Domowe sposoby na katar

Kiedy dopadnie nas katar, często jedyne o czym myślimy, to leżenie się w łóżku. Ma to sens tylko w przypadku, gdy nasza terapia odpoczynkowa będzie powiązana z kuracją, mającą na celu zlikwidowania kataru. Niestety, nieleczony prowadzi do szeregu o wiele bardziej skomplikowanych dolegliwości. Często jest to zapalenie ucha, a wtedy bez specjalisty się nie obejdzie.

Zatem jak wyleczyć katar?
Katar, z powodu błaha dolegliwość, wymaga leczenia, jak każda inna choroba. Wiele osób ją lekceważy i nie myśli o wizycie u lekarza. Warto skorzystać chociażby z domowych sposobów. Są również skuteczne jak leki dostępne w aptece.

Czym się leczyć?
Na pewno każdy z nas ma w domu czosnek, cytrynę, miód oraz mleko. Takie składniki dają nam szerokie możliwości w przypadku jak wyleczyć katar. Czosnek jedzony w malutkich kawałkach, od dwóch do trzech razy dziennie, skutecznie obroni nasz organizm przed namnażaniem się drobnoustrojów i pobudzi leukocyty do walki z przeziębieniem. Mleko, miód , a do tego plasterek cytryny, może wbrew pozorom być smacznym koktajlem dla każdej przeziębionej osoby. Wystarczy do letniego mleka dodać powyższe składniki i pić kilka razy dziennie.

Zdrowy rozsądek to podstawa
Nie upierajmy się na domowe sposoby, jeśli chodzi o to, jak wyleczyć katar. Czasem warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu, by skrócić walkę z nieżytem nosa. Nie zapominajmy też o zapasie chusteczek higienicznych. Dobrym sposobem będzie również zakup spreju ułatwiającego odetkanie zapchanego nosa.
Warto mieć w domu także tłusty krem, który będzie służył nam w przypadku przesuszonej, czerwonej i piekącej skóry, będącą następstwem kataru. Suplementacja kwasu askorbinowego, czyli popularnej witaminy C, wzmocni nas organizm i być może zapobiegnie zimowemu przeziębieniu.

Zima, to niestety czas wszelakich chorób, dlatego warto wcześniej zaopatrzyć się w powyższe specyfiki, by później móc tylko odpoczywać, a nie głowić się nad tym, jak wyleczyć katar. Nie czekaj, uzupełnij domową apteczkę już dziś!

http://www.wizjatv.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ