dermatologa. Dermatolog jednak zajmuje się wszystkimi chorobami skórnymi na całym ciele, a nawet i paznokciach. Lekarz trycholog katowice natomiast, zajmuje się tylko skórą głowy i problemami z nią związanymi. Wnikliwie bada wszystko od samej skóry, skupiając się na cebulkach i włosach finalnie. Jeśli więc nasz problem dotyczy włosów to właśnie do trychologa powinniśmy się udać.

Przeszczep włosów – dla kogo?

Osoby, które dbają o swoje włosy znacząco i mimo to nie zauważają żadnej niemal poprawy. Nie pomaga zdrowa dieta ani suplementacja, a także żadne inne metody, takie jak wcierki czy wszelkie sposoby pobudzające cebulki do pracy nie przynoszą oczekiwanych efektów mogą zastosować rozwiązanie takie jak przeszczep włosów. Jest to zbawienne dla osób, które mają ogromny kompleks z powodu łysych placków. Jak wiadomo, włosy są widocznym elementem wizerunku. Szczególnie kobiety czynią z nich swój atut i jakiekolwiek uchybienia w ich wyglądzie znacząco zaniżają samoocenę. Warto więc jeśli mamy z tym problem i nic nie da się więcej zrobić, zdecydować się na przeszczep i cieszyć się pięknymi włosami.

Wywiad lekarski u trychologa

Trycholog katowice, czyli lekarz od włosów jeszcze przed samym zaproponowaniem nam odpowiedniego leczenia musi zbadać wszystkie możliwe opcje obecnego stanu rzeczy. Zdarza się, że przyczyna utraty włosów jest dość błaha i możliwa do wyeliminowania. Nie zawsze przeszczep będzie potrzebny, bo jest to raczej ostateczność. W wielu przypadkach po zastosowaniu odpowiedniego leczenia i wzmocnienia cebulek włosy zaczynają rosnąć. Musimy jednak pamiętać, że sami codziennie powinniśmy dbać o włosy, a nie tylko liczyć na to, że lekarz od włosów zrobi wszystko za nas.

Co szkodzi naszym włosom?

Przede wszystkim włosy bardzo odczuwają stres. Zaczynają wypadać i o wiele szybciej siwieją. Kolejną bardzo istotną rzeczą jest zła dieta, z małą zawartością biotyny i witamin z grupy B, a także A. Na pogorszenie naszych włosów wpływ mają też zabiegi fryzjerskie takie jak trwała ondulacja czy koloryzacja, szczególnie rozjaśnianie. Nasze włosy także bardzo nie lubią wysokich temperatur, które wykorzystujemy kiedy prostujemy włosy czy je kręcimy. Optymalne i bezpieczna temperatura dla naszych włosów to 180 stopni, a i tak powinniśmy i do takiej używać sprayów termoochronnych, zabezpieczających nasze włosy przed wysoką temperaturą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ