Ozdoby świąteczne

Ozdoby świąteczne mogą sprawić, że szybko odmienimy swoje wnętrza i zdołamy prostym sposobem nadać im klimatu nadchodzących świąt. Jeszcze lepiej poczujemy nastrój nadchodzących świąt, gdy ozdoby świąteczne przygotujemy własnoręcznie. Bowiem żadna nawet najpiękniejsza ozdoba świąteczna zakupiona w sklepie nie wzbudzi wśród odwiedzających nas takiego zachwytu, jak ta wykonana samodzielnie.
Rodzaje ozdób świątecznych
Do tego grona możemy oczywiście zaliczyć ozdoby choinkowe. Wśród nich z kolei można wyróżnić:
1) bombki
2) łańcuchy choinkowe
3) „karmeliki” (zazwyczaj wykonywane na południu Polski)
4) oświetlenie choinkowe
Jednak ozdoby świąteczne na tych dotyczących bożonarodzeniowego drzewka się nie kończą. Popularne jest także przystrajanie drzwi domu wieńcami świątecznymi, czy też dekorowanie stołu wykorzystując do tego stroiki świąteczne. Zarówno wieniec na drzwi, jak i stroik leżący na stole wykonuje się podobnie.
Jak zrobić stroik świąteczny?
Pierwszą i podstawową kwestią, jaką musimy się zająć przed przystąpieniem od robienia stroika świątecznego jest zakup odpowiednich materiałów potrzebnych później do pracy. Następnie zbieramy rzeczy, które zgodnie z naszymi planami mają znaleźć się na stroiku. Mogą to być bombki, różne wstążki, drewniane ozdóbki w kształcie reniferów, prezentów, mikołajów, czy bałwanów. Wszystko to zależy tylko od naszej kreatywności. Możemy także skupić się na naturalnych dekoracjach do stroika, jak: ususzone plastry pomarańczy, łupiny orzechów, gałęzie świerku, szyszki, laski cynamonu, gwiazdki anyżu, czy nawet malutkie upieczone wcześniej pierniczki. Te ozdoby sprawią z kolei, że nasz stroik, a później wnętrza nabiorą naturalnego charakteru.
Czego potrzebujemy na pewno? Czyli podstawowe elementy naszego stroika świątecznego.
1) klej
2) sznurek
3) klej na gorąco
4) obręcz z elastycznej gałęzi lub drutu
5) gąbka florystyczna (opcjonalnie)
6) gałązki drzewa iglastego żywe lub sztuczne
7) lub zamiast gałązek drzewa można użyć także kawałka drewna, a do niego poprzyklejać wybrane wcześniej ozdoby.

http://www.genotype.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ