Jak spędzać czas wolny w domu?

W dzisiejszych czasach główną rozrywką stały się gry komputerowe oraz spędzanie czasu przed telewizorem, smartfonem lub tabletem. Coraz mniej osób zastanawia się nad innymi formami rozrywki, a jest ich mnóstwo.

Pierwszą propozycją jest wykorzystanie papieru. Można przykład zrobić z kartki papieru łódkę. Jak zrobić łódkę z papieru? To proste! Wystarczy złożyć kartkę papieru na pół oraz jeszcze raz na pół tak, aby powstało zagięcie, po czym rozłożyć, następnie zagiąć rogi przy zagięciu tak, aby powstał dzióbek na środku (będzie on żaglem). Powstałe na dole kartki paski zaginamy do góry, tak aby w części przykryły żagiel, po czym rogi jednego z pasków zaginamy za żagiel. Następnie wkładamy do środka łódki kciuki i ją wypychamy, a potem składamy wzdłuż zagięcia powstałego wcześniej i rozprasowujemy otrzymany w ten sposób kwadrat dłońmi. Rogi kwadratu, w których zachodzą na siebie paski papieru zaginamy do rogów przeciwległych. Powstały trójkąt rozpychamy od środka dłońmi i składamy w przeciwnym kierunku, tak aby znów powstał kwadrat. Następnie chwytamy z dwóch stron za górne krawędzie kwadratu i ciągniemy je delikatnie w boki, po czym formujemy palcami kształt łódki. Tak zrobiona łódka może pływać w wannie i dostarczać rozrywki można również urządzić wyścigi łódek w wannie lub w robieniu łódek.

Innym pomysłem na spędzanie czasu wolnego są gry planszowe i karciane. Obecnie na rynku znajduje się wiele ciekawych gier, które przy okazji rozwijają różne umiejętności lub sprawdzają wiedzę. Oczywiście można znaleźć podobne na smartfonach, jednak to nie to samo, co tradycyjna plansza. Możemy grać w tradycyjnego chińczyka, warcaby, szachy, monopoly oraz wiele innych interesujących gier, które wymagają odpowiedzi na poszczególne pytania, a co za tym idzie wiedzy z określonych dziedzin. Świetnym rozwiązaniem są również kalambury lub gra tabu. Oczywiście możemy również skorzystać z kart i zagrać w wojnę, tysiąca, pokera i wiele innych. Doskonałą propozycją jest również urządzenie wieczoru karaoke.

www.prezentbox.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ