ekonomista

Zawód ten jest strzałem w dziesiątkę dla kogoś, kto uważa się za dobrego ścisłowca. Jak możemy wywnioskować z samej nazwy, ekonomista zajmuje się sprawami ekonomicznymi, czyli teoriami ekonomicznymi oraz ich weryfikacją. Do jego zadań należą też zagadnienia związane z finansami. Zastanawiając się nad podjęciem danego zawodu, dużo osób interesują kwestie finansowe. Ile zarabia ekonomista? Czy praca na takim stanowisku jest dobrze płatna? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-ekonomista/ 

Ile jesteśmy w stanie zarobić pracując jako ekonomista?

Takie informacje podaje nam popularny portal wynagrodzenia.pl. Na nim zostały przeprowadzone ankiety, których wyniki prezentują się następująco: miesięczne wynagrodzenie całkowite, czyli inaczej mediana na takim stanowisku wynosi 5 220 złotych brutto. Co drugi ekonomista pracujący w naszym kraju otrzymuje pensję w wysokości od 4 490 złotych do 7 970 złotych. 25% najgorzej wynagradzanych ekonomistów zarabia kwoty niższe, niż 4 490 złotych brutto. 

Czy ekonomista dobrze zarabia? 

Na zarobki większe, niż 7 970 złotych brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych ekonomistów w naszym kraju. Jednak docierając do innych źródeł dowiadujemy się, że zarobki ekonomisty różnią się w zależności od miejsca pracy. Można jednak powiedzieć, że jest to zawód stosunkowo dobrze opłacany. Należy podkreślić, że na wyższe pensje mogą liczyć absolwenci politechniki, niż uniwersytetu. Ekonomiści, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę mogą liczyć na zarobki znajdujące się w widełkach 3000 – 3500 złotych brutto. Z upływem czasu zarobki mogą zwiększyć się dwukrotnie.

Ile zarabia ekonomista pracujący w banku?

Miesięczne wynagrodzenie całkowite osób, pracujących na stanowisku ekonomisty w banku wynosi 5 250 złotych brutto. Co drugi ekonomista otrzymuje wynagrodzenie znajdujące się w wysokości od 4 650 złotych do 7 580 złotych. 25% najgorzej wynagradzanych ekonomistów zarabia poniżej 4 650 zł brutto. Na zarobki większe, niż 7 580 zł brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych ekonomistów w naszym kraju.

Ogólnie rzecz biorąc każdy bank zatrudnia doświadczonych ekonomistów, którzy za zadanie mają analizowanie rynku i danych rynkowych.

Zobacz też: http://e-chlopak.pl/programista-ile-zarabia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ