Sposoby na muszki owocówki

Muszki owocówki to letni koszmar praktycznie w każdym domu. Warzywa, owoce, dżemy, soki, a przy tym stado muszek.

Jeśli mamy do czynienia z natrętnymi muszkami owocówkami w kuchni, a nie chcemy używać środków chemicznych, warto wypróbować kilka domowych sposobów na ich pozbycie się.

Najczęściej sami jesteśmy sobie winni, że mamy je w kuchni. Wszelkie, nawet najdrobniejsze odpadki pozostawione na kilka godzin to istny raj dla muszek. Ważna jest bowiem przede wszystkim higiena oraz systematyczność w opróżnianiu kosza na śmieci. Jeśli cokolwiek przechowujemy na blacie kuchennym, powinniśmy przykryć to ściereczką bądź specjalnym przykryciem z gęstej siatki. Rozkładające się resztki jedzenia to najczęstsza przyczyna pojawiania się tych natrętnych owadów. W pierwszej kolejności należy pozbyć się źródła, za przyczyną którego się one pojawiły, a następnie dopiero zająć się samymi muszkami.

Sposoby na muszki owocówki

Znakomitym i skutecznym sposobem jest przygotowana mieszanka na bazie octu, która przyciąga muszki. Do wysokiego naczynia, na przykład słoika, wlewamy ocet jabłkowy, mniej więcej do 3/4 objętości. Następnie dodajemy kilka kropel płynu do mycia naczyń. Szczelnie przykrywamy folią spożywczą i naciągamy gumkę na obrzeża. Wykałaczką robimy kilka otworów, przez które zwabione zapachem octu muszki będą wpadały do wnętrza, bez możliwości wydostania się z pułapki.

Muszki owocówki nie znoszą ciepłego powietrza. Należy znaleźć miejsce największego skupiska owadów, włączyć suszarkę i skierować na nie strumień ciepłego powietrza. Nagrzany podmuch powinien zabić je wszystkie.

Jeśli chcemy pozbyć się muszek w bardziej humanitarny sposób, trzeba umieścić rozkrojone owoce w pojemniku, a gdy muszki je obsiądą zamknąć pojemnik i wyrzucić go do kosza na zewnątrz.

W sklepach można też dostać gotowe pułapki na muszki owocówki. Są one całkowicie bezpieczne dla ludzi, a przy tym niedrogie. Skutecznie pomogą pozbyć się ich z naszego domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ