W jaki sposób obcokrajowiec może uczyć się polskiego

Nasz język należy do jednego najtrudniejszych w całej Europie. Tymczasem nauka polskiego dla obcokrajowców jest bardzo opłacalna. Biegłe władanie tym językiem pozwala im na znalezienie atrakcyjnej oraz dobrze płatnej pracy. Obecnie do Polski przyjeżdża mnóstwo osób, a nawet całych rodzin z innych krajów. Dla tych obcokrajowców, którzy chcą nauczyć się pisać i mówić po polsku z pomocą przychodzą kursy jeżyków obcych stacjonarne oraz online.

Skuteczne sposoby nauki języka polskiego

Na początek język polski dla obcokrajowców wydaje się zazwyczaj bardzo trudny, wręcz nie do opanowania. Dużą trudność sprawia im zazwyczaj wymowa oraz zrozumienie zasad gramatycznych. Na początek przygody z językiem polskim istotnym krokiem jest to, aby ustalić sobie priorytety oraz przygotować sobie szczegółowy plan nauki.

Naukę języka polskiego należy zawsze podzielić na poszczególne etapy. Trzeba zawsze dobrze osłuchać się z wymową języka. Zazwyczaj bywa tak, że przez pierwsze kilka tygodni obcokrajowcom trudno jest wyłapać nawet pojedyncze słówka. W związku z tym osobisty kontakt z językiem polskim jest bardzo ważny. Dzięki temu, w późniejszym etapie nauki, mogą oni poczuć się pewniej i swobodniej. Przed rozpoczęciem kursu warto zawsze skorzystać z darmowych aplikacji czy innych źródeł, dzięki którym na zajęciach kursanci nie będą czuć się nieswojo.

Na wstępie warto też pomyśleć o rozmówkach z native speakerami czy o rozmowach za pomocą mediów społecznościowych i próbować swoich sił w bezpośredniej rozmowie. Im język będzie częściej używany, tym nauka na kursie będzie przebiegać bardziej pomyślnie.

Bardzo dobrym pomysłem jest również wykorzystanie piosenek, filmów oraz artykułów w języku polskim. To sprawia, że obcokrajowcy mogą zaobserwować, jak wygląda mowa w naturalnym środowisku. Po zapoznaniu się z pojedynczymi słówkami można przystąpić do pisowni oraz nauki gramatyki.

Jak przebiega kurs języka polskiego dla obcokrajowców?

Uczestnictwo obcokrajowców w kursie języka polskiego zawsze daje zadowalające efekty. Szkolenie „polish for foreigners”- https://akcent-edu.pl/kurs-jezyka-polskiego-dla-obcokrajowcow-w-144.html jest prowadzone na kilku poziomach zaawansowania. Naukę mogą tu rozpocząć zarówno ci obcokrajowcy, którzy w ogóle nie umieją posługiwać się językiem polski, jak i tacy, którzy chcą jeszcze bieglej się nim posługiwać.

W ofercie tego szkolenia każdy obcokrajowiec ma do wyboru zajęcia indywidualne oraz grupowe. Prowadzone są również szkolenia dla firm.

Kurs ten jest przygotowany na podstawie najlepszych podręczników oraz wielu dodatkowych, bardzo ciekawych materiałów. Na zajęciach wszyscy kursanci ćwiczą mówienie, czytanie oraz pisanie. Kursanci prowadzą pomiędzy sobą dyskusje oraz konwersacje w języku polskim. Dla tych kursantów, którzy dużą podróżują, cenią sobie wygodę oraz nie mają czasu na dojazdy, polecane są kursy online. Wszystkie zajęcia są prowadzone w interesujący i bezstresowy sposób i kończą się dużym sukcesem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ